Маніт - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Маніт: інструкція з використання

Маніт – препарат, що належить до фармакотерапевтичної групи осмотичних діуретиків. Розчин вводять внутрішньовенно, після чого знижується реабсорбція води, збільшується об’єм циркулюючої крові, відбувається сечогінна дія, знижується внутрішньочерепний тиск. Додана до препарату Маніт інструкція зазначає ефективність розчину у швидкому виведенні рідини із судинного русла та підвищенні ниркового кровотоку. В результаті зменшується гіпоксія ниркової тканини.

Такі кровозамінники та перфузійні розчини як препарат Маніт (Новофарм, Юрія-Фарм та Інфузія) не впливають на клубочкову фільтрацію. При діурезі виводиться значна кількість натрію без помітного впливу на виведення калію.

Придбати необхідні кровозамінники та перфузійні розчини за прийнятними цінами в Києві та інших містах України можна в мережі аптек «Бажаємо здоров'я». На офіційному сайті вказана актуальна на Маніт ціна, розміщена інструкція від виробника, зазначена наявність. Тут є можливість забронювати ліки та вироби медичного призначення, а потім забрати їх в аптеці за вибраною адресою у зручний час протягом 48 годин після підтвердження замовлення.

Форми випуску

Лікарський препарат Маніт випускається виробниками у формі розчину. В 1 мл міститься 150,0 мг маніту та допоміжні речовини – натрію хлорид, вода для ін’єкцій. Маніт розчин випускають у флаконах об’ємом 200 мл. Препарат відпускається за рецептом.

Показання до застосування препарату Маніт

Показання до застосування розчину:

  • набряк мозку;
  • церебральна гіпертензія;
  • інтенсивна терапія судомного стану;
  • асцит;
  • гостра печінкова та ниркова недостатність при збереженні фільтраційної здатності нирок.

Розташовані на препарат Маніт відгуки свідчать, що розчин ефективний при станах, що потребують посилення діурезу. Лікарський засіб призначають при епілептичному статусі, гострому нападі глаукоми, операціях із застосуванням екстракорпорального кровообігу, посттрансфузійних ускладненнях після введення несумісної крові, отруєннях барбітуратами та інших отруєннях. Розчин вводять у вигляді інфузій або внутрішньовенно струминно виключно в умовах медичного стаціонару. Застосування препарату потребує лікарського нагляду та контролю. Самолікування може принести шкоду вашому здоров’ю.

Режим дозування

Дозування та швидкість і спосіб введення препарату визначає виключно лікар. Рекомендоване дозування:

  • дорослі – 50-100 г, ослабленим пацієнтам розрахунок складає 0,5 г на 1 кг маси тіла;
  • дітям розраховують дозування 0,25-1 г на 1 кг маси тіла.

Добове дозування для дорослих не має перевищувати 140 г-180 г на добу. Дітям препарат призначають виключно за життєвих показників.

Протипоказання

Розчин має низку протипоказань:

  • гіперчутливість до діючих чи допоміжних речовин препарату;
  • тяжка серцева недостатність;
  • тяжкі форми дегідратації;
  • гіперосмолярний стан;
  • ниркова недостатність із порушенням фільтраційної функції нирок;
  • гостра ниркова недостатність з тривалістю анурії понад 12 годин;
  • геморагічний інсульт;
  • субарахноїдальний крововилив;
  • гіпонатріємія, гіпохлоремія, гіпокаліємія.

При ураженні головного мозку, що супроводжуються порушенням цілісності гематоенцефалічного бар’єра, а також коматозних станах розчин не застосовують.

Особливості препарату Маніт

Розчин застосовують тільки в умовах стаціонару. При лікуванні необхідний контроль рівня важливих показників організму – артеріального тиску, осмотичності крові, балансу води та іонів із показниками центральної гемодинаміки.

Вагітним та жінкам, що годують грудьми, препарат не призначають.

За появи кристалів розчин можна нагріти на водяній бані температурою 50-70°С. Розчинення кристалів та прозорість розчину після охолодження означають, що його можна застосовувати. Ознайомитися з повним переліком особливостей препарату можна в інструкції виробника.

Побічні дії

При застосуванні препарату можливі наступні побічні дії:

  • зневоднення організму, порушення водно-сольового балансу, гіпонатріємія, гіпокаліємія;
  • сухість шкіри, шкірні висипання, свербіж;
  • тахікардія, біль за грудиною, зниження та підвищення артеріального тиску;
  • судоми, галюцинації, головний біль;
  • диспепсія, сухість у роті, спрага.

Серед загальних розладів спостерігались м’язова слабкість, флебіт, набряк обличчя.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Заборонена взаємодія розчину з серцевими глікозидами. Препарат може впливати на ефективність інших лікарських засобів або викликати небажані реакції. Рекомендується консультація з лікарем перед початком лікування.

Передозування

До передозування може призвести швидке введення препарату у високих дозах. В результаті збільшується об’єм позаклітинної рідини, розвивається гіпонатріємія і гіперкаліємія, а також перенавантаження серця об’ємом. Відбувається зневоднення організму. Проводиться симптоматичне лікування.

Умови зберігання

Препарат заборонено заморожувати. Розчин зберігають за температури до 25°С. Не використовувати розчин після закінчення терміну придатності.

Редакторська група
Оновлено
01.01.2025
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Маніт на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Маніт - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 4
✅ Найдешевший препарат 132,00 ₴
✅ Форма випуску Розчин