Медетром: інструкція з використання
Медетром належить до фармакотерапевтичної групи протизапальних та протимікробних засобів в комбінації. Діючі речовини дексаметазон – глюкокортикоїдний засіб, ефективний для лікування запалень ока та тобраміцин – антибіотик групи аміноглікозидів, активний проти грампозитивних та грамнегативних мікроорганізмів.
Придбати препарати для лікування захворювань очей та Медетром ціна якого буде прийнятна можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я». На сайті доступна вся необхідна інформація: інструкція, вартість та наявність в аптеках різних міст України, зокрема Києва. Тут є можливість забронювати ліки та вироби медичного призначення та забрати в найближчій до вас аптеці «Бажаємо здоров’я» у зручний час.
Препарат відпускають за рецептом. Лікувати захворювання варто тільки після консультації та призначень офтальмолога.
Форми випуску
Форма випуску лікарського засобу – очні краплі. За фізико-хімічними властивостями це суспензія майже білого кольору, яка потребує збовтування перед використанням. Виробник S.C. Rompharm Company S.R.L., Румунія. Основні діючі речовини препарату – тобраміцин, дексаметазон. В 1 мл суспензії міститься 3 мг тобраміцину, та 1 мг дексаметазону.
Показання до застосування препарату Медетром
Додана до препарату медетром інструкція зазначає наступні клінічні показання до його застосування:
- запалення очей, при якому показані кортикостероїди;
- поверхнева бактеріальна інфекція ока;
- запальні процеси після хірургічних маніпуляцій чи травми ока.
Також медетром краплі призначають при можливому ризику виникнення інфекції, якщо в око потрапив сторонній предмет та травмував його.
Режим дозування
Лікарський засіб Медетром застосовують в офтальмології. Капають краплі для очей в кон’юнктивальний мішок ока, потім натискають на нососльозовий отвір, та закривають повіки. Такий спосіб зменшує ризики виникнення побічних реакцій.
Режим дозування для дорослих та дітей віком від 2 до 18 років:
- по 1-2 краплі в кожне око кожні 4-6 годин, через 1-2 доби збільшити частоту внесення – кожні 2 години, потім поступово зменшувати до зникнення ознак хвороби;
- при тяжких інфекціях капають по 2 краплі кожну годину, поступово зменшуючи дозування при полегшенні симптомів: 3 дні по 2 краплі кожні 2 години, та по 1 краплі кожні 4 години ще 5-16 днів при потребі.
Післяопераційні дози складають по 1 краплі 4 рази на добу. При складних захворюваннях використовуйте по 1-2 краплі щогодини, поки симптоми не зникнуть. Потім використовуйте по 1-2 краплі препарату кожні 2 години протягом 3 днів, потім по 1-2 краплі кожні 4 години протягом наступних 5-8 днів, якщо це необхідно. Лікувальний курс після видалення катаракти складає 24 доби.
Протипоказання
Препарат має низку протипоказань. Медетром очні краплі не призначають в наступних ситуаціях:
- підвищена чутливість до компонентів ліків;
- кератит, причиною якого є вірус herpes simplex;
- віспа та інші вірусні інфекції рогівки та кон’юнктиви;
- грибкові та паразитарні інфекції ока;
- мікобактеріальні інфекції;
- гнійні запалення очей;
- травми поверхневого епітелія рогівки.
Краплі не призначають після видалення чужорідного тіла з рогівки. Гіперчутливість до аміноглікозидів загалом теж є протипоказанням до використання препарату.
Особливості препарату Медетром
Системне застосування аміноглікозидів несе ризики розвитку підвищеної чутливості різного ступеню важкості: від свербежу та шкірних висипів до анафілактичних реакцій. Аміноглікозиди можуть послабити м’язи, тому з обережністю призначають препарат пацієнтам з нервово-мязовими розладами.
При тривалому застосуванні засобу потрібен постійний контроль внутрішньоочного тиску для запобігання очної гіпертензії, ушкодження зорового нерва, утворення катаракти, погіршення гостроти зору. У дітей такі ризики є більшими.
В період вагітності препарат не рекомендований. Лікування в період лактації може нести ризики для немовлят, тому лікар зважує користь для матері, та приймає рішення про призначення індивідуально.
Побічні дії
Найпоширеніші побічні дії очних крапель Медетром – біль в очах, підвищення внутрішньоочного тиску, подразнення та свербіж очей. Також нечасто фіксувались:
- головний біль;
- ларингоспазм;
- набряк повік та гіперемія очей;
- носоглоткові крапельні виділення.
Тривале застосування стероїдів може призвести до розвитку грибкових інфекцій, підвищення внутрішньоочного тиску, ушкодження зорового нерва, уповільнити загоєння. Системна тривала терапія тобраміцином може викликати нейротоксичність, ототоксичність і нефротоксичність.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Одночасна взаємодія стероїдів та нестероїдних протизапальних препаратів збільшує ризик ускладнень при захворюваннях ран рогівки. Не рекомендоване лікування, як одночасне, так і послідовне, антибіотиками групи аміноглікозидів та системних засобів: пероральних чи місцевих, що шкідливо впливають на нирки, нервову систему чи органи слуху. Це призводить до адитивної токсичності.
Слід уникати взаємодії дексаметазону з інгібіторами CYP3A4. При використанні кількох видів очних крапель їх застосовують послідовно з інтервалом понад 5 хвилин. Мазі закладають в останню чергу.
Передозування
При випадковому передозуванні краплі вимивають з ока теплою водою. Можливі прояви побічних ефектів, але великого токсичного ефекту не очікується.
Умови зберігання
Препарат зберігають в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С. Відкритий флакон потрібно використати протягом 4-х тижнів.
Зверніть увагу!
Опис препарату Медетром на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Медетром - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 1 |
✅ Найдешевший препарат | 195,50 ₴ |
✅ Форма випуску | Капли |