Меліса: інструкція з використання
Меліса – це лікарська рослинна сировина із заспокійливими властивостями. Належить до фармакотерапевтичної групи снодійних і седативних засобів.
Трава меліси містить ефірні олії, дубильні речовини, гіркоту, органічні кислоти, мінеральні солі та деякі інші біологічно активні речовини зі спазмолітичними, болезаспокійливими, гіпотензивними властивостями. Зменшує напругу гладеньких м’язів кишківника, стимулює виділення травних ферментів, покращує травлення та обмін речовин.
Меліса також позитивно впливає на шлунок, зменшуючи запалення слизової оболонки та поліпшуючи функцію шлункових залоз, що сприяє кращому засвоєнню їжі. Уповільнює частоту дихання та серцевих скорочень. Допомагає при подагрі, хворобах ясен.
Форми випуску
На фармацевтичному ринку України засіб представлений виробниками у формі трави для приготування чаїв і настоїв. Продається у вигляді подрібнених стебел, листя, квітів, фасованих у картонні пачки по 50 г чи у фільтр-пакети 1,5 г (по 20 штук у пачці). Засіб Меліса купити можна без рецепта.
Показання до застосування меліси
В інструкції виробника традиційно вказується, від чого допомагає меліса та як її застосовувати. Популярні показання до застосування:
- полегшення симптомів нервового збудження: дратівливість, збудливість, підвищена емоційна активність;
- нормалізація артеріального тиску;
- порушення сну;
- вегетосудинна дистонія.
Застосовувати засіб Меліса та будь-які інші лікарські трави слід лише після консультації лікаря та встановлення точного діагнозу. Неправильне самолікування за допомогою рослинних засобів може бути шкідливим для організму.
Режим дозування
Меліса лікарська застосовується у вигляді настою або чаю. Напій готують із 200 мл гарячої кип’яченої води та 1 столової ложки трави чи 2 фільтр-пакетів із подрібненою рослинною сировиною. Точна схема приготування лікувального напою описана в інструкції до конкретного препарату. Дозування і схема приймання засобу залежать від стану пацієнта та його віку. Тривалість застосування настою та фіточаю лікар встановлює індивідуально.
Протипоказання
Лікувати нервові, серцево-судинні чи інші захворювання за допомогою меліси не слід особам з артеріальною гіпотензією. Протипоказанням до застосування засобу є й індивідуальна гіперчутливість до рослини.
Особливості меліси
З обережністю застосовувати особам, які керують транспортними засобами або чия діяльність потребує підвищеної концентрації та високої швидкості реакції. Інформація щодо досвіду застосування під час вагітності та лактації відсутня. Заборонено вживати дітям у віці до 3 років. Не приймати фітопрепарат як заміну лікам, які призначив терапевт.
Засіб Меліса, залежно від виробника, може позиціюватися як дієтична добавка, яка не може використовуватися як заміна повноцінного раціону.
Побічні дії
Меліса, лікувальні властивості якої підтверджені багаторічним досвідом застосування у медицині, в деяких випадках може спричиняти небажані побічні дії. Зокрема в осіб з гіперчутливістю до рослини можливі алергічні реакції, висипання, набряк шкіри, гіперемія, свербіж. У випадку появи небажаних побічних ефектів застосування медикаменту припинити та за необхідності звернутися по медичну допомогу.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Можлива фармакокінетична взаємодія з лікарськими засобами. При одночасному застосуванні з іншими седативними та снодійними ліками можливе посилення їхніх властивостей.
Передозування
Передозування медикаменту може призвести до запаморочення, в’ялості, зниження концентрації уваги. У разі виникнення такої ситуації варто припинити застосування засобу та звернутися до лікаря.
Умови зберігання
Зберігати в оригінальній упаковці виробника в сухому недоступному для дітей місці за температури 25 °C – 30 °C. Готовий настій зберігають за температури від +2 °C до +15 °C не більше 2 днів.
У Києві та інших містах України придбати за прийнятними цінами лікувальні чаї, фіточаї та збори можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». Забронювати ліки можна онлайн, а отримати – в одній з аптек мережі у своєму місті.
На офіційному сайті мережі є вся необхідна інформація про рослину меліса: протипоказання, побічні дії, рекомендовані дозування для пацієнтів різного віку, актуальна вартість засобу. Кваліфіковані фармацевти завжди готові надати вам консультацію щодо вибору з урахуванням ваших індивідуальних потреб та стану здоров'я.
Зверніть увагу!
Опис препарату Меліса на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Меліса - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 5 |
✅ Найдешевший препарат | 47,70 ₴ |
✅ Форма випуску | Трава |