Мелітор: інструкція з використання
Мелітор – препарат із групи антидепресантів, психоаналептик. Діюча речовина агомелатин ресинхронізує циркадні ритми. Агомелатин не впливає на екстрацелюлярний рівень серотоніну, збільшує вивільнення допаміну та норадреналіну.
Додана до препарату Мелітор інструкція зазначає властивості препарату відновлювати фазність сну та сприяти секреції мелатоніну. Дослідження клінічної безпеки і ефективності, а також вивчені на препарат Мелітор відгуки свідчать про довготривалу антидепресивну дію таблеток.
Придбати необхідні ліки для нервової системи за прийнятними цінами в Києві та інших містах України можна в мережі аптек «Бажаємо здоров'я». На офіційному сайті легко дізнатись, яка на препарат Мелітор ціна та забронювати таблетки. Після отримання СМС-підтвердження необхідно викупити замовлення у вказаній аптеці мережі протягом 48 годин. Чому варто купити Мелітор таблетки способом бронювання? Перевагами є вигідна вартість, економія часу, зручний пошук лікарських засобів.
Форми випуску
Лікарський препарат Мелітор випускається виробником у формі таблеток, вкритих плівковою оболонкою. 1 таблетка містить діючу речовину – 25 мг агомелатину. Таблетка має довгасту форму, помаранчево-жовтий колір, блакитне тиснення з одного боку. Препарат відпускається за рецептом.
Показання до застосування препарату Мелітор
Показанням до застосування антидепресанту є лікування великих депресивних епізодів у дорослих. Засіб Мелітор, як і інші антидепресанти, має призначити лікар, самолікування є неприпустимим та небезпечним для здоров’я.
Режим дозування
Таблетки застосовують перорально, незалежно від їди. Рекомендоване дозування – 25 мг 1 раз на добу. При недостатньому покращенні протягом 2-х тижнів дозування підвищують до 50 мг одноразово на добу – 2 таблетки одночасно приймають перед сном. Необхідно регулярно контролювати рівень трансаміназ для запобігання розвитку порушень функцій печінки. При появі темної сечі, випорожнень світлого кольору, пожовтіння шкіри та/або очей, болю у верхній правій частині живота негайно припиняють приймання таблеток та звертаються по медичну допомогу.
Курс терапії має складати щонайменше 6 місяців.
Дітям препарат не призначають.
Протипоказання
Серед протипоказань – підвищена чутливість до діючої речовини або будь-якого компонента в складі, а також порушення функції печінки. Препарат не застосовують у комбінації з сильнодіючими інгібіторами CYP1A2.
Особливості препарату Мелітор
Перед початком приймання таблеток пацієнту призначають печінкові проби. Аналіз повторюють через визначений час для контролю стану функції печінки. Препарат призначають з обережністю наступним категоріям пацієнтів:
- за наявності факторів ризику виникнення порушень функцій печінки;
- з біполярним розладом, манією або гіпоманією в анамнезі;
- в разі порушення функції нирок.
У період вагітності призначення даного антидепресанту варто уникати. Про застосування у жінок, що годують грудьми, вирішує лікар з урахуванням ризиків для немовляти та користі для матері.
Дослідження показали відсутність негативного впливу препарату на фертильність.
Серед частих побічних дій є сонливість та запаморочення. Тому треба дотримуватись обережності при керуванні транспортом та іншими механізмами. Ознайомитися з повним переліком особливостей препарату можна в інструкції виробника.
Побічні дії
Протягом перших двох тижнів застосування спостерігаються помірні або слабкі побічні дії. Найчастіше фіксувались:
- головний біль;
- запаморочення;
- нудота;
- тривожність;
- порушення сну – сонливість або безсоння;
- діарея, запор, біль в животі;
- біль у спині.
Часто відбувається збільшення маси тіла. У багатьох пацієнтів спостерігалась загальна втома та реакції з боку гепатобіліарної системи.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Взаємодія психоаналептика з деякими препаратами та алкоголем протипоказана. Антидепресант впливає на ефективність інших засобів та може спричинити небажані реакції. Тому обов’язково проконсультуватись із лікарем щодо одночасного приймання ліків.
Передозування
Випадки передозування маловідомі. При значному перевищенні дозування з’являються такі симптоми як біль в епігастральній ділянці, сонливість, втома, ажитація, тривожний стан, напруженість, запаморочення, ціаноз та нездужання. За передозування застосовують симптоматичну терапію та нагляд за пацієнтом в умовах стаціонару.
Умови зберігання
Препарат зберігають у недоступному для дітей місці. Таблетки не потребують особливих умов зберігання. Не використовувати після закінчення терміну придатності.
Зверніть увагу!
Опис препарату Мелітор на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Мелітор - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 1 |
✅ Найдешевший препарат | 587,50 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки |