Мелокс: інструкція з використання
Мелокс – препарат, що належить до групи нестероїдних протизапальних та протиревматичних засобів. Додана до таблеток та розчину Мелокс інструкція зазначає високі протизапальні та анальгетичні властивості лікарських засобів. Механізм дії полягає в активному пригніченні біосинтезу простагландинів – медіаторів запалення.
Для зняття болісних симптомів ревматичних захворювань лікар може рекомендувати протизапальні препарати, які зменшують запалення та блокують больові відчуття. У разі появи симптомів патологій опорно-рухового апарату необхідно звернутися до лікаря, який підбере оптимальний комплекс терапії для полегшення стану та лікування. Не варто самостійно приймати НПЗП, орієнтуючись на розташовані в інтернеті на таблетки та розчин Мелокс відгуки. Самолікування є небезпечним для здоров’я.
Придбати знеболюючі ліки за прийнятними цінами в Києві та інших містах України можна в мережі аптек «Бажаємо здоров'я». На офіційному сайті можна дізнатись, яка на Мелокс ціна, забронювати препарат у вибраній аптеці мережі та отримати його протягом 48 годин після підтвердження замовлення.
Кваліфіковані фармацевти нададуть усю необхідну інформацію щодо препарату Мелокс, від чого застосовується, дозування та інші важливі аспекти.
Форми випуску
Виробник «Медокемі» пропонує препарат у формі круглих блідо-жовтих таблеток та прозорого розчину для ін’єкцій із жовтим або зеленувато-жовтим відтінком. 1 таблетка містить діючу речовину мелоксикам 15 мг, а також допоміжні компоненти:
- натрію цитрат;
- лактоза моногідрат;
- целюлоза мікрокристалічна;
- повідон;
- кросповідон;
- кремнію діоксид колоїдний безводний;
- магнію стеарат.
1 ампула містить 1,5 мл розчину для ін’єкцій, у складі якого мелоксикаму 15 мг, та допоміжні речовини: меглюмін, глікофурол, полоксамер 188, натрію хлорид, гліцин, натрію гідроксид, вода для ін’єкцій. Препарат доступний лише за рецептом лікаря.
Показання до застосування препарату Мелокс
На Мелокс таблетки інструкція зазначає, що засіб призначають для довготривалого лікування ревматоїдного артриту та анкілозивного спондиліту, а також короткотривалого симптоматичного лікування загострення остеоартрозу. Коли пероральний препарат не може бути застосований, призначають дані ліки у вигляді ін’єкцій. Розчин ефективний для симптоматичного лікування гострих нападів анкілозивного спондиліту та ревматоїдного артриту в короткий період.
Режим дозування
Таблетки призначають дорослим та дітям віком від 16 років 1 раз на добу під час їди. При загостреннях остеоартрозу дозування складає 7,5 мг на добу. При ревматоїдному артриті та анкілозивному спондиліті призначають 15 мг 1 раз на добу.
Розчин вводять внутрішньом'язово, дорослим та дітям від 16 років зазвичай призначають 15 мг (1 ампулу) на добу. Проте на початку терапії обмежуються 1 ін’єкцією на 2-3 доби. Літнім та ослабленим пацієнтам рекомендовано 7,5 мг (0,5 ампули) разово.
Протипоказання
Протипоказаннями до застосування таблеток та розчину для ін’єкцій є підвищена чутливість до діючої речовини та допоміжних складових, лікування періопераційного болю при коронарному шунтуванні, пептична виразка та шлунково-кишкова кровотеча в анамнезі або в активній стадії. Не призначають препарати пацієнтам із печінковою та нирковою недостатністю, із серцевою недостатністю. Засіб у формі розчину не застосовують при розладах гемостазу.
Особливості препарату Мелокс
В період І та II триместру вагітності засіб Мелокс застосовують в разі крайньої потреби у мінімальних дозах та короткочасно. Препарати не призначають у III триместрі вагітності, а також НПЗП не рекомендовані жінкам, що годують грудьми. Засоби можуть спричинити у деяких пацієнтів розлади функції зору та його нечіткість, запаморочення, сонливість. Тому потрібно бути обережним під час керування транспортом та іншими механізмами. Більше інформації про особливості застосування містить інструкція виробника.
Побічні дії
Найбільше побічних дій спостерігалося з боку шлунково-кишкових органів – пептична виразка, шлунково-кишкова кровотеча. Часто фіксувались:
- нудота, блювання;
- діарея, метеоризм, запор;
- диспепсія, абдомінальний біль;
- мелена, блювання кров’ю;
- виразковий стоматит;
- загострення коліту.
Застосування розчину часто спричиняє головний біль, затвердіння та біль у місці ін’єкції.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Взаємодія з іншими НПЗП, антикоагулянтами та тромболітичними засобами підвищує ризики виникнення шлунково-кишкових кровотеч. За одночасного застосування з іншими препаратами можливі певні реакції. Щоб уникнути ризиків, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.
Передозування
При передозуванні препаратів НПЗП з’являються такі симптоми як летаргія, сонливість, нудота, блювання та епігастральний біль. Є ризик шлунково-кишкової кровотечі. Тяжке отруєння спричиняє артеріальну гіпертензію, гостру ниркову недостатність, дисфункцію печінки, пригнічення дихання, судоми, серцево-судинну недостатність тощо. Лікування симптоматичне та підтримувальне.
Умови зберігання
Препарат зберігають в недоступному для дітей місці за температури не вище 25°С. Не застосовувати після закінчення терміну придатності.
Зверніть увагу!
Опис препарату Мелокс на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Мелокс - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 2 |
✅ Найдешевший препарат | 144,50 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Розчин |