Мелоксикам - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Країна
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Розчин
Дозування: 15 мг
Виробник: Тева
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 10 мг/мл
Виробник: Лекхім-Харків
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 15 мг
Виробник: Київський вітамінний завод
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 7,5 мг
Виробник: Київський вітамінний завод
Loading ...

Мелоксикам: інструкція з використання

Форми випуску

Показання до застосування Мелоксикаму

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Мелоксикаму

Побічні дії

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Передозування

Умови зберігання

Використана література

При болях у суглобах та хребті, ревматизмі, артритах та міозитах допомагають ліки Мелоксикам, ціна яких залежить від виробника. Вони мають виражену протизапальну та знеболювальну дію і тривалий ефект, тому їх досить приймати один раз на добу. Лікарські засоби з Мелоксикамом використовуються в доказовій медицині, оскільки їхня ефективність підтверджена численними клінічними випробуваннями.

За фармакотерапевтичною групою Мелоксикам належить до нестероїдних протизапальних та протиревматичних засобів. Механізм його дії не вивчений, але вважається, що як і всі НПП, пригнічує синтез медіаторів запалення – простагландинів. При попаданні в організм діюча речовина абсорбується у шлунково-кишковому тракті, а її біодоступність досягає 90%, що забезпечує ефективність лікування препаратом.

Випускається як вітчизняними фармацевтичними компаніями — «Фармак», «Новофарм-Біосинтез», «Лекхім-Харків», «Київський вітамінний завод», «Фармекс-Груп», так і європейськими виробниками — «Тева», «Меркле».

Форми випуску

Мелоксикам купити можна у двох варіантах: таблетки для перорального приймання та ампули для ін'єкцій. Таблетована форма представлена двома дозуваннями – 7,5 та 15 мг. В одній ампулі міститься 15 міліграмів Мелоксикаму. Важливо пам'ятати, що ін'єкції призначені лише для внутрішньом'язового введення.

Як допоміжна речовина при виготовленні таблеток використовується лактоза, що обов'язково потрібно врахувати хворим з лактозною непереносністю.

Показання до застосування Мелоксикаму

Мелоксикам має відразу три дії – протизапальну, анальгетичну та антипіретичну. Але більше у нього виражені перші два ефекти, тому показаннями до призначення Мелоксикаму є:

  1. Короткочасне зняття симптомів загострення ревматоїдного артриту та гострого нападу анкілозуючого спондиліту.
  2. Лікування загострення остеоартрозу.
  3. Тривала симптоматична терапія анкілозуючого спондиліту (хвороба Бехтерева) та ревматоїдного артриту.

Режим дозування

Важливим моментом вживання Мелоксикаму має бути суворе дотримання дозування та кратності приймань. Препарат належить до рецептурних, тому призначати його може лише лікар.

Спосіб застосування та дози залежать від діагнозу пацієнта та обраної лікарської форми:

  • при загостренні артриту слід приймати 7,5 міліграма 1 раз на добу. Дозу можна збільшити до 15 мг, поділяючи її на 2 приймання;
  • для лікування ревматоїдного артриту та анкілозуючого спондиліту слід використовувати 15 мг 1 раз на добу;
  • у гострі періоди перелічених вище хвороб, якщо таблетки не повністю знеболюють, можна вводити внутрішньом'язово 1 дозу ін'єкційної форми препарату – 15 мг. Період лікування ін'єкціями повинен бути якомога коротшим – максимально 2-3 дні.

Необхідно пам'ятати не тільки про кратність і дозу Мелоксикаму, але і про особливості його приймання. Приймати таблетки слід під час їжі, обов’язково запивати водою. Небажано використовувати соки, особливо грейпфрутовий або каву.

Протипоказання

Безпека використання препарату Мелоксикам в Україні потребує врахування можливих протипоказань. Відмовитися від лікування необхідно у таких випадках:

  • при гіперчутливості до діючої речовини або допоміжних компонентів;
  • віком до 16 років;
  • при кровотечах у шлунково-кишковому тракті, виразковій хворобі;
  • якщо в анамнезі є тяжка печінкова і ниркова недостатність;
  • при тяжкій серцевій недостатності;
  • у третьому триместрі вагітності.

Особливості Мелоксикаму

Таблетки та розчин для ін'єкцій не можуть використовуватися у пацієнтів, які страждають на гострий біль, не пов'язаний з тими діагнозами, що зазначені у показаннях до застосування. Необхідно враховувати особливості використання Мелоксикаму у певних груп хворих:

  1. Дітям препарат призначати не можна.
  2. Вагітним і жінкам, які годують груддю, не рекомендується приймати ліки. Застосування можливе у виняткових випадках, і лише у другому триместрі вагітності. Відмовитися від терапії Мелоксикамом варто і тим, хто планує вагітність, оскільки інгібітори синтезу простагландинів негативно впливають на репродуктивні функції.
  3. Пацієнтам похилого віку потрібна корекція дози. Рішення про її призначення має приймати лікар.
  4. Пацієнтам з бронхіальною астмою слід бути обережним з використанням ліків.

Побічні дії

Більшість побічних ефектів від застосування Мелоксикаму пов'язані зі шлунково-кишковим трактом: блювання, нудота, діарея, запор, здуття живота, виразковий стоматит, гастрит, біль у животі. Але тривале застосування медикаменту може викликати також інші неприємні симптоми:

  • анемія, тромбоцитопенія, агранулоцитоз;
  • проблеми зі сном, нічні кошмари, галюцинації, сплутаність свідомості, дезорієнтація у просторі;
  • сонливість, головний біль і запаморочення;
  • погіршення чіткості зору, поява кон'юнктивіту;
  • алергічні реакції, аж до анафілактичного шоку, кропив'янка, дерматит, епідермальний некроз;
  • неприємний шум у вухах, який не минає тривалий час;
  • підвищення артеріального тиску; відчуття жару в ділянці обличчя припливами;
  • кашель, а також інфекції дихальних шляхів;
  • підвищене серцебиття;
  • біль у спині та суглобах.

Чим коротший курс терапії препаратом, тим менш виражені побічні ефекти, тому важливо мінімізувати його приймання і в жодному разі не збільшувати рекомендовані дози та кратність використання.

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Можливі взаємодії ліків з іншими медикаментами неодноразово вивчалися, тому пацієнтам необхідно враховувати цю інформацію, щоб уникнути неприємних наслідків. Мелоксикам не рекомендується приймати разом із:

  • інгібіторами АПФ, калійзберігаючими діуретиками, препаратами на основі калієвих солей, оскільки можливий надлишок калію в організмі, що призводить до серйозного порушення ритмів серця;
  • іншими НПЗЗ, тромболітиками, кортикостероїдами, антикоагулянтами, адже ризик внутрішньої кровотечі суттєво підвищується;
  • літієм, метотрексатом, оскільки Мелоксикам збільшує їхню концентрацію в крові, що може призвести до токсичного накопичення подібних засобів.

Передозування

Приймаючи понад 15 мг на добу, пацієнт може зіткнутися з передозуванням, яке проявляється сонливістю, летаргією, блюванням, болем у животі, кровотечами в органах шлунково-кишкового тракту. Серйозне отруєння засобом викликає:

  • артеріальну гіпертензію;
  • ниркову недостатність;
  • кому;
  • порушення серцевого ритму;
  • пригнічення дихання;
  • судоми;
  • анафілактичний шок;
  • зупинки серця.

Умови зберігання

Зберігати засіб слід за температури до +25 градусів. Уникати доступу дітей до медикаментів. Термін придатності 2-3 роки в залежності від лікарської форми та виробника.

Придбати препарат Мелоксикам можна в нашій аптечній мережі. Дізнатись наявність, вартість легко на нашому сайті, де доступне замовлення засобів з доставкою.

Використана література

https://compendium.com.ua/dec/354743/

https://likicontrol.com.ua/%8F/?[25351]

https://mozdocs.kiev.ua/likiview.php?id=31985

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Мелоксикам на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Мелоксикам - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 4
✅ Форма випуску Таблетки, Розчин