Мема - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 10 мг
Виробник: Комбіно Фарма
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 10 мг
Виробник: Комбіно Фарма
Loading ...

Мема: інструкція з використання

Мема — лікарський засіб для лікування деменції. Виробник — компанія «Cинтон Хіспанія» (Іспанія). Випускається препарат у формі пігулок, вкритих оболонкою. Активною речовиною є мемантину гідрохлорид — антагоніст NMDA-рецепторів. Дія мемантину полягає в блокуванні надмірної нейростимуляції.

Як і інші препарати при деменції, Мема треба приймати щоденно в один і той же час, незалежно від прийомів їжі. Позитивний ефект від приймання засобу починає спостерігатись через пів року. Препарат виробляють у формі овальних рожевих пігулок, на які нанесена лінія розлому. Одна пігулка містить 10 мг діючої речовини. Вони розфасовані по 10 штук у блістерах по 3 або 6 блістерів, поміщених у картонну пачку з інструкцією.

Придбати препарат Мема можна в мережі аптек «Бажаємо здоров'я» за рецептом лікаря. Ми створили нові можливості для покупців, що дають змогу купити ліки за прийнятними цінами не тільки у Києві, а по всій Україні. На сайті можна прочитати інструкцію до препаратів, ознайомитись з їх властивостями та дізнатись вартість.

Слід пам’ятати, що приймати ліки необхідно тільки за призначенням лікаря. Самостійне лікування може призвести до погіршення стану або ж не мати потрібного ефекту. На сторінці також вказана ціна препарату Мема, яка може відрізнятися залежно від кількості таблеток в упаковці.

Показання до застосування препарату Мема

Показанням до застосування препарату є хвороба Альцгеймера, ступінь тяжкості якої — від середнього до тяжкого. Такі препарати при захворюванні Альцгеймера мають певні особливості застосування:

  • в разі присутності в анамнезі хворого судом, епілепсії або схильності до неї, препарат призначають з обережністю;
  • заборонено одночасне використання з іншими NMDA-антагоністами — амантадином, кетаміном чи декстрометорфаном;
  • необхідний контроль за пацієнтами з ТНА та інфекціями сечовивідних шляхів;
  • ретельний нагляд потрібен хворим з серцевою недостатністю III–IV ступенів, після перенесеного інфаркту міокарда, з неконтрольованою артеріальною гіпертензією;
  • присутність у складі препарату лактози означає заборону призначення для пацієнтів з її непереносністю, дефіцитом та синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції.

Протипоказанням є підвищена чутливість до основної або допоміжної речовини препарату. В період вагітності та лактації лікувати хворих препаратом не рекомендовано. Дослідження щодо впливу на швидкість реакцій показало, що мемантин помірно та незначно погіршує здатність керувати авто та іншими механізмами.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Ліки Мема клінічно досліджували на амбулаторних пацієнтах з хворобою Альцгеймера. В результаті метааналізу пацієнтів було зафіксовано позитивний вплив препарату на стан когнітивних та загальних функцій. Що відомо про взаємодію Мема з іншими медичними засобами:

  • мемантин при одночасному застосуванні з L-допа, агоністами допаміну та антихолінергічними засобами може посилити їх ефект;
  • активна речовина знижує дію барбітуратів та нейролептиків;
  • суміщення з дантроленом та баклофеном змінює їх ефективність;
  • заборонено застосовувати разом з іншими NMDA-антагоністами;
  • при взаємодії з циметидином, ранітидином, прокаїнамідом, хінідином, хініном та нікотином існує ризик підвищення рівня у плазмі крові.

Одночасний прийом з варфарином теж потребує контролю. Їжа не впливає на вживання медпрепарату, а також на його абсорбцію.

Режим дозування

Пігулки приймають 1 раз на добу в один і той же час. Зазвичай терапія проходить під контролем опікуна пацієнта. Дозування починається з 5 мг на добу в перший тиждень, збільшують дозу на 5 мг кожен наступний тиждень. Так доводять до максимальної дози — 20 мг на добу. Це рекомендована підтримувальна доза.

Передозування має наступні симптоми:

  • слабкість;
  • діарея;
  • галюцинації;
  • сонливість;
  • агресивність;
  • непритомність.

Лікування симптоматичне. Антидот до мемантину відсутній.

Побічні дії

Побічні реакції найчастіше спостерігаються з боку нервової та імунної систем у вигляді запаморочень та порушення рівноваги. Рідше траплялись випадки головного болю, підвищення тиску, сонливість та задишка.

Умови зберігання

Препарат зберігають в недосяжному для дітей місці, в оригінальному пакуванні при температурі до 25°С. Строк придатності Мема — 2 роки.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Мема на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Мема - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 4
✅ Форма випуску Таблетки