Мемамед: інструкція з використання
Мемамед – лікарський засіб для застосування у разі деменції, психоаналептик, діюча речовина якого мемантин. Цей антагоніст NMDA-рецепторів модулює ефекти патологічно підвищених рівнів глутамату, що може призвести до дисфункції нейронів.
Форми випуску
Лікарська форма препарату – таблетки, вкриті плівковою оболонкою:
- 10 мг – продовгуваті, двоопуклі таблетки жовтого кольору з лінією для розлому з обох сторін, з діаметром ядра 5,6х11,1 мм;
- 20 мг – продовгуваті, двоопуклі таблетки жовтого кольору з діаметром ядра 10,3 мм.
Зверніть увагу, що лікарський засіб відпускається за рецептом.
Показання до застосування препарату Мемамед
Препарат призначений, щоб лікувати хворобу Альцгеймера від середнього ступеня тяжкості до важких форм.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Перед тим, як купити препарати при захворюванні Альцгеймера рекомендуємо проконсультуватися з фахівцем.
Режим дозування
Таблетки приймають 1 раз на добу в один і той самий час. Ліки можна застосовувати незалежно від приймання їжі.
Терапію для дорослих починають з дозування 5 мг протягом тижня. Щоб визначити підтримуючу дозу, поступово збільшують дозування на 5 мг протягом перших 3 тижнів за схемою, яку містить розроблена виробником препарату Мемамед інструкція. Максимальне добове дозування – 20 мг. Тривалість лікування фахівець визначає індивідуально.
Протипоказання
Не можна призначати препарат за наявності підвищеної чутливості до діючої речовини або до будь-якого компонента ліків. Препарат не застосовують дітям, адже зібрана недостатня кількість даних щодо безпеки та ефективності.
Особливості препарату Мемамед
Терапія повинна розпочинатися лише за умови наявності опікуна, який буде контролювати належне приймання препарату.
Необхідно дотримуватися обережності при призначенні лікарського засобу:
- пацієнтам з епізодами судом в анамнезі;
- хворим на епілепсію;
- пацієнтам із факторами ризику розвитку епілепсії.
Препарат містить 23 мг натрію (менше ніж 1 ммоль) на таблетку, тобто він практично не містить натрію.
Даних про застосування мемантину під час вагітності немає, тому невідомий потенційний ризик для людини. Ці ліки не варто застосовувати під час вагітності, за винятком зумовлених чіткою та явною необхідністю випадків.
Жінкам, які застосовують мемантин, також рекомендують утриматися від годування груддю.
Препарат має незначний або помірний вплив на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами, але хвороба Альцгеймера від середньої тяжкості до тяжких форм зазвичай зумовлює погіршення виконання вищезгаданих операцій. Амбулаторним пацієнтам радять дотримуватися особливої обережності під час виконання цих дій.
Побічні дії
До частих побічних дій належать:
- гіперчутливість;
- сплутаність свідомості;
- сонливість;
- порушення рівноваги;
- запаморочення;
- задишка;
- артеріальна гіпертензія;
- головний біль;
- підвищена втомлюваність.
Також повідомлялось про галюцинації, судомні напади та серцеву недостатність.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Необхідно уникати взаємодії мемантину з амантадином, декстрометорфаном та кетаміном, адже це підвищує ризик фармакотоксичного психозу.
Сумісне застосування мемантину зі спазмолітичними засобами (баклофеном, дантроленом) може модифікувати їх ефекти, що може зумовити необхідність корекції доз.
Сумісне застосування мемантину з гідрохлоротіазидом може призвести до зниження рівня гідрохлоротіазиду у сироватці крові.
Передозування
Дані про передозування обмежені.
Передозування мемантину може викликати підвищену втомлюваність, слабкість, порушення центральної нервової системи (сплутаність, в’ялість, сонливість, запаморочення, відновлення, агресія, галюцинації, розлади ходи) та/або шлунково-кишкові порушення (блювання, діарея). У тяжких випадках можливі кома, диплопія, збудженість, занепокоєність, психоз, зорові галюцинації, судомна готовність, сонливість, заціпеніння, стан несвідомості.
Лікування симптоматичне, специфічного антидоту не існує.
Умови зберігання
Місце зберігання має бути недоступним для дітей. Зберігайте ліки в оригінальному пакуванні.
Придбати Мемамед та інші препарати при деменції за прийнятними цінами в Києві та інших містах України можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я».
В асортименті представлені сертифіковані ліки найкращих українських і закордонних виробників. На офіційному сайті мережі представлена повна інформація про препарат Мемамед: ціна, склад, особливості застосування, властивості, показання та протипоказання, наявність в аптеках. Також є можливість забронювати ліки та вироби медичного призначення і забрати їх в аптеці за вибраною адресою протягом 48 годин після підтвердження замовлення. Досвідчені фармацевти мережі завжди готові надати професійну консультацію у виборі ліків.
Зверніть увагу!
Опис препарату Мемамед на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Мемамед - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 2 |
✅ Найдешевший препарат | 307,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки |