Метонат - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Розчин
Дозування: 100 мг/мл
Виробник: Лекхім-Харків
Loading ...
Дозування: 250 мг
Виробник: Монфарм
Loading ...

Метонат: інструкція з використання

Метонат – кардіопротекторний засіб, що застосовується в кардіології при захворюваннях серцево-судинної системи для поліпшення інотропної функції серцевого м'яза і підвищення стійкості до фізичних навантажень. Препарат знижує біосинтез карнітину та транспортування жирних кислот через клітинні мембрани, перешкоджає накопиченню в клітинах активованих форм неокислених жирних кислот та запобігає їхній негативній дії.

Ефективність Метонату проявляється в багатьох його функціях:

  • підвищує працездатність;
  • знижує симптоми як фізичного, так і емоційного перенавантаження;
  • покращує здатність міокарда скорочуватися при серцевій недостатності;
  • знижує розвиток стенокардії.

Хронічна серцева недостатність потребує лікування, але перед тим як вживати ліки, необхідно проконсультуватися з лікарем та провести повну діагностику органів.

Метонат розчин для ін’єкцій та Метонат капсули можна купити в інтернет-аптеці «Бажаємо здоров’я». Тут покупцям пропонується доступна вартість та зручний сервіс.

Форми випуску

На фармацевтичному ринку України Метонат представлений у вигляді:

  • капсул по 250 мг №50 (всередині знаходиться порошок, який характеризується білим або жовтувато-білим кольором та специфічним запахом);
  • розчину для ін'єкцій по 5 мл №10, (1 ампула) містить 500 мг метонату.

Показання до застосування препарату Метонат

Доцільність застосування встановлює лікар на основі професійного дослідження та повної діагностики захворювання. Препарат може бути призначено за таких умов:

  • при стенокардії, інфаркту міокарда та хронічної серцевої недостатності;
  • при лікуванні гострих порушень кровопостачання у мозок;
  • при хронічному алкоголізмі, для того, щоби знизити синдром абстинента.

Також ліки призначають у разі постійної сильної перевтоми, зниження працездатності та при фізичному перенавантаженні. Нерідко спостерігаються випадки, коли Метонат призначають спортсменам при великих навантаженнях.

Режим дозування

Капсули вживаються перорально. Дозування залежить від діагнозу:

  1. Захворювання серця та судинної системи, а також порушення кровопостачання у мозок – від 2 до 4 капсул, розділених на кілька прийомів. Курс лікування максимально може складати до 6 тижнів.
  2. Дистрофія міокарда – від 1 до 2 капсул за добу. Курс лікування складає до 12 днів.
  3. Порушення кровообігу в мозку – ін’єкції по 0,5 г на добу. А потім перехід до перорального застосування. Загалом курс становить від 4 до 6 тижнів.

Спортсменам, які страждають від фізичних навантажень і перевтоми, призначають по одній капсулі Метонату на добу. При хронічному алкоголізмі – 2 капсули 4 рази на добу.

Не рекомендується самостійно встановлювати собі дозування. Необхідну кількість препарату на добу, а також тривалість курсу визначає лікар за результатами діагностики.

Протипоказання

Вагітність та грудне годування – протипоказання до прийняття препарату. А також не рекомендується вживати його дітям, при підвищеній чутливості до будь-яких компонентів препарату або підвищенні внутрішньочерепного тиску. Ліки від стенокардії не мають великого списку обмежень, але рекомендується індивідуально проконсультуватися з лікарем.

Особливості препарату Метонат

Рекомендовано з обережністю вживати Метонат при захворюванні печінки та нирок. Найбільш сприятливий час для приймання ліків – перша половина дня через його збудливу дію. Для пацієнтів за кермом автомобіля немає ніяких обмежень, але слід взяти до уваги фактор збудження як одну з побічних дій.

Побічні дії

Побічні реакції спостерігаються у пацієнтів дуже рідко. Препарат може викликати свербіння, висипання на шкірі, тахікардію, а також збудження. Зустрічаються випадки гіперемії та диспепсичні прояви. У випадку прояву побічних дій слід звернутися до лікаря для того, щоби скорегувати вживання препарату або замінити його.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Дозволяється взаємодія з такими препаратами, як антикоагулянти, діуретики та бронхолітики, глікозиди серцеві та антиагреганти.

Властивості Метонату потенціюють дію таких речовин, як ніфедипін, нітрогліцерин, бета-адреноблокатори. Препарати для серцево-судинної системи можна поєднувати лише за дозволом лікаря.

Передозування

За умов передозування спостерігається посилення зазначених побічних реакцій. У разі тяжкого передозування капсулами, необхідно лікувати пацієнта за такою послідовністю: спочатку промити шлунок та дати сольовий послаблювальний засіб, а далі усувати симптоми. У разі передозування ін’єкцій необхідне симптоматичне лікування.

Умови зберігання

Виробники наголошують на зберігання препарату у сухому місці, доступ до якого обмежений для дітей. Окрім цього, температура навколишнього середовища має становити не більше 25 градусів. На Метонат таблетки інструкція зазначає, що його не можна заморожувати.

Купити Метонат за прийнятними цінами можна на сайті онлайн. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» має відділення не тільки в місті Київ, але й в інших регіонах України. На Метонат інструкція онлайн доступна для зручного перегляду у будь-який час.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Метонат на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Метонат - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Форма випуску Розчин