Міасер - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Міасер: інструкція з використання

Міасер – лікарський засіб, що належить до групи антидепресантів. Він має піперазино-азепінові сполуки. Активною речовиною препарату є міансерину гідрохлорид, який має унікальну хімічну структуру без бокового ланцюга, характерного для трициклічних антидепресантів. Це знижує антихолінергічну активність препарату, що зменшує ризик побічних ефектів, як-от сухість у роті, запори й затуманення зору.

Препарат має антидепресивну, анксіолітичну та седативну дію, що робить його ефективним для лікування депресій, асоційованих із тривожністю та порушеннями сну. Міасер добре переноситься організмом, зокрема й в осіб літнього віку або хворих на серцево-судинні захворювання.

Придбати якісні препарати для нервової системи ви можете за прийнятними цінами в мережі аптек «Бажаємо здоров’я». На офіційному сайті розміщено важливі дані про ліки: інструкція від виробника, актуальна на Міасер ціна, наявність в Києві та інших містах тощо. Тут є можливість забронювати ліки та вироби медичного призначення та забрати в аптеці за вибраною адресою у зручний час протягом 48 годин після підтвердження замовлення.

За необхідності кваліфіковані фармацевти нададуть всю необхідну інформацію щодо препарату Міасер, від чого застосовується, дозування та інші важливі аспекти.

Форми випуску

Препарат Міасер випускається виробником у формі таблеток, вкритих оболонкою, з дозуванням міансерину гідрохлориду 10 мг, 30 мг або 60 мг. Первинне пакування – блістер по 10 таблеток, в одній картонній пачці – 2 блістери. Препарат відпускається за рецептом лікаря.

Показання до застосування препарату Міасер

У психіатрії часто застосовують препарат Міасер для лікування депресивних станів різного походження.

Самолікування може бути небезпечним для здоров’я. Перед початком приймання препарату Міасер необхідно проконсультуватися з лікарем, який підбере відповідне лікування, враховуючи індивідуальні особливості пацієнта.

Режим дозування

Дозу таблеток визначає лікар індивідуально. Зазвичай для дорослих початкова доза складає 30 мг на добу. Можна підвищувати дозування поступово, кожні 3-4 дні. Ефективна добова доза складає 60-90 мг, а максимальна – 90 мг.

До препарату Міасер інструкція зазначає, що для пацієнтів літнього віку доза може зменшуватися.

Терапевтичний ефект можна отримати протягом 2-4 тижнів лікування. Якщо після цього періоду позитивних змін не відбувається, то лікування цим препаратом припиняють. Після досягнення клінічного покращення слід приймати підтримувальну дозу ще 4-6 місяців.

Припинення лікування препаратом у поодиноких випадках може спричинити синдром відміни.

Досвід клінічного застосування міансерину у дітей відсутній, тому препарат Міасер не рекомендується призначати цій віковій категорії пацієнтів.

Протипоказання

До протипоказань належать:

  • маніакальні стани;
  • тяжкі порушення функції печінки;
  • гіперчутливість до компонентів у складі.

Слід підібрати до препарату Міасер аналоги чи інші методи лікування, якщо є протипоказання.

Особливості препарату Міасер

При виникненні стоматиту, гарячки, болю в горлі слід припинити лікування й здати клінічний аналіз крові для виявлення інфекції.

При лікуванні препаратом Міасер можливе пригнічення функції кісткового мозку (гранулоцитопенія, агранулоцитоз), що може проявитися через 4-6 тижнів лікування.

Міансерин може посилювати гіпоманію у пацієнтів із біполярним розладом. Його слід застосовувати з обережністю у пацієнтів із цукровим діабетом, серцево-судинними, нирковими та печінковими захворюваннями, а також у пацієнтів з епілепсією й ураженнями головного мозку, зокрема під час вживання нейролептиків. Можливі серйозні кардіотоксичні ефекти, зокрема подовження інтервалу QT.

Пацієнти з суїцидальною поведінкою в анамнезі потребують ретельного контролю, особливо молоді люди до 25 років. Слід обмежити кількість таблеток Міасеру для таких пацієнтів.

Перед тим як застосовувати антидепресанти під час вагітності або годування груддю, слід обов’язково проконсультуватися з лікарем. Що стосується препарату Міасер, то під час вагітності його не можна застосовувати без вагомих причин, під час грудного вигодовування він протипоказаний.

У перші дні терапії засіб може впливати на психомоторні реакції. Тож протягом курсу бажано уникати керування автомобілем, роботи з потенційно небезпечними механізмами.

Побічні дії

У пацієнтів, які хворіють на депресію, можуть виникати такі побічні реакції, як стійкий запор, сухість у роті, порушення акомодації. Також з’являються такі ефекти:

  • збільшення маси тіла;
  • патологічні зміни крові;
  • гіпоманія, суїцидальні думки;
  • судоми, гіперкінезія;
  • подовжений інтервал QT на ЕКГ;
  • артеріальна гіпотензія;
  • жовтяниця;
  • седативний ефект, що з часом зникає;
  • гепатит;
  • відхилення від норми показників функції печінки;
  • пітливість, артрит, набряк;
  • брадикардія після приймання початкової дози;
  • шлункова тахікардія типу «Пірует»;
  • артралгія тощо.

У поодиноких випадках після завершення лікування може виникати синдром відміни.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Міасер має властивість пригнічувати дію алкоголю на ЦНС, тож не рекомендовано під час лікування вживати алкоголь.

Заборонено вводити одночасно з інгібіторами МАО та ще протягом двох тижнів після них і навпаки. Також препарат Міасер може вступати в такі взаємодії:

  • атомоксетин: одночасне застосування може підвищити ризик виникнення судом;
  • діазоксид, гідралазин, нітропрусид: Міасер може посилити гіпотензивний ефект цих препаратів, що вимагає контролю артеріального тиску;
  • антигістамінні засоби: можуть мати підсилений антимускариновий ефект при прийманні з Міасером, а також викликати седативну дію;
  • антимускаринічні засоби: супутнє застосування може призвести до посиленого антимускаринового ефекту;
  • протиепілептичні препарати (індуктори CYP3A4): можуть знижувати рівень міансерину в плазмі крові;
  • похідні кумарину (варфарин): Міасер може впливати на метаболізм варфарину;
  • інші препарати, що подовжують інтервал QT: слід уникати одночасного застосування, оскільки це підвищує ризик аритмій, включаючи шлуночкову тахікардію типу «пірует».

Ці взаємодії вимагають ретельного моніторингу та можливого коригування доз.

Передозування

Симптомами передозування є серцеві аритмії, судоми, виражена артеріальні гіпотензія, пригнічення дихання. Однак розвиваються вони рідко. Лікувати пацієнта можна за допомогою промивання шлунка й подальшої симптоматичної терапії з підтримкою базових життєвих функцій.

Умови зберігання

Зберігати таблетки слід при температурі до 25 °C в оригінальному пакуванні. Місце зберігання має залишатися недоступним для дітей.

Редакторська група
Оновлено
31.10.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Міасер на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Міасер - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Найдешевший препарат 442,00 ₴
✅ Форма випуску Таблетки