Мілдронат - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Країна
Умови відпуску
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Капсули
Дозування: 500 мг
Виробник: Гріндекс
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 0,5 г
Виробник: Гріндекс
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 0,5 г
Виробник: HBM Pharma
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 500 мг
Виробник: Гріндекс
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 250 мг
Виробник: Гріндекс
Loading ...

Мілдронат: інструкція з використання

Мілдронат - це метаболічний лікарський засіб з кардіопротекторною дією, покращує обмінні процеси організму, а також забезпечує енергією тканини й органи. Застосовується як допоміжна терапія в лікуванні серцево-судинних захворювань. Призначається при розумових та фізичних перенавантаженнях, хронічній втомі, зниженій працездатності. В його основі лежить діюча речовина мелдроній – попередник карнітину. Він сприяє кращому синтезу необхідної амінокислоти в середині організму, позитивно впливає на стан міокарда та центральної нервової системи.

Придбати Мілдронат за прийнятними цінами в Києві та по всій Україні допоможе інтернет-аптека «Бажаємо здоров’я».

Форми випуску

Діюча речовина Мілдронату — мельдоній. В Україні випускається у кількох лікарських формах:

  • таблетках (Мілдронат gx) по 500 мг;
  • капсулах по 250, 500 мг;
  • розчину для ін'єкцій, 0,5 г/мл, в ампулах по 5 мл.

В аптеках можна знайти різні варіанти дозувань, що дозволяють досягти оптимального терапевтичного ефекту. Вартість залежить від кількості діючої речовини в препараті та від форми випуску.

Показання до застосування Мілдронату

Мілдронат показаний до застосування при наступних станах:

  • різноманітних хворобах серця;
  • гострій серцевій недостатності;
  • ішемічних порушеннях;
  • психоемоційному перенавантаженні;
  • хронічній втомі;
  • зниженні працездатності;
  • відновленні після цереброваскулярних порушень.

Лікувати Мілдронатом не рекомендується вагітних жінок та дітей через відсутність належних досліджень. Мілдронат аналоги мають такий саме список показань, але можуть бути менш дієвими.

Режим дозування

Дорослі пацієнти вживають 1 грам препарату на добу. Добову дозу Мілдронату можна прийняти як всю, так і розділити на два прийоми. Таблетки або капсули приймають всередину незалежно від раціону харчування. Ліки Мілдронат рекомендують приймати у першій половині дня у зв`язку з легкою збуджувальною дією. Тривалість курсу лікування становить 4-6 тижнів, періодичність 2-3 рази на рік. Може змінюватися в залежності від індивідуальних особливостей.

У випадку з ін’єкційними формами дозування не змінюється. Мілдронат вводиться внутрішньовенно. Зазвичай таку форму лікарського засобу призначають при стаціонарному лікуванні. В домашніх умовах призначають таблетки або капсули.

Для літніх пацієнтів, а також хворим з нирковою або печінковою недостатністю потрібно застосовувати Мілдронат у менших дозах.

Протипоказання

Не можна застосовувати Мілдронат при:

  • непереносності компонентів препарату;
  • порушеннях венозного відтоку в головному мозку;
  • підвищеному внутрішньочерепному тиску;
  • наявності пухлин в голові;
  • важких формах печінкової та ниркової недостатності.

В жодному разі не можна призначати Мілдронат самостійно. Тільки лікар зможе зважити співвідношення користі та ризику та розписати адекватну схему лікування, доповнивши її іншими ліками від захворювань серця чи будь-якими супутніми препаратами.

Особливості Мілдронату

З обережністю призначають Мілдронат при порушеннях у роботі печінки та нирок. Захворювання слабкого ступеня не потребують скасування препарату або його заміни на інші препарати для покращення мозкового кровообігу. Проте важливий контроль лабораторних показників.

Побічні дії

Побічні реакції фіксуються вкрай рідко. При гіперчутливості можуть розвинутись:

  • головний біль;
  • підвищене збудження;
  • аритмія;
  • зміни в артеріальному тиску;
  • диспепсичні розлади та інше.

Лікування симптоматичне.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Мілдронат можна застосовувати з іншими препаратами, що впливають на стан серцево-судинної системи, зокрема коагулянтами. Він посилює дію препаратів, що містять гліцерилтринітрат та деякі гіпотензивні засоби.

Варто уникати сумісного призначення з іншими ліками, що містять мілдоній, через ризик передозування і розвиток побічних ефектів. Детальну інформацію містить інструкція. Також варто повідомити лікарю, які препарати приймає пацієнт перед призначенням мілдонію, для корегування лікарської терапії.

Передозування

Мілдронат – нетоксичний препарат. Випадків передозування не зареєстровано. Проте існує імовірність погіршення побічних ефектів або виникнення алергічних реакцій.

Умови зберігання

Мілдронат від виробника «Гріндекс» не втрачає своїх властивостей при зберіганні протягом 4 років.

Якщо хочете купити Мілдронат, ціна на який буде найвигіднішою в вашому місті, завітайте до інтернет-аптеки «Бажаємо здоров’я». Бронюйте лікарський засіб у будь-який період доби та забирайте протягом 2-х діб.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Мілдронат на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Мілдронат - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 5
✅ Форма випуску Капсули, Розчин, Таблетки