Моксимак - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Країна
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 400 мг
Виробник: Маклеодс Фармасьютикалс
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 400 мг
Виробник: Фарматрейд
Loading ...

Моксимак: інструкція з використання

Моксимак – це лікарський засіб із групи фторхінолонів. Активною речовиною препарату є моксифлоксацин. Препарат чинить протимікробну дію для багатьох грампозитивних та грамнегативних мікроорганізмів.

Придбати Моксимак та інші антибіотики при пневмонії, за прийнятними цінами ви можете в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». На офіційному сайті користувачам доступна вся необхідна інформація щодо засобів: інструкція, вартість, наявність в аптеках Києва та інших міст. Тут ви можете забронювати ліки та вироби медичного призначення, а потім забрати їх в аптеці за вибраною адресою упродовж 48 годин у зручний час.

Форми випуску

Виробник пропонує дві лікарських форми, через що на засіб Моксимак ціна може відрізнятися:

  • таблетки (400 мг);
  • розчин для інфузій (400 мг / 250 мл у контейнерах по 250 мл).

Купити препарат Моксимак можна тільки за рецептом.

Показання до застосування препарату Моксимак

До таблеток та розчину Моксимак інструкція визначає такі показання:

  • бактеріальний синусит;
  • загострення хронічного бронхіту та ХОЗЛ;
  • негоспітальна пневмонія;
  • захворювання органів малого таза;
  • захворювання шкіри, підшкірно-жирової клітковини з ускладненнями.

Моксифлоксацин в таблетках можна застосовувати для закінчення курсу лікування, в якому початкова терапія парентеральною формою моксифлоксацину була ефективною.

Самостійний вибір антибактеріальних засобів може призвести до резистентності, тому варто довірити цю справу фахівцям. Лікарі зможуть підібрати антибіотики при бронхіті, що будуть більш ефективними у вашому випадку.

Режим дозування

Розчин для інфузій рекомендують у дозуванні 400 мг раз на добу. Початкову внутрішньовенну терапію можна продовжувати застосуванням таблеток, якщо до того є клінічні показання.

Рекомендована тривалість лікування – 7-14 днів у разі негоспітальної пневмонії та 7-21 день під час ускладнень інфекційних захворювань.

Таблетки приймають у дозуванні 400 мг раз на добу незалежно від їди, їх необхідно запивати достатньою кількістю води. Тривалість лікування може відрізнятися відповідно до типу інфекції:

  • бронхіт – 5-10 днів;
  • негоспітальна пневмонія – 10 днів;
  • гострий бактеріальний синусит – 7 днів;
  • захворювання органів малого таза – 14 днів.

Ефективність і безпека препарату для дітей не доведена.

Протипоказання

До препарату Моксимак аналоги необхідно підібрати, якщо є такі протипоказання:

  • гіперчутливість до моксифлоксацину й холінів, інших речовин у складі препарату;
  • дитячий вік (до 18 років);
  • вагітність чи період годування груддю;
  • наявність в анамнезі захворювання сухожиль, що пов’язані із застосуванням хінолонів.

Під час проведення клінічних досліджень було виявлено зміни в електрофізіології серця – подовження інтервалу QT. Тож препарат протипоказано пацієнтам, які мають вроджене чи набуте подовження інтервалу QT, порушення електролітного балансу, брадикардію та серцеву недостатність (з клінічною значущістю). Також не можна використовувати препарат у разі симптоматичної аритмії в анамнезі.

Через обмежені дані препарат протипоказаний пацієнтам із порушенням функції печінки та підвищеним рівнем трансаміназу (у 5 разів вище за верхню межу норми).

Особливості препарату Моксимак

Препарат Моксимак належить до «другої лінії». Його використовують у тих випадках, коли стандартні антибіотики не є ефективними.

Моксифлоксацин у таблетованій формі не використовують як монотерапію під час запалення органів малого таза. Адже збудники гонореї останнім часом є стійкими до цих ліків.

Якщо виникають порушення зору, відхилення рівня глюкози в крові чи інші зміни в організмі, необхідно звернутися до лікаря.

Заборонено використовувати препарат дітям, вагітним і матерям на ГВ. Через реакції з боку ЦНС здатність керувати авто може погіршуватися. Необхідно звертати увагу на своє самопочуття перед тим, як сідати за кермо.

Побічні дії

До побічних ефектів належать:

  • кандидоз;
  • головні болі та запаморочення;
  • виникнення тяжких аритмій;
  • нудота, біль у животі, діарея;
  • підвищений рівень печінкових ферментів.

Також може виникати підвищена чутливість до світла. Зрідка лікування призводить до запалення та розриву сухожиль, утворення аневризми чи розшарування аорти.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Не варто застосовувати ліки одночасно з іншими препаратами, що подовжують інтервал QT. Перед застосуванням необхідно прочитати всі протипоказання, вказані виробником ліків.

Властивості препарату ніяк не залежать від їди, тож застосовувати його можна в будь-який час.

Передозування

У разі випадкового передозування лікувати пацієнта необхідно симптоматично. Потрібен моніторинг ЕКГ. На початковій стадії абсорбції може бути ефективним приймання активованого вугілля.

Умови зберігання

Зберігати препарати необхідно в недоступному для дітей місці. Розчин за температури до 25°C, а таблетки – до 30°C. Варто запам'ятати, що розчин не можна охолоджувати.

Редакторська група
Оновлено
02.07.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Моксимак на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Моксимак - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Форма випуску Розчин, Таблетки