Мукалтин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Мукалтин: інструкція з використання

Мукалтин – це лікарський препарат, що належить до фармакологічної групи відхаркувальних засобів. Препарат відрізняється рослинним походженням завдяки активному компоненту – екстракту алтеї лікарської. Завдяки чому він помірно пригнічує кашель, знижує його частоту та інтенсивність, має пом'якшувальну, протизапальну та обволікаючу дію. 

Форми випуску

В аптеках Мукалтин купити можна в таких формах та кількості:

  • Мукалтин форте з вітаміном C таблетки для жування №20 – круглі двоопуклі таблетки сірувато-бурого кольору з вкрапленнями. В 1 таблетці міститься 100 мг мукалтину і 100 мг вітаміну С;
  • Мукалтин таблетки №10 і №30 – плоскоциліндричні таблетки сірувато-бурого кольору з вкрапленнями. В 1 таблетці міститься 50 мг мукалтину;
  • Мукалтин сироп флакон 200 мл – сиропоподібна рідина від жовто-бурого до червоно-бурого кольору зі специфічним запахом. В 1 мл міститься 7,5 мг (в перерахунку на 20,0% вміст полісахаридів) екстракту сухого кореня алтеї.

Можлива фасовка таблеток в паперові упаковки і блістери по 10 штук або в спеціальні контейнери по 30 штук. До сиропу у флаконах додається мірна ложка. На Мукалтин ціна безпосередньо залежить від форми випуску, кількості, обсягу і дозування препарату.

Відпуск препаратів Мукалтин здійснюється без рецепта.

Показання до застосування препарату Мукалтин

Застосування препарату доцільне при наявності затяжного кашлю. Засіб ефективний при гострих і хронічних захворюваннях дихальних шляхів, які викликають порушення відходження мокротиння.

Список показань, що вимагають прийому Мукалтину в таблетках:

  • пневмонія;
  • бронхіт;
  • бронхіальна астма;
  • бронхоектатична хвороба.

Лікарський засіб у формі сиропу застосовується при:

  • бронхіті;
  • ларингіті;
  • трахеїті;
  • бронхіальній астмі;
  • коклюші.

Перш ніж застосовувати препарат Мукалтин, слід проконсультуватися з лікарем для отримання відповідних порад і рекомендацій. Самолікування може бути неефективним, а в деяких випадках і небезпечним.

Режим дозування

Мукалтин інструкція визначає, що режим дозування залежить від форми препарату. Для таблеток воно наступне:

  1. Для дітей у віці 1-3 років – по 1 таблетці 3 рази на добу.
  2. Від 3 до 12 років – по 1 таблетці 4 рази на добу.
  3. Старше 12 років і дорослі – по 2 таблетки 4 рази на добу.

Таблетки запиваються великою кількістю води. Допускається розчинення ліків у теплій воді з додаванням фруктового сиропу для поліпшення прийому дітьми. Рекомендована тривалість прийому – від 7 днів до 1-2 місяців.

Дозування для жувальних таблеток Мукалтин Форте наступне:

  1. Від 3 до 12 років – по 1 таблетці 3 рази на добу.
  2. Старше 12 років і дорослі – по 1 таблетці 4 рази на добу.

Таблетки рекомендується повільно розсмоктувати за 30 хвилин до їди. Курс лікування зазвичай становить 5-7 днів.

Дозування Мукалтіну у вигляді сиропу:

  1. Для дітей у віці від 2 до 6 років – 5 мл 4–6 разів на добу.
  2. Від 6 до 14 років – 10 мл 4–6 разів на добу.
  3. Старше 14 років і дорослі – 15 мл засобу 4–6 разів на добу.

Тривалість прийому сиропу варіюється в діапазоні від 7 до 14 днів. Сироп слід приймати до їди.

Протипоказання

Підібрати до ліків Мукалтин аналоги слід при наявності протипоказань. Для жувальних таблеток Мукалтин Форте вони наступні:

  • цукровий діабет;
  • важка форма захворювання нирок;
  • тромбоз;
  • тромбофлебіт;
  • вроджена непереносимість фруктози;
  • синдром мальабсорбції глюкози-галактози;
  • фенілкетонурія.

Препарат не рекомендується для застосування в разі індивідуальної непереносимості компонентів складу.

Особливості препарату Мукалтин

У разі хронічного запалення легенів застосування препарату Мукалтин може спровокувати підвищення в'язкості мокротиння. З метою полегшення стану людини можливе комбінування секретолітиків з муколітиками. Через допустиме випадання осаду в сиропі перед його вживанням необхідно збовтати флакон із засобом. Препарат не застосовується для вагітних і жінок, що годують груддю, через відсутність достатнього досвіду його використання у цих категорій пацієнтів.

Мукалтин не впливає на швидкість психомоторних реакцій і концентрацію уваги. Це допускає керування транспортними засобами і виконання функцій, пов'язаних з іншими механізмами в процесі прийому препарату.

Побічні дії

Якщо інструкція Мукалтин щодо застосування засобу дотримується з максимальною точністю, ймовірність виникнення побічних явищ зводиться до нуля. Можлива кропив'янка і свербіж в результаті алергічної реакції на препарат при наявності індивідуальної непереносимості до його компонентів.

При подразненні слизової оболонки шлунка, підвищенні інтенсивності слиновиділення, при діареї, печії, блювоті, нудоті потрібно припинити прийом ліків. Розвиток задишки, виникнення гнійного мокротиння і підвищення температури в процесі лікування – ознаки, при яких необхідно терміново звернутися до лікаря.

Детальну інформацію про можливі побічні ефекти кожного препарату можна знайти у відповідній інструкції із застосування від виробника.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Щоб уникнути утрудненого відкашлювання розрідженого мокротиння, не рекомендується паралельний прийом Мукалтину та препаратів, що містять кодеїн. Допускається застосування інших ліків, призначених для лікування бронхолегеневих захворювань.

Мукалтин з вітаміном С може підвищувати тканинну токсичність заліза в серцевих м'язах. Також він підвищує загальний кліренс етилового спирту, зменшує дію гепарину і непрямих антикоагулянтів.

Передозування

Прийом Мукалтину в терапевтичних дозах виключає передозування. Перевищення допустимої норми таблеток може викликати блювоту і нудоту. При передозуванні жувальними таблетками можливі запаморочення, порушення сну, головний біль, артеріальна гіпертензія та інші симптоми. При появі цих та інших реакцій потрібне симптоматичне лікування.

Умови зберігання

Зберігання препарату здійснюється в температурному режимі до 25 °С. Термін придатності вказаний на упаковці.

Після відкриття сиропу його потрібно зберігати при температурі 4–8 °С не більше 14 діб.

Купити Мукалтин та інші відхаркувальні препарати ви можете за прийнятними цінами в мережі аптек «Бажаємо здоров'я» в Києві та інших містах України (крім тимчасово окупованих територій). На офіційному сайті легко ознайомитися з інструкцією, дізнатися, яка на Мукалтин таблетки ціна і чи є аналоги за іншою вартістю, перевірити наявність, прочитати про ліки Мукалтин відгуки інших покупців тощо. Тут є можливість забронювати лікарські засоби та вироби медичного призначення, і забрати в аптеці за обраною адресою в зручний час протягом 48 годин після підтвердження замовлення.

Використана література

Нормативно-директивные документы МОЗ Украины

Ліки Контроль

Редакторська група
Оновлено
21.06.2025
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Мукалтин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Кашель, Отхаркивающие препараты, БАДы для лечения заболеваний горла и ротовой полости
✅ Кількість препаратів 6
✅ Найдешевший препарат 29,00 ₴
✅ Форма випуску Таблетки , Сироп , Леденцы
Мукалтин, ціна в мережі аптек «Бажаємо здоров'я»
Назва Ціна
Мукалтин Актив льодяники №16 185 ₴
Мукалтин сироп флакон 200 мл 189 ₴
Мукалтин таблетки 50 мг №10 56.3 ₴
Мукалтин таблетки 50 мг №10 29 ₴
Мукалтин таблетки 50 мг №30 96.3 ₴
Мукалтин форте з вітаміном C таблетки для жування №20 173.5 ₴