Омепразол-Фармак: інструкція з використання
Омепразол Фармак – препарат із фармакотерапевтичної групи інгібіторів протонної помпи. Застосовується для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Діюча речовина медикаменту – омепразол. Це рацемічна суміш двох енантіомерів. Потрапляючи в кисле середовище, пригнічує секрецію кислоти шлункового соку. Одна з переваг препарату – швидке настання терапевтичного ефекту.
Форми випуску
Лікарський засіб Омепразол Фармак випускається виробником у формі порошку для приготування інфузійного розчину. Порошок – білий, пористий, однорідний ліофілізований. Продається у флаконах, по 40 мг омепразолу в кожному. Відпускається за рецептом.
Показання до застосування препарату Омепразол Фармак
Омепразол для внутрішньовенного введення застосовується як альтернатива аналогічного препарату в пероральній формі для лікування та профілактики рецидивів захворювань ШКТ, що супроводжуються підвищеною кислотністю шлунка.
Показання до застосування засобу у вигляді порошку:
- виразка дванадцятипалої кишки;
- виразка шлунка;
- гастроезофагеальна рефлюксна хвороба;
- синдром Золлінгера-Еллісона.
Також засіб використовують у комбінації з відповідними антибіотиками для ерадикації Helicobacter pylori (H. pylori) при виразковій хворобі, для лікування та профілактики НПЗЗ-асоційованих виразок шлунка і дванадцятипалої кишки у пацієнтів із групи ризику, лікування рефлюкс-езофагіту, а також для тривалого підтримуючого лікування пацієнтів із вилікуваним рефлюкс-езофагітом.
Перед тим як застосовувати Омепразол Фармак та інші препарати від гастриту та виразки шлунку, рекомендується звернутися до лікаря для отримання відповідних порад та рекомендацій. Самолікування може бути неефективним, а в деяких випадках і небезпечним.
Режим дозування
Препарат вводять методом внутрішньовенної інфузії. Застосування медикаменту доцільне, якщо аналог у пероральній формі з певних причин пацієнтові не підходить.
Стандартне дозування становить 40 мг омепразолу 1 раз на добу. Пацієнтам із синдромом Золлінгера-Еллісона на початковій стадії терапії добову дозу збільшують до 60 мг. Деяким пацієнтам може знадобитися підвищення добового дозування до показників, що перевищують 60 мг. У таких випадках дозу розділяють на 2 частини та вводять двічі на день. Пацієнтам із порушеннями функцій печінки добове дозування зменшують до 10-20 мг.
У ролі розчинника застосовуються розчин хлориду натрію 0,9% або розчин глюкози 5%. Готовий розчин омепразолу вводять інфузійним методом впродовж 20-30 хвилин.
Протипоказання
Протипоказанням до засобу Омепразол Фармак інструкція зазначає підвищену чутливість до діючої речовини чи допоміжних компонентів препарату, а також гіперчутливість до бензімідазолів. Із застосуванням цієї форми омепразолу не лікують дітей.
Особливості препарату Омепразол Фармак
Перед початком терапії слід виключити онкологічне захворювання шлунка, оскільки омепразол може маскувати злоякісні новоутворення. Може впливати на результати аналізів щодо виявлення нейроендокринних пухлин.
Як і всі медикаменти, що пригнічують секрецію соляної кислоти шлункового соку, може зменшувати всмоктування вітаміну B12.
При тривалому застосуванні (понад 3 місяці) ймовірна гіпомагніємія. В деяких пацієнтів на тлі вживання омепразолу можливий розвиток гострого тубулоінтерстиціального нефриту, який прогресує до ниркової недостатності.
Препарат дозволений до застосування під час вагітності та годування грудьми.
Ознайомитися з повним переліком особливостей препарату можна в інструкції виробника.
Побічні дії
Найчастіші побічні реакції проявляються у вигляді головного та абдомінального болю, запору, діареї, нудоти, блювання, здуття живота, а також можливі доброякісні поліпи з фундальних залоз.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Уникати взаємодії омепразолу з нелфінавіром, клопідогрелем. Небажане поєднання з атазанавіром. Якщо ж такого поєднання не можна уникнути, не застосовувати більше ніж 20 мг омепразолу, а пацієнт повинен перебувати під клінічний наглядом. Омепразол помірно інгібує CYP2C19, що може уповільнити метаболізм і збільшити експозицію препаратів, метаболізованих цим ферментом, як-от R-варфарин, цилостазол, діазепам та фенітоїн.
Передозування
У випадку передозування медикамент може спричиняти нудоту, блювання, головний біль, діарею, абдомінальний біль, запаморочення. Іноді – сплутаність свідомості, депресію, апатію. Симптоми мають скороминучий характер. Лікування симптоматичне.
Умови зберігання
Лікарський засіб зберігають в упаковці виробника в недоступному для дітей місці при температурі до +25 °C, а готовий розчин – у холодильнику, до 3 годин. Після приготування розчин омепразолу потрібно використати протягом 3 годин. Розведений розчин не можна зберігати в холодильнику, а невикористаний розчин необхідно утилізувати.
Придбати Омепразол Фармак та інші ефективні препарати від панкреатиту ви можете за прийнятними цінами в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». На офіційному сайті можна дізнатися корисну інформацію про засіб, наприклад, яка на Омепразол Фармак ціна в Києві та інших містах України, чи є в наявності в найближчій аптеці тощо. Тут можна забронювати ліки за визначною заздалегідь вартістю, а забрати їх – у зручний час за вказаною адресою протягом 48 годин після СМС-підтвердження замовлення.
Зверніть увагу!
Опис препарату Омепразол-Фармак на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Омепразол-Фармак - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 1 |
✅ Найдешевший препарат | 169,50 ₴ |
✅ Форма випуску | Порошок |