Паксил: інструкція з використання
Паксил – це лікарський препарат, який використовують для лікування панічних та обсесивно-компульсивних розладів. Антидепресивна дія засобу спричинена специфічним інгібуванням поглинання 5-гідрокситриптаміну нейронами мозку.
Діюча речовина пароксетин в клінічній практиці застосовується з 1992 року. Вона була розроблена у лабораторії компанії «SmithKline Beecham», яка пізніше стала частиною компанії «GlaxoSmithKline».
Форми випуску
Препарат Паксил випускається виробником у формі овальних двоопуклих таблеток білого кольору, з одного боку мають маркування «20», з іншого – лінію розподілу. В одній таблетці міститься 20 мг пароксетину.
Показання до застосування препарату Паксил
До показань належать:
- великий депресивний розлад;
- панічний розлад;
- обсесивно-компульсивний розлад;
- генералізований тривожний розлад;
- соціальні фобії;
- соціально-тривожні розлади.
Також препарат призначають для лікування посттравматичного стресового розладу.
Зверніть увагу на те, що лікарський засіб Паксил, як і інші антидепресанти, відпускається лише за рецептом. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Перед тим як приймати препарат, необхідно проконсультуватися з лікарем.
Режим дозування
Дозування підбирається індивідуально, враховуючи особливості організму, протягом перших 2–3 тижнів лікування, потім коригується залежно від клінічних проявів. Курс лікування має бути достатньо тривалим (кілька місяців), щоб забезпечити усунення симптомів. Варто уникати раптової відміни препарату і використовувати режим поступового зменшення дози.
Препарат приймається перорально, рекомендується приймати по 1 таблетці на добу вранці під час їжі:
- по 20 мг при великому депресивному, соціально-тривожному, генералізованому тривожному та посттравматичному розладі;
- по 40 мг при обсесивно-компульсивному та панічному розладі.
При необхідності можливе збільшення дозування. Таблетку необхідно ковтати, не розжовуючи.
Протипоказання
Головним протипоказанням до засобу Паксил є підвищена чутливість до будь-якого з компонентів. Також заборонений одночасний прийом з інгібіторами МАО (не раніше ніж через два тижні після прийому інгібіторів МАО) та тіоридазином.
Особливості препарату Паксил
Підвищений ризик суїцидальної поведінки спостерігався при лікуванні антидепресантами у дітей та підлітків із тяжкими психічними розладами. Результати вивчення безпеки препарату для дітей та підлітків щодо розвитку, росту, поведінкових і когнітивних характеристик відсутні.
Застосування пароксетину може асоціюватися з розвитком акатизії – станом внутрішнього неспокою та психомоторного збудження. Імовірність виникнення акатизії найбільша протягом перших тижнів лікування.
При лікуванні хворих пароксетином варто врахувати підвищений ризик переломів кісток.
Необхідно з обережністю використовувати препарат пацієнтам з печінковою та нирковою недостатністю.
При застосуванні препарату Паксил у хворих на цукровий діабет може змінюватися глікемічний профіль, тому рекомендовано корегувати дозу пероральних гіпоглікемічних засобів та інсуліну.
Під час вагітності та грудного вигодовування призначати препарат можна лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для дитини.
Більше інформації про особливості застосування містить додана до препарату Паксил інструкція.
Побічні дії
До поширених побічних дій належать:
- сонливість;
- аномальні сни;
- підвищений рівень холестерину;
- агресія;
- суїцидальні ідеї;
- астенія;
- безсоння;
- ажитація;
- головний біль;
- тремор;
- запаморочення;
- нечіткість зору;
- позіхання;
- запори;
- підвищене потовиділення;
- статева дисфункція.
Побічними реакціями у дітей були ворожість, емоційна лабільність, зниження апетиту, гіперкінезія, ажитація та підвищене потовиділення.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Взаємодія з серотонінергічними препаратами може призводити до серотонінового синдрому.
Ферменти, що беруть участь у метаболізмі лікарських засобів, можуть впливати на фармакокінетичні параметри та метаболізм пароксетину.
Щоденне застосування пароксетину значно підвищує рівень проциклідину у сироватці крові. Дозу проциклідину потрібно зменшити у разі появи антихолінергічних ефектів.
При сумісному застосуванні пароксетину з пероральними антикоагулянтами, ацетилсаліциловою кислотою або нестероїдними протизапальними засобами можлива фармакодинамічна взаємодія, що може спричинити підвищення ризику кровотеч.
Детальний перелік заборонених комбінацій є в повній інструкції до лікарського засобу.
Передозування
У разі передозування спостерігається підсилення побічних дій, а також:
- зміна артеріального тиску;
- підвищення температури тіла;
- тахікардія;
- тривожність;
- мимовільні скорочення м’язів.
Дуже рідко відзначались летальні випадки (при сумісному прийомі з іншими психотропними засобами та алкоголем).
Лікування включає загальні терапевтичні заходи. Рекомендується підтримувальна терапія з контролем життєво важливих показників та ретельне спостереження за станом пацієнта.
Умови зберігання
Температура для зберігання не має перевищувати 30 ºС. Місце зберігання повинно бути недоступним для дітей.
Купити Паксил та інші ліки від панічних атак за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». На сайті зручно дізнатись, яка на Паксил ціна в аптеках Києва та інших міст України й купити препарат поблизу до свого місця проживання.
Кваліфіковані фармацевти завжди допоможуть з вибором ліків, при необхідності порекомендують аналоги й забезпечать інформацією щодо правильного застосування та можливих побічних ефектів препаратів.
Зверніть увагу!
Опис препарату Паксил на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Паксил - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 1 |
✅ Найдешевший препарат | 740,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки |