Палсет: інструкція з використання
Палсет – засіб проти нудоти з фармакотерапевтичної групи антиеметиків, антагоністів серотонінових рецепторів (5-НТ3). Механізм дії препарату заснований на пригніченні рефлексу блювання завдяки блокаді серотонінових 5-НТ3-рецепторів на рівні нейронів ЦНС. Діюча речовина препарату – палоносетрону гідрохлорид.
Купити Палсет та інші препарати від нудоти та блювання за прийнятними цінами можна в мережі «Бажаємо здоров’я» в Києві та інших містах України (крім тимчасово окупованих територій).
На офіційному сайті є вичерпна інформація про препарати, наприклад, яка на Палсет ціна, його властивості, показання та протипоказання, дані про аналоги та багато іншого. Тут можна забронювати ліки за визначеною заздалегідь вартістю, а придбати їх – у зручний час за вказаною адресою протягом 48 годин після СМС-підтвердження замовлення.
Форми випуску
Препарат випускається виробником у формі прозорого, безбарвного розчину (практично вільний від часток) для ін’єкцій.
В 1 мл розчину міститься палоносетрону гідрохлориду 56,2 мкг, що еквівалентно 50 мкг палоносетрону. Допоміжні речовини: маніт (Е 421), динатрію едетат, натрію цитрат, кислота лимонна, моногідрат, натрію гідроксид (NaHO) 1N, кислота хлористоводнева концентрована (HCl) 1N, вода для ін’єкцій.
Лікарський засіб Палсет відпускається за рецептом.
Показання до застосування препарату Палсет
Показаннями до застосування розчину є профілактика гострої нудоти та блювання, що супроводжують високоеметогенну або помірноеметогенну хімієтерапію в онкології.
Розчин Палсет має призначити виключно лікар. Тому перед тим як його використовувати, а також інші препарати для травної системи та обміну речовин, необхідна консультація спеціаліста. Самолікування може шкодити здоров’ю.
Режим дозування
Лікарський препарат призначають перед початком хімієтерапії. Розчин вводять внутрішньовенно тільки в умовах стаціонару під медичним контролем. Дозування складає:
- дорослим – 250 мкг палоносетрону одноразово за 30 хвилин до хімієтерапії;
- дітям віком від 1 місяці до 17 років – дозування розраховують 20 мкг/кг, та вводять у вигляді одноразової інфузії внутрішньовенно протягом 15 хвилин за пів години до початку хімієтерапії (загальне дозування не повинно перевищувати 1500 мкг).
Коригування дозування не потрібне пацієнтам літнього віку, а також пацієнтам з нирковою та печінковою недостатністю.
Протипоказання
Протипоказання до застосування розчину – гіперчутливість до основної діючої речовини або до будь-якого допоміжного компонента у складі.
Особливості препарату Палсет
Дані про застосування у період вагітності відсутні. Тому вагітним розчин не призначають. Але якщо лікар вважає, що користь для матері перевищує ризики для плоду, то препарат може бути застосований.
Відомостей про можливість проникнення діючої речовини у грудне молоко немає. Тому жінкам рекомендовано припинення грудного вигодовування під час лікування препаратом.
Палоносетрон може спричиняти запаморочення, сонливість та втомлюваність. Пацієнти мають утримуватися від діяльності, що потребує швидкості психомоторних реакцій, наприклад, керування транспортом та іншими механізмами.
Повну інформацію про особливості препарату можна знайти в інструкції виробника.
Побічні дії
Найчастіші побічні дії, що пов’язують з дією розчину, з боку нервової системи – головний біль, запаморочення, з боку ШКТ – запори або діарея. Також фіксувались наступні небажані реакції зі сторони різних систем:
- гіперкаліємія, метаболічні розлади, гіпокальціємія, втрата апетиту;
- тривожність, ейфорія;
- сонливість або безсоння, парестезія, гіперсомнія, периферична сенсорна нейропатія;
- подразнення очей;
- шум у вухах;
- тахікардія, брадикардія, ішемія міокарда, синусова аритмія, суправентрикулярна екстрасистолія;
- артеріальна гіпотензія, артеріальна гіпертензія, зміна кольору та/або розтягнення вен;
- диспепсія, біль у животі, сухість у роті, метеоризм;
- алергічний дерматит, висипання зі свербежем;
- артраглія та інші.
Можуть виникати загальні розлади – слабкість, пірексія, втомлюваність, відчуття жару, грипоподібний стан. Іноді виникає реакція в місці введення.
У дітей фіксувались побічні реакції, чий відсоток не перевищував 1%. Це головний біль та запаморочення, кашель, задишка, носова кровотеча. З боку шкіри спостерігались свербіж, кропив’янка та інші ураження шкіри. У місці інфузії введення може спричинити біль та реакцію.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Препарат може викликати небажані реакції, та взаємодіяти з іншими речовинами. Тому розчин застосовують тільки під наглядом лікаря в умовах медичного стаціонару.
Передозування
Про передозування не повідомлялось. Такі випадки вважаються малоймовірними, і в цьому разі рекомендована підтримувальна терапія.
Умови зберігання
Препарат не потребує особливих умов зберігання. Розчин має зберігатись у місці, недоступному для дітей. Після розкриття флакона розчин має бути відразу використаний, залишок необхідно утилізувати.
Зверніть увагу!
Опис препарату Палсет на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Палсет - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 1 |
✅ Найдешевший препарат | 1029,50 ₴ |
✅ Форма випуску | Раствор |