Парамол - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Парамол: інструкція з використання

Парамол – препарат з фармакологічної групи анальгетиків та антипіретиків. Основна діюча речовина парацетамол має болезаспокійливу та жарознижувальну властивості. Речовина блокує циклооксигенази (ЦОГ) I та II тільки у центральній нервовій системі, чинить вплив на центри болю й терморегуляції. Одночасно у препарату відсутній негативний вплив на водно-сольовий обмін і слизову травного тракту.

Полегшення болю відбувається через 5−10 хвилин після введення розчину. Пік знеболення настає протягом однієї години, ефект від препарату триває до 4-6 годин. Температура знижується протягом пів години після введення розчину, а жарознижувальний ефект триває до 6 годин.

Купити Парамол та інші дієві протизапальні препарати за прийнятними цінами можна в мережі аптека «Бажаємо здоров'я» в Києві та інших містах України (крім тимчасово окупованих територій).

На офіційному сайті є вичерпна інформація про препарати, наприклад, яка на Парамол ціна, його властивості, показання та протипоказання, дані про аналоги. Тут можна забронювати ліки за визначеною заздалегідь вартістю, а придбати їх – у зручний час за вказаною адресою протягом 48 годин після СМС-підтвердження замовлення.

Форми випуску

Форма випуску лікарського засобу – розчин для інфузій. В контейнері з поліпропілену міститься 100 мл прозорої рідини від безбарвного до блідо-жовтого кольору. 100 мл розчину містить 1000 мг парацетамолу, а також допоміжні речовини: маніт (Е 421), динатрію фосфат дигідрат, вода для ін’єкцій.

Засіб Парамол відпускається за рецептом лікаря.

Показання до застосування препарату Парамол

Показання до застосування розчину:

  • короткочасне лікування больового синдрому середньої інтенсивності (особливо у післяопераційний період);
  • короткочасне лікування гіпертермічних реакцій.

Розчин призначають, коли внутрішньовенне застосування є клінічно обґрунтованим або інші способи застосування неприйнятні. Будь-які жарознижувальні та знеболювальні засоби, включаючи препарати від болю в спині, має призначати виключно лікар. А інфузії та ін’єкції застосовують в стаціонарі під медичним наглядом. Самолікування може бути небезпечним для здоров’я.

Режим дозування

Дозування розчину залежить від маси тіла пацієнта. Розчин вводиться внутрішньовенно у вигляді інфузій протягом 15 хвилин. Препарат застосовують у пацієнтів з масою тіла понад 33 кг. Дозування розраховує лікар за наступними рекомендаціями:

  • пацієнтам з масою тіла 33-50 кг – 15 мг/кг або 1,5 мл/кг, що складає 75 мл на одну інфузію, а максимальне добове дозування не має перевищувати 3 г;
  • пацієнтам за наявності факторів ризику гепатотоксичності, чия маса тіла понад 50 кг – 1 г або 100 мл, а добове дозування – не більше 3 г;
  • пацієнтам при відсутності факторів ризику гепатотоксичності, чия маса тіла понад 50 кг – 1 г або 100 мл, а добове дозування – не більше 4 г.

Часовий інтервал між інфузіями має становити не менше 4 годин.

Протипоказання

Протипоказанням є підвищена чутливість до парацетамолу, до гідрохлориду пропацетамолу, або до будь-якої з допоміжних речовин. А також тяжка гепатоцелюлярна недостатність.

Особливості препарату Парамол

Препарат з обережністю застосовують пацієнтам з тяжкою нирковою недостатністю, хронічним алкоголізмом, зневодненням, та хронічним недоїданням.

Вагітним препарат призначають тільки після ретельної оцінки співвідношення користь та ризику, у найнижчій ефективній дозі протягом найкоротшого часу. Препарат не має побічних ефектів у немовлят, тому його можна застосовувати жінкам, які годують грудьми.

Діюча речовина не впливає на швидкість реакцій при керуванні транспортом та іншими механізмами.

Більше інформації про особливості застосування містить інструкція від виробника.

Побічні дії

Можливі побічні реакції від застосування розчину:

  • артеріальна гіпотензія, тахікардія;
  • тромбоцитопенія, лейкопенія, нейтропенія;
  • алергічні реакції підвищеної чутливості – кропив’янка, висипання, анафілактичний шок та інші.

Можуть виникати загальне нездужання, а також реакції у місці введення: біль та печіння, еритема, припливи, свербіж.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Діюча речовина може взаємодіяти з іншими лікарськими засобами, тому на консультації з лікарем потрібно повідомити про всі препарати, що приймає пацієнт.

Передозування

Застосування препарату має ризики розвитку ураження печінки. Він особливо зростає у маленьких дітей та літніх пацієнтів і у тих, хто має хронічний алкоголізм, захворювання печінки, хронічне недоїдання, знижену ферментативну активність.

Передозування може спричинити фульмінантний гепатит, холестатичний гепатит, цитолітичний гепатит, печінкову недостатність. Наслідки передозування можуть бути летальними.

При появі симптомів гепатотоксичності: нудоти, блювання, болю у животі, які розвиваються протягом 24 годин після введення, необхідно негайно застосувати антидот або ж проводити симптоматичну терапію. Саме з причини високих ризиків передозування препарат слід вводити тільки в умовах стаціонару під наглядом медичного персоналу.

Умови зберігання

Розчин зберігають при температурі до 25°С у недоступному для дітей місці. Препарат заборонено охолоджувати та заморожувати.

Редакторська група
Оновлено
03.04.2025
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Парамол на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Парамол - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 1
✅ Найдешевший препарат 147,50 ₴
✅ Форма випуску Розчин