Перметрин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Дозування
Вага
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Спрей
Дозування: 0,5%
Виробник: Стома
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 0,5%
Виробник: Стома
Loading ...

Перметрин: інструкція з використання

Перметрин є препаратом для знищення ектопаразитів і коростяного кліща. Фармакотерапевтична група препарату – інсектициди та репеленти.

Лікарський препарат Перметрин має педікуліцидні властивості та чинить згубну дію на гниди, личинки та на статевозрілих головних та лобкових вошей. Синтетичний піретроїд контактної дії порушує нервові клітини комах, що призводить до ефекту паралічу.

Лікарський засіб Перметрин від вошей відпускається без рецепта. Перед використанням потрібно проконсультуватись з лікарем: терапевтом або дерматологом, що встановить діагноз педикульоз чи короста, та призначить ефективний лікарський засіб.

Придбати Перметрин, а також інші препарати від вошей за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я». Мережа аптек працює у різних містах України, серед яких і Київ. На препарат Перметрин ціна залежить від форми випуску. Ви можете дізнатися на сайті вартість і забронювати потрібні ліки онлайн у найближчій до себе аптеці. Забрати замовлення можна після отримання повідомлення про його підтвердження (на ваш телефон прийде сповіщення).

Форми випуску

На фармацевтичному ринку України препарат випускається в таких лікарських формах: нашкірний розчин, спрей та мазь.

В 1 г нашкірного розчину та спрею міститься 5 мг Перметрину (діюча речовина препарату).

Перметринова мазь 4% містить 40 мг перметрину в 1 г препарату.

Виробники розчину та спрею – АТ «СТОМА», мазь виготовляє компанія ЛМП, Латвія.

Показання до застосування препарату Перметрин

Показаннями до застосування нашкірного розчину та спрею є педикульоз: головний та лобковий. Мазь на основі Перметрину використовують для лікування коростяних кліщів. Також за допомогою мазі лікують демодекоз.

Режим дозування

Додана до препарату мазі перметрин інструкція зазначає рекомендоване дозування:

  1. Демодекоз – нанести 1-2 рази на день протягом 10-14 днів.
  2. Короста – втирати в уражені ділянки невелику кількість, залишити на шкірі протягом 14 годин, але не менше 8 годин, потім змити водою з милом, та змінити одяг.

При педикульозі нашкірний розчин рясно наносять на волосисту частину голови, втираючи у корені волосся. Залишають на 10-40 хвилин, покриваючи голову хусткою. Далі змивають розчин шампунем та сушать волосся звичайним способом. Кількість використання розчину залежить від довжини та густоти волосся. Зазвичай потрібно від 10 до 60 мл.

При лобковій формі педикульозу розчин наносять на лобкову зону, витримують 30 хвилин, та змивають водою з милом.

Спрей розпилюють на волосся, втираючи засіб у шкіру. Залишають на голові до 40 хвилин, та змивають. Також спрей наносять на лобкову зону, а через пів години змивають.

Після обробки волосистої частини голови волосся слід прочесати густим гребінцем, щоб видалити мертвих паразитів. При виявленні живих вошей провести повторну обробку. Також рекомендовано ще раз нанести препарат через 7 діб після першої обробки.

Протипоказання

Протипоказаннями до застосування шкірного розчину та спрею є наступні:

  • гіперчутливість до основної діючої речовини та допоміжних компонентів препарату;
  • чутливість до рослин з роду Compositae: хризантеми та інші складноцвіті;
  • порушенні цілісності шкірних покривів;
  • запальні процеси та інфекції шкіри;
  • періоди вагітності та лактації;
  • діти до 3-х років.

Не рекомендовано пацієнтам з бронхіальною астмою, через ризик бронхоспазму в результаті вдихання парів препарату.

Мазь, як і інші препарати від корости, використовують тільки зовнішньо. Препарат протипоказаний у наступних випадках:

  • чутливість до компонентів;
  • запалення шкіри;
  • лактація;
  • дітям до 2-х місяців.

Уникати потрапляння мазі в очі, в разі чого, слизову оболонку промивають проточною водою. Після нанесення препарату руки ретельно миють з милом. Додатково при лікуванні корости потрібно термічно обробляти одяг хворого, постільну білизну та рушники.

Особливості препарату Перметрин

Препарат застосовують виключно зовнішньо. Обробку проводять в приміщенні з вільним доступом повітря, або ж на вулиці. Уникати потрапляння засобу на будь-які слизові поверхні: очей, рота та носа, статевих органів. Для запобігання повторного інфікування паразитами слід перевірити всю родину, та обробити одяг, постільну білизну, головні убори та гребінці хворого.

Побічні дії

Побічними діями використання нашкірного розчину та спрею є алергічні реакції з боку шкіри у вигляді набряків та висипів. Місцеві прояви:

  • печіння;
  • відчуття поколювання чи пощипування;
  • оніміння;
  • свербіж;
  • еритема;
  • екзема;
  • біль в місці нанесення.

При використанні мазі може виникнути подразнення шкіри: парестезія, посилення свербежу, висипи та набряк. Біль, еритема, екзема є причиною припинення використання препарату. Якщо свербіж триває протягом 4 тижнів після закінчення лікування препаратом у вигляді мазі, це говорить про наявність алергічної реакції на залишки змертвілого коростяного кліща під шкірою. І не означає, що лікування було неефективним.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Взаємодія Перметрин розчину та спрею з іншими медикаментозними засобами не встановлена. Перед використанням мазі слід припинити прийом кортикостероїдів, оскільки існує ризик загострення корости через зниження функції імунної системи. Взаємодія може призвести до посилення побічних реакцій чи зниження ефективності обох препаратів.

Передозування

При передозуванні посилюються побічні реакції: свербіж та висипання на шкірі, набряки та оніміння. Слід припинити використовувати препарат, а ділянки шкіри, на які його було нанесено, ретельно промити теплою водою у великій кількості. При потребі можна застосовувати антигістамінні препарати. Вдихання великої кількості випаровувань Перметрину постраждалого треба вивести на свіже повітря. При потраплянні в очі, треба промити теплою водою.

При потраплянні засобу всередину в результаті ковтання скоріше за все виникне спонтанне блювання. Додатково приймати блювотні засоби не потрібно щоб уникнути ризику швидкого виникнення судом і коми. Промивання шлунку та приймання активованого вугілля і проносного дозволить запобігти всмоктуванню Перметрину.

Умови зберігання

Препарати усіх форм випуску потрібно зберігати в сухому, захищеному від сонячних променів, та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С.

Редакторська група
Оновлено
30.11.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Перметрин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Перметрин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Форма випуску Розчин, Спрей