Рабімак - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 20 мг
Виробник: Маклеодс Фармасьютикалс
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 10 мг
Виробник: Маклеодс Фармасьютикалс
Loading ...

Рабімак: інструкція з використання

Таблетки Рабімак – це лікарський засіб з категорії інгібіторів протонної помпи, який чинить кислотознижувальну дію. Виробником препарату є індійська компанія Macleods Pharmaceuticals Limited. Рабімак має позитивні відгуки від медиків та пацієнтів, ефективний при лікуванні виразки шлунка, кишечника та для зменшення вироблення шлункового соку.

Якщо лікар призначив вам препарат Рабімак, купити його за прийнятними цінами можна в аптеці «Бажаємо здоров’я». На сайті цей засіб та інші ліки від порушення метаболізму легко знайти за допомогою фільтрів. Тут є вся необхідна інформація про Рабімак: ціна, властивості, наявність в аптеках мережі. Придбати ліки в Києві або в інших містах України вигідно та зручно в аптеці «Бажаємо здоров’я».

Форми випуску

Форма випуску препарату – круглі таблетки опуклої форми з роздільною рискою рожевого (10 мг) або жовтого (20 мг) кольору. Вкриті кишковорозчинною оболонкою. Вартість препарату залежить від дозування.

Показання до застосування препарату Рабімак

Показаннями до застосування лікарського засобу є:

  • активна пептична виразка шлунка та дванадцятипалої кишки;
  • активна доброякісна виразка шлунка;
  • порушення кислотності;
  • гастроезофагеальний рефлюкс;
  • порушення обміну речовин;
  • синдром Золлінгера-Еллісона.

Препаратом можна лікувати захворювання травного тракту та застосовувати його у комплексній терапії. Тільки лікар визначає доцільність комплексного лікування, зокрема призначення засобів для покращення травлення, проводить підбір сумісних ліків.

Режим дозування

Дозування препарату дорослим зазвичай складає 20 мг 1 раз на добу. При синдромі Золлінгера-Еллісона цю дозу можна поступово збільшувати максимум до 120 мг на добу, розділивши її на два прийоми, вранці та ввечері. Тривалість лікування та точне дозування визначає лікар відповідно до клінічної картини.

Застосовувати лікарський засіб дітям до 18 років не рекомендовано через відсутність достатньої кількості інформації щодо впливу активної речовини на дитячий організм.

Протипоказання

Серед протипоказань до використання препарату: індивідуальна непереносимість компонентів медикаменту, вагітність, період годування груддю, дитячий вік.

Особливості препарату Рабімак

Лікарський засіб відрізняється швидкістю ефекту щодо зняття симптомів розладів травлення, підвищеної кислотності та виразки шлунка, дванадцятипалої кишки. Для збереження результату потрібно пропити повний курс. Перед початком лікування важливо виключити наявність злоякісних новоутворень в шлунку та кишечнику. Таблетки Рабімаку не можна розжовувати або подрібнювати, треба ковтати цілими.

Препарат не діє на здатність керувати транспортними засобами та складними механізмами, проте, якщо пацієнт відчуває сонливість – краще відкласти поїздку. При застосуванні препарату у великих дозах більше 1 року, виникає ризик переломів стегна, хребців та зап'ястя.

Побічні дії

Додана до таблеток Рабімак інструкція повідомляє, що цей засіб може викликати наступні побічні дії:

  • анорексія, дефіцит магнію та натрію;
  • набряки, кропив’янка, свербіж шкірних покривів та інші алергічні прояви;
  • безсоння, депресивні стани (при тривалому використанні можливий розвиток депресії), сплутаність свідомості;
  • анемія, лейкоцитоз, тромбоцитопенія;
  • нудота, блювання, сухість у роті, яка не зникає після рясного пиття;
  • артеріальна гіпотензія;
  • кашель (в окремих випадках бронхіт), риніт, синусит, фарингіт, ларингіт (рідко).

Важливо пам’ятати, що самолікування може нести потенційну загрозу здоров’ю та життю хворого. Перед початком лікування обов’язково слід звернутись до лікаря.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Небажаною є взаємодія з лікарськими засобами, абсорбція яких залежить від показників кислотності. Препарат впливає на концентрацію кетоконазолу в плазмі крові, зменшуючи її, та на концентрацію дигоксину, підвищуючи його вміст до 22%. Саме тому при лікуванні одночасно таблетками Рабімак та засобами, що містять кетоконазол, дигоксин, пацієнт зобов’язаний перебувати під контролем лікаря.

Передозування

У випадку передозування можуть з’являтись наступні симптоми:

  • запаморочення, втрата свідомості;
  • сонливість, помутніння, погана концентрація уваги;
  • підвищена пітливість;
  • нудота та блювання.

При передозуванні надається симптоматичне та підтримувальне лікування. Специфічного антидота не існує.

Умови зберігання

Зберігати препарат можна протягом двох років з моменту виготовлення в оригінальному пакуванні. Температурний режим до +25°C. Берегти від прямих сонячних променів. Тримати в недоступному для дітей місці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Рабімак на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Рабімак - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Форма випуску Таблетки