Рамізес Ком: інструкція з використання
Рамізес Ком – це лікарський засіб, який належить до фармакологічної групи комбінованих ліків інгібіторів АПФ (інгібіторів ангіотензинперетворювального ферменту). Виробник Рамізес Ком – українська фармацевтична компанія АТ «Фармак».
Дані препарати для зниження тиску належать до категорії ліків, що відпускаються за рецептом лікаря.
Форми випуску
Препарат випускається у формі круглих плоских таблеток білого або майже білого кольору в різному дозуванні. Основні діючі речовини:
- раміприл;
- гідрохлортіазид.
Виробники пропонують препарат у таких співвідношеннях раміприл/гідрохлортіазид:
- 5 мг/25 мг;
- 10 мг/12,5 мг;
- 5 мг/12,5 мг.
У складі ліків також присутні моногідрат лактози, мікрокристалічна целюлоза 102, магнію стеарат, гіпермелоза і кросповідон, які використовуються як допоміжні компоненти.
Показання до застосування препарату Рамізес Ком
Таблетки Рамізес Ком призначаються пацієнтам, яким рекомендована комбінована терапія з використанням гідрохлортіазиду та раміприлу.
Важливо! У жодному разі не займайте самолікуванням. Приймання препарату допустиме лише після призначення лікаря.
Режим дозування
Лікарський засіб показаний для перорального застосування. Його необхідно приймати один раз на день в однаковий час. Бажано вживати таблетки Рамізес Ком вранці до, під час або після їди. Пігулки повністю проковтують і запиваються достатньою кількістю рідини.
Дозування та тривалість курсу лікування у дорослих призначається лікарем залежно від перебігу артеріальної гіпертензії та наявності інших захворювань. Зазвичай лікування починається з мінімальної дози, яка за потреби поступово підвищується.
Максимально допустиме дозування гідрохлортіазиду на добу – 50 мг, а раміприлу – 10 мг.
Протипоказання
Препарат протипоказаний до приймання:
- при гіперчутливості до основних або допоміжних компонентів у складі;
- дітям віком до 18 років;
- вагітним;
- у період грудного вигодовування;
- пацієнтам з гемодинамічно нестабільним станом та артеріальною гіпотонією.
Також його слід з обережністю приймати діабетикам, алергікам та перед керуванням транспортними засобами. З повним списком протипоказань ви можете ознайомитись в інструкції до ліків.
Особливості препарату Рамізес Ком
Існує ризик різкого зниження артеріального тиску та погіршення функції нирок через пригнічення АПФ у пацієнтів з підвищеною активністю ренін-ангіотензин-альдостеронової системи. Це особливо актуально, коли інгібітор АПФ або супутній діуретик призначають вперше або вперше підвищують їх дозу. Підвищена активність ренін-ангіотензин-альдостеронової системи може спостерігатися у пацієнтів з:
- АГ у тяжкій формі;
- декомпенсованою серцевою недостатністю;
- стенозом аортального або мітрального клапана;
- одностороннім стенозом ниркової артерії при наявності іншої функціонуючої нирки;
- нестачею рідини або електролітів;
- цирозом печінки та/або асцитом;
- під час анестезії та в процесі проведення великих хірургічних втручань.
Цей лікарський засіб протипоказаний для застосування вагітним жінкам або тим, хто планує вагітність. Упродовж кількох годин після прийому першої дози або підвищення дози небажано керувати транспортним засобом або працювати з іншими механізмами.
Побічні дії
Серед можливих побічних дій зазначають реакції з боку:
- серцево-судинної системи – стенокардія, тахікардія, посилення серцебиття, аритмія, периферичні набряки, гіпотензія;
- кровоносної та лімфатичної системи – зменшення кількості еритроцитів, тромбоцитів та лейкоцитів, зниження рівня гемоглобіну, апластична анемія;
- нервової системи – запаморочення, біль голови, тремор, відчуття печії, порушення рівноваги;
- органів зору – кон'юнктивіт, порушення зору.
У деяких випадках у комбінації з Рамізес Ком використовуються БАДи для серцево-судинної системи, які знижують ризик прояву побічних ефектів. З повним списком реакцій ви можете ознайомитись в інструкції до препарату.
Взаємодія з іншими препаратами та харчовими продуктами
Протипоказані комбінації ліків із препаратами на основі аліскірену для пацієнтів з діабетом. Не варто одночасно приймати Рамізес Ком із лікарськими засобами антагоністів рецепторів ангіотензину ІІ.
Також варто з обережністю приймати препарат із гепарином, солями калію та діуретиками. Бажано проконсультуватися з лікарем щодо взаємодії з низкою ліків. Одночасне вживання з їжею не впливає на абсорбцію діючих речовин Рамізес Ком.
Передозування
Серед основних симптомів передозування називають:
- надмірну периферичну вазодилатацію;
- стійкий діурез;
- порушення електролітного балансу;
- брадикардію;
- ниркову недостатність;
- порушення серцевого ритму.
При прояві одного чи кількох симптомів слід негайно звернутися до лікаря.
Умови зберігання
Препарат зберігається у заводській упаковці у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°C.
Купити Рамізес Ком за прийнятними цінами в Києві та інших містах України ви зможете в аптеках мережі «Бажаємо Здоров'я». На офіційному сайті мережі також є інформація про вартість ліків та їх наявність у конкретній аптеці.
Також ви зможете забронювати будь-який засіб та забрати його протягом двох діб після отримання підтвердження. Кваліфіковані фармацевти мережі аптек нададуть вам детальну інформацію про препарат та його аналоги.
Зверніть увагу!
Опис препарату Рамізес Ком на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Рамізес Ком - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 3 |
✅ Найдешевший препарат | 242,50 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки |