Рінгер-Лактатний - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Рінгер-Лактатний: інструкція з використання

Розчин Рінгер-Лактатний – це лікарський засіб, який належить до фармакотерапевтичної групи розчинів для корекції порушень електролітного балансу. Він містить у своєму складі натрію хлорид, натрію лактат, калію хлорид та кальцію хлорид дигідрат. Завдяки цьому складу розчин забезпечує збалансоване поповнення електролітів в організмі, допомагає відновити об’єм циркулюючої крові та має дезінтоксикаційний ефект. Лактат у складі препарату сприяє метаболічним процесам, що змінюють реакцію крові у лужний бік, забезпечуючи слабкий алкалізуючий ефект.

Рінгер-Лактатний випускається виробником Юрія-Фарм.

Форми випуску

Розчин Рінгер-Лактатний випускається у формі розчину для інфузій.

За фізико-хімічними характеристиками, розчин Рінгер-Лактатний є прозорою, безбарвною або ледь жовтуватою рідиною. В 1 мл розчину міститься натрію хлориду – 6 мг, натрію лактату – 3,2 мг, калію хлориду – 0,4 мг, кальцію хлориду дигідрату– 0,203 мг, а також допоміжна речовина.

Препарат доступний у флаконах по 200 мл і 400 мл.

Препарат Рінгер-Лактатний відпускається за рецептом лікаря.

Показання до застосування препарату Рінгер-Лактатний

Показання до застосування інфузійного засобу включають:

  • для корекції порушень електролітного балансу;
  • дегідратація при діареї;
  • метаболічний ацидоз;
  • жовчні та кишкові свищі.

Призначаються інфузії з використанням розчину Рінгер-Лактатний і в період підготовки хворих до оперативного втручання, а також у післяопераційний період. Перед тим як придбати препарат Рінгер-Лактатний, необхідно проконсультуватися з лікарем. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.

Режим дозування

Дозування препарату визначає лікар. Засіб вводиться крапельним методом у вену. Максимальне дозування дозволяється вводити по 40 мл на 1 кілограм маси тіла пацієнта. Середній об’єм складає близько 2500 мл за умови введення 60 крапель на хвилину. Термін терапії залежатиме від загального стану пацієнта.

До засобу Рінгер-Лактатний інструкція від виробника вказує на те, що препарат в педіатрії не застосовується.

Протипоказання

Перелік протипоказань стосовно використання препарату має наступний вигляд:

  • надмірна кількість калію, магнію, кальцію, натрію в організмі;
  • алкалоз;
  • підвищений кров’яний тиск у складній формі;
  • декомпенсована серцева недостатність;
  • анурія;
  • олігурія;
  • хвороби печінки;
  • гостра ниркова недостатність;
  • набряк легенів та мозку.

Не рекомендовано лікування препаратом у разі підвищеної чутливості до будь-якого компонента засобу

Особливості препарату Рінгер-Лактатний

Якщо виникає необхідність лікувати пацієнта з використанням інфузійного розчину, то потрібно буде визначати лабораторні показники шляхом моніторингу концентрації електролітів, лактату та водно-електролітного балансу.

В деяких випадках розчин може викликати перевантаження рідиною, провокуючи застійні явища та набряк легенів. У разі виникнення будь-яких негативних проявів необхідно відразу припинити введення розчину та провести терапевтичні заходи щодо їх усунення.

Побічні дії

Побічні дії, які можуть виникати під час терапії, класифікуються за окремими напрямками:

  • з боку порушень електролітного балансу – зміна рівня калію, кальцію, натрію хлору в сироватці крові, хлоридний ацидоз, метаболічний алкалоз;
  • з боку загальних реакцій організму – алергія, свербіж шкірних покривів, висипання, болі, печіння, кропив’янка, ангіоневрологічний набряк;
  • з боку психічних порушень – панічні атаки.

Також можуть спостерігатися й зміни у місці введення голки у вигляді запалення, набряку, висипань, болю та печіння.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

При одночасному застосуванні з іншими ліками можуть виникати певні прояви взаємодії основних компонентів:

  • при використанні калійзберігаючих діуретиків та інгібіторів АПФ спостерігатиметься підвищення рівня калію в крові;
  • серцеві глікозиди посилюють токсичний ефект на організм;
  • нестероїдні протизапальні засоби, анаболіки, естрогени збільшують затримку натрію.

Препарат не можна змішувати з фосфат- та карбонатовмісними розчинами. Також не рекомендується використовувати розчин для розчинення антибіотиків, які вводяться через крапельницю.

Передозування

Надмірне швидке введення розчину або збільшення дозування може викликати порушення водно-електролітного балансу, метаболічний алкалоз і серцево-легеневу декомпенсацію. У такому разі необхідно негайно припинити терапію та провести симптоматичне лікування. Симптомами передозування будуть задишка, стан втоми, зміна настрою, гіпертонус м’язів, аритмія.

Умови зберігання

Термін придатності препарату в запакованому вигляді складає 2 роки. Для збереження потрібно дотримуватись температурного режиму не вище 25 °С. Зберігати слід у недоступному для дітей місці і не допускати заморожування.

Купити Рінгер-Лактатний та інші перфузійні розчини за прийнятними цінами в Києві або в інших містах України можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я». На офіційному сайті вказана не лише на розчин Рінгер-Лактатний ціна, але й дані щодо особливостей застосування, відгуки інших покупців. Також на сайті можна більше дізнатися про аналоги та скористатися опцією бронювання. Це означає, що є можливість оформити замовлення онлайн, а потім забрати медикаменти за вибраною адресою аптеки. На це ви матимете 48 годин від моменту надходження SMS-повідомлення.

Редакторська група
Оновлено
26.08.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Рінгер-Лактатний на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Рінгер-Лактатний - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Найдешевший препарат 92,10 ₴
✅ Форма випуску Розчин