Розістер - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Розістер: інструкція з використання

Розістер – це лікарський препарат, який належить до класу статинів та призначений для лікування гіперхолестеринемії. Препарати для зниження холестерину на основі розувастатину, як-от Розістер, діють безпосередньо в печінці (саме там відбувається синтез холестерину).

Розувастатин, активний інгредієнт, був розроблений шведсько-британською фармацевтичною компанією AstraZeneca та запатентований у 1986 р.

У Сполучених Штатах Розувастатин був схвалений Управлінням з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA). Розувастатин допомагає зменшувати рівень загального холестерину та тригліцеридів, холестерину-ЛПНЩ та підвищує рівень холестерину-ліпопротеїдів високої щільності (ХС-ЛПВЩ).

Препарат Розістер використовують також як засіб первинної профілактики важких атеросклеротичних захворювань серцево-судинної системи та ризиковими факторами, як-от цукровий діабет або артеріальна гіпертензія.

З часом розувастатин став одним з найпопулярніших препаратів для лікування гіперхолестеринемії, оскільки дослідження показали його високу ефективність та безпечність.

Форми випуску

Лікарський засіб випускається виробником у формі круглих таблеток рожевого кольору, вкритих плівковою оболонкою у дозуванні Розістер 10 мг та Розістер 20 мг.

Відпуск препарату здійснюється за рецептом лікаря.

Показання до застосування препарату Розістер

Розістер призначений, щоб лікувати гіперхолестеринемію у дорослих та дітей віком від 10 років. Він застосовується як додатковий засіб у разі спеціальної дієти в пацієнтів з первинною гіперхолестеринемією (тип IIa та IIb, зокрема гетерозиготною сімейною гіперхолестеринемією) або типом дисліпідемії IIb, коли звичайна дієта та інші не медикаментозні методи лікування є недостатніми.

Таблетки Розістер також застосовують для профілактики серцево-судинних порушень. Особливо часто лікарський засіб призначають у разі високого ризику серцево-судинних розладів. Розістер можуть додавати як допоміжні ліки у корекційних програмах.

Режим дозування

Перед початком лікування хворому мають призначити стандартну гіпохолестеринемічну дієту, які він повинен дотримуватися під час прийому препарату. Дозу визначає лікар залежно від мети терапії та особливостей діагнозу пацієнта.

Дозування розувастатину у разі гіперхолестеринемії рекомендовано розпочати з найменших доз – 5-10 мг 1 раз на день. Це початкова доза для тих, хто раніше не вживав статини. Через 4 тижні, за необхідності, підвищують дозу Розістеру.

Максимальну дозу – 40мг рекомендують призначати тільки в разі важких випадків гіперхолестеринемії чи високих ризиків серцево-судинних захворювань.

Доза для профілактики серцево-судинних порушень – 20 мг на добу.

Пацієнтам літнього віку та з порушенням функції нирок, добова доза має бути –5 мг препарату.

Проте, перед початком прийому препарату Розістер важливо проконсультуватися з лікарем. Лише фахівець може визначити оптимальну дозу та схему прийому лікування, враховуючи індивідуальні особливості пацієнта та його стан здоров'я. Також уважно ознайомтеся з детальною інформацією застосування препарату, яку надає на Розістер інструкція.

Протипоказання

Протипоказання до прийому Розістеру стосуються людей, в яких спостерігається індивідуальна непереносимість до діючої речовини. Також не можна вживати препарат пацієнтам з:

  • активним захворюванням печінки;
  • серйозним порушенням функції нирок;
  • міопатією;
  • одночасним лікуванням циклоспорином;
  • вагітним жінкам та жінкам, в період годування груддю.

До факторів ризику належать люди зі спадковим захворюванням мʼязів, а також люди монголоїдної раси тощо. Не можна використовувати ліки Розістер пацієнтам, які зловживають алкоголем.

Доза 40 мг протипоказана людям зі схильністю до міопатії.

Особливості препарату Розістер

При застосуванні препарату в будь-яких дозах, особливо 20 мг, можливе виникнення захворювань скелетної мускулатури (міопатія, міалгія, рідко – рабдоміоліз).

При застосуванні препарату у дозі 40 мг можливий небажаний вплив на нирки, тому функцію нирок варто регулярно перевіряти.

Препарат Розістер як і інші інгібітори ГМГ-КоА редуктази, з обережністю призначається особам з:

  • гіпотиреозом;
  • спадковими захворюваннями м'язів в анамнезі;
  • іншими інгібіторами ГМГ-КоА редуктази або фібратів, що застосовують при міотоксичності в анамнезі.

Лікарський засіб містить у складі невелику кількість лактози. Особам, що мають підтверджену непереносимість цього різновиду цукрів, не варто вибирати даний препарат.

Детальнішу інформацію щодо особливостей препарату містить інструкція виробника.

Побічні дії

До побічних дій засобу Розістер належать:

  • тромбоцитопенія;
  • головний біль;
  • депресія;
  • реакції гіперчутливості;
  • цукровий діабет;
  • запар, нудота, панкреатит;
  • жовтяниця;
  • свербіж, висип;
  • міалгія, міопатія;
  • гінекомастія.
  • кашель, задишка;
  • анемія;
  • погіршення функції нирок та печінки та інші.

Також можлива поява інфекційних ускладнень через пригнічення імунної системи, зокрема може бути ангіоневротичний набряк.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Взаємодія розувастатину можлива з різними медикаментами та харчовими продуктами, але це може впливати на його властивості, а саме:

  1. Препарат може взаємодіяти з іншими ліками, зокрема з інгібіторами транспортних білків може спричинити підвищення концентрації розувастатину в плазмі крові.
  2. Одночасне застосування препарату Розістер з циклоспорином, інгібіторами протеази, езетимібом, еритороміцином, гемфіброзилом та іншими ліпознижувальними засобами підвищення AUC та Cmax розувастатину.

Перед початком застосування препарату важливо консультуватися з лікарем щодо можливих взаємодій з іншими препаратами.

Повний перелік взаємодій препарату містить інструкція виробника.

Передозування

При передозуванні препаратом – лікування симтоматичне та за необхідності потрібно вжити підтримуючих заходів.

Необхідно контролювати функцію печінки та рівень КК.

Умови зберігання

Розістер потребує прохолодного та сухого місця для зберігання при температурі не вище 25°C.

Придбати Розістер та будь-які інші препарати для судин, серця та крові за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». На сайті зручно дізнатись вартість ліків в аптеках Києва й інших міст України та купити препарати поблизу до свого місця проживання. Кваліфіковані фармацевти завжди готові надати Вам професійну консультацію, допомогти у виборі найбільш ефективного методу лікування, надати інформацію щодо правильного застосування та можливих побічних ефектів а також підібрати на препарат Розістер аналоги.

Редакторська група
Оновлено
31.01.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Розістер на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Розістер - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Найдешевший препарат 158,00 ₴
✅ Форма випуску Таблетки