Ригевідон: інструкція з використання
Таблетки Ригевідон – гормональний лікарський засіб, що призначений для системного застосування. Препарат містить у складі такі діючі речовини, як левоноргестрел та етинілестрадіол.
Основний механізм дії препарату полягає у зниженні секреції гонадотропінів, що спричиняє пригніченню активності яєчників. Таким чином, контрацептивний ефект настає у результаті гальмування овуляції.
Комбіновані пероральні контрацептиви, що містять у складі синтетичні жіночі гормони, в тому числі таблетки Ригевідон, відпускаються в аптеці за рецептом.
Форми випуску
Ліки випускаються у формі таблеток, де діючими речовинами є левоноргестрел та етинілестрадіол. 1 таблетка містить:
- левоноргестрелу 0,15 мг;
- етинілестрадіолу 0,03 мг.
Крім того, до складу входять і допоміжні компоненти.
Лікувати будь-які хвороби або вживати гормональні контрацептиви можна тільки після обстеження та отримання відповідних консультацій лікаря. Самолікування небезпечне для здоров’я.
Показання до застосування препарату Ригевідон
Рішення про застосування препарату лікар приймає, враховуючи усі можливі фактори ризику для жінки, що існують в даний момент. Такі дії проводяться заради попередження прояву серйозних побічних ефектів. Головне показання до використання – пероральна контрацепція.
Допоможе детальніше дізнатися про всі властивості та особливості прийому додана до лікарського засобу Ригевідон інструкція від виробника.
Режим дозування
Дозування – 1 таблетка на добу. Пігулки приймають по одній в один і той же час доби, запиваючи невеликою кількістю води. Засіб використовується протягом 21 дня, після чого робиться 7-денна перерва, під час якої зазвичай наступає менструальноподібна кровотеча (може розпочатися на 2−3 день після приймання останньої таблетки та не закінчуватися до початку приймання таблетки з наступної упаковки).
Порядок переходу з інших протизаплідних засобів на Ригевідон та особливості прийому першої таблетки описані у вкладеній до препарату інструкції. Варто зазначити, що застосування під час вагітності, після пологів чи аборту потребує зміни режиму: потрібні додаткові консультації лікаря.
Протипоказання
Препарат Ригевідон має чимало протипоказань. Серед них:
- наявність або ризик виникнення венозної тромбоемболії;
- оперативне втручання з тривалою іммобілізацією;
- порушення мозкового кровообігу;
- спадкова або набута схильність до артеріальної тромбоемболії;
- цукровий діабет з ускладненнями;
- панкреатит;
- тяжкі захворювання печінки;
- гормонозалежні злоякісні пухлини;
- підвищена чутливість до діючих або допоміжних речовин.
- мігрень із вогнищевими неврологічними симптомами;
- тяжка артеріальна гіпертензія;
- вагінальна кровотеча.
Особливості препарату Ригевідон
За наявності захворювань, що вказані нижче, необхідні додаткові консультації лікаря, обговорення факторів ризику та користі. Якщо стан погіршився, фахівець вирішує щодо подальшого прийому Ригевідону або припинення його застосування. Серед таких хвороб:
- циркуляторні розлади;
- ризик розвитку або наявність венозних тромбоемболічних ускладнень;
- ризик розвитку АТЕ;
- злоякісні пухлини;
- депресія;
- захворювання печінки;
- ангіодема;
- толерантність до глюкози / цукровий діабет.
Крім того, засіб заборонений під час вагітності чи в період лактації. На увагу та реакцію Ригевідон не впливає.
Побічні дії
Гормональний контрацептив може викликати й побічні дії. Серед таких проявів:
- вагініт, вагінальний кандидоз;
- доброякісні пухлини печінки;
- анафілактичні реакції;
- зміна настрою, зокрема депресія;
- нудота, блювання, біль у животі;
- висипання на шкірі;
- порушення менструального циклу;
- затримка рідини та ін.
Медичні працівники мають повідомляти і про інші побічні реакції у пацієнтів.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Деякі комбінації Ригевідону з іншими ліками протипоказані через можливість взаємодії:
- препарати звіробою;
- омбітасвір;
- паритапревір;
- ритонавір;
- барбітурати та ін.
Детальніше про випадки взаємодії можна дізнатися з інструкції. Крім того, сам Ригевідон може впливати на інші ліки – наприклад, на протисудомні засоби.
Передозування
За передозування спостерігаються блювання, нудота, головний біль, запаморочення, біль у животі, сонливість, слабкість, вагінальна кровотеча.
Умови зберігання
Таблетки залишаються придатними протягом 30 місяців. Температура зберігання не повинна перевищувати 25 градусів. Ригевідон зберігають у недоступному для дітей місці.
Придбати лікарський засіб Ригевідон за доступною вартістю можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». На сайті доступна вся необхідна інформація: інструкція, наявність в аптеках різних міст України, зокрема, Києва. Тут можна перевірити, яка на Ригевідон ціна чи скільки коштують інші засоби, косметика й товари медичного призначення, а також доступне попереднє бронювання. Заброньовані ліки ви можете придбати в аптеці за вибраною адресою у зручний час протягом 48 годин після підтвердження замовлення.
Кваліфіковані фармацевти завжди готові надати професійну консультацію та поради, допомогти із вибором найефективнішого лікування та забезпечити інформацією про правильне застосування, можливі побічні ефекти препаратів та їхні аналоги.
Зверніть увагу!
Опис препарату Ригевідон на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Ригевідон - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 1 |
✅ Найдешевший препарат | 368,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки |