Контрацепція

Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 1 мг
Виробник: Abbott Biologicals
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Байєр Ваймар
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 2 мг
Виробник: Abbott Biologicals
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Байєр
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Байєр
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 1 мг
Виробник: Abbott Biologicals
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Байєр Ваймар
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Гедеон Ріхтер
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 1 мг
Виробник: Abbott Biologicals
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 2,5 мг
Виробник: Abbott Biologicals
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Байєр
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 0,75 мг
Виробник: Гедеон Ріхтер
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Гедеон Ріхтер
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Байєр
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Байєр
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Байєр
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Байєр
Loading ...

Для захисту від небажаної вагітності необхідні засоби екстреної контрацепції та постійного застосування. Додатково, деякі з них забезпечують захист від венеричних захворювань. Такі товари випускаються у різних формах та видах. Це дає можливість зробити підбір максимально якісно та придбати найкращий у конкретному випадку варіант.

Які засоби екстреної контрацепції обирають жінки

Засоби контрацепції покращуються, стають все надійнішими завдяки зростаючим вимогам покупців. Особливі варіанти у вигляді спіралі встановлюються не кожній пацієнтці. Багато жінок бояться цього способу або не довіряють йому зовсім. Спіраль відрізняється тим, що має тривалий ефект і може бути в тілі до пів року. Її робота полягає у виділенні спеціальної речовини, що руйнує сперматозоїди та запобігає заплідненню яйцеклітини. Цей метод підходить для жінок, які народжували один або кілька разів, та які мають постійного сексуального партнера. Пацієнтка повинна бути впевнена в чоловікові, оскільки спіраль не має антибактеріальних властивостей. Установкою займається гінеколог лише після обстеження та здачі аналізів. Часто перевагу віддають оральним таблеткам за рахунок високої ефективності або спермецидів через можливість застосування безпосередньо перед статевим актом. Ці товари гінеколог призначає пацієнткам з дітьми або жінкам, які ще не народжували.

Екстрені та інші види контрацепції

Засоби контрацепції, не враховуючи застосування спіралі, можна поділити на три основні групи. Вони відрізняються за способом застосування та методом дії. Виділяються певні групи товарів:

  1. Бар'єрні. Вони працюють за принципом затримки сімені, наприклад, презерватив, губка, ковпачок. Контрацептиви не дають спермі проникнути в матку, утворюючи бар'єр.
  2. Сперміциди, або ті, що руйнують цілісність сперматозоїдів. Вони вагінальні та вставляються за кілька хвилин до статевого акту. Не захищають від венеричних хвороб.
  3. Екстрені. Вони приймаються відразу після незахищеного статевого акту (протягом 72-96 годин), коли є ризик виникнення небажаної вагітності. Такі різновиди ефективні протягом певного часу, після якого існує ризик того, що зачаття відбудеться. Може стати причиною гормонального збою. Регулярне використання заборонено.
  4. Оральні. Таблетки приймаються постійно, протягом всього періоду захисту від вагітності. Їх прийом відбувається щодня й без пропусків. Інакше ефективність знижується до мінімуму. Сюди включені гормональні препарати.
  5. Внутрішньоматкова спіраль. Метод надійний та має низький індекс Перля. Застосовується гормональна та негормональна варіація. Крім контрацептивної дії, має ще й лікувальний ефект за рахунок відновлення ендокринного фону.

Особливість цих засобів у тому, що кожна жінка та її сексуальний партнер – індивідуальні, і необхідно враховувати цілі та завдання, поставлені для обраного товару, саме тому існує така різноманітність позицій.

Основні форми випуску захисних засобів

Для надійного захисту необхідний правильний підбір продукції. У списку аптек можна знайти безліч різних позицій. Серед них виділяються:

  • таблетки;
  • вагінальні свічки;
  • презервативи;
  • гелі;
  • капсули;
  • ін'єкції;
  • посткоїтальні препарати.

Усі ці позиції мають різний ступінь захисту. Перед вибором важливо порадитись з гінекологом. Він скаже, які варіанти будуть вдалими для конкретної ситуації. Наприклад, хімічна контрацепція, презервативи та внутрішньоматкові спіралі підходять не всім, може знадобитися вибір інших різновидів препаратів.

Показання до застосування

Прийом контрацептивів призначається жінкам не тільки як запобігання небажаній вагітності, але і як лікування деяких проблем. За рахунок продуманого складу можна відновити ендокринний фон під час збою. Він може виникнути через стрес, після лікування сильнодіючими препаратами, за наявності пухлин на органах сечостатевої системи та з інших причин. Призначаються ліки після проведення обстеження та здачі аналізів. Цим займається ендокринолог. Для виявлення проблеми необхідне лабораторне та апаратне дослідження. Додатково оральні та вагінальні різновиди можуть бути призначені підліткам. При статевому становленні та дозріванні у дівчаток можуть спостерігатися стрибки, що заважають відновленню циклу. Вони можуть виражатися у затримці або прискореній менструації. Гормональні протизаплідні засоби приймаються з певного дня. Завдяки вирівнюванню фону цикл стає постійним та контрольованим. Таке призначення також відбувається після огляду та отримання даних аналізів. Цим займається гінеколог, що курирує. Він підбирає методику та контролює процес нормалізації протягом трьох циклів. Після цього ним приймається рішення про продовження лікування або повне припинення прийому.

Протипоказання до застосування

Протизаплідні засоби підбираються для кожної людини особисто з розрахунку особливостей організму жінки та її сексуального партнера. Наявність сильних хімічних речовин у складі може спричинити проблеми зі здоров'ям. До протипоказань можна віднести таке:

  1. Алергічна реакція. Деякі мають непереносимість латексу, тому презервативи не підходять для використання. Виникає проблема зі сперміцидами, оскільки вони утворюють агресивне середовище, що також може мати небажаний вплив на слизову.
  2. Збій в ендокринній системі. Гормональні товари у вигляді ін'єкцій та таблеток можуть не підійти, якщо у пацієнта порушено загальний фон. Вони можуть спричинити кровотечу, сильні болі при менструації та порушення у циклі.
  3. Отруєння. Часто серйозний вплив на організм спричиняють посткоїтальні препарати. Вони агресивні, ними не зловживають.
  4. Вагітність. При її появі необхідно відразу припинити вживання препаратів, оскільки вони можуть негативно вплинути на самопочуття матері та розвиток дитини. Також не варто приймати деякі ліки протягом періоду годування груддю.
  5. Захворювання серцево-судинної системи. У цьому випадку також варто утриматися від захисту таблетками, оскільки є ризик виникнення тромбозів.
  6. Наявність доброякісних та злоякісних пухлин. Це пов'язано з тим, що вони можуть бути гормонозалежними, і прийом продукції з активними компонентами викликає їх зростання.
  7. Цукровий діабет. Це серйозне захворювання, при якому слід суворо стежити як за дієтою, так і за прийомом тих чи інших препаратів.
  8. Проблеми з печінкою. Будь-які хімічні речовини впливають на печінку, тому що вона виступає в ролі фільтра, тому варто утриматися від прийому до одужання та отримання рекомендацій від лікаря.

Усі ці медичні протипоказання враховуються професіоналами перед призначенням засобу контрацепції для жінок. Перед покупкою варто отримати консультацію та рекомендації лікаря. Також важливо прочитати інструкцію та вивчити перелік активних речовин, щоб виявити наявність алергену в складі препарату.

Від чого варто відштовхуватися при виборі?

Товари та препарати контрацепції для жінок і чоловіків добираються, виходячи з низки правил. Насамперед враховується ступінь активності статевого життя, тому багато клієнтів, які не бажають заводити дитину найближчим часом, обирають комбіновану методику та використовують кілька варіантів одночасно. Також враховуються особливості людини, такі як непереносимість тих чи інших компонентів у складі. Цей момент індивідуальний і визначається алергологом під час перевірки. Не всі вироби, покликані унеможливити появу вагітності, забезпечують захист від захворювань, що передаються статевим шляхом. У разі відсутності впевненості при першому статевому акті або за відсутності постійного партнера, слід вибирати бар'єрні методи контрацепції. Вони допоможуть запобігти зачаттю та виключити ризик зараження. Комфорт при використанні важливий під час вибору. Людина не повинна забувати про безпеку та відчувати неприємні відчуття під час застосування контрацептивів. На вибір також впливає й цінова категорія. Цей показник залежить від обсягу упаковки, виду товару, бренду та країни виробника. Купити препарати можна в нашій аптеці «Бажаємо здоров'я». Завдяки широкому асортименту позицій можна вибрати відповідний та доступний за бюджетом варіант. Засоби мають докладний опис для ознайомлення зі складом. При замовленні товару можливе оформлення доставки. Список для захисту відпускається без рецепта та проводиться акредитованими фармацевтичними компаніями з урахуванням норм та вимог. Вартість кожної позиції вказана поряд із найменуванням.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Контрацепція
✅ Кількість препаратів 58
✅ Форма випуску Таблетки, Супозиторії, Крем