Рипронат - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Країна
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Фільтр
Форма випуску: Розчин
Дозування: 100 мг/мл
Виробник: Ромфарм Компані
Loading ...
Дозування: 500 мг
Виробник: Уорлд Медицин
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 500 мг
Виробник: Ромфарм Компані
Loading ...

Рипронат: інструкція з використання

Рипронат – кардіологічний лікарський препарат, що має вплив на синтез карнітину. Зниження його біосинтезу веде до запобігання ушкодження мембран клітин. Зменшення концентрації карнітину дозволяє забезпечити клітини киснем і поживними речовинами.

Діюча речовина препарату Мельдоній є попередником карнітину, структурного аналога гамма-бутиробетаїну (ГББ), в якому один атом вуглецю заміщений одним атомом азоту, та може виконувати функції медіатора ГББ-ефіру, що забезпечує перенесення нервового імпульсу між клітинами. Збільшення ГББ відбувається завдяки зменшенню карнітину. В результаті такі препарати для покращення мозкового кровообігу як Рипронат здатні підвищувати загальну метаболічну активність у центральній нервовій системі.

Придбати рецептурний препарат Рипронат за прийнятними цінами зручно в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». Перед тим як купити препарати, можна дізнатись на сайті вартість та наявність необхідних препаратів в аптеках Києва та інших міст України. Тут вказана актуальна на Рипронат ціна, розміщена інструкція від виробника.

Форми випуску

Форми випуску препарату – капсули та розчин для внутрішньовенної ін'єкції.

Тверді капсули Рипронат з активною речовиною мельдоній, випускаються виробником у дозуванні 250 мг та 500мг.

В 1 мл розчину Рипронат міститься 100 мг мельдонію, в одній ампулі вміст діючої речовини складає 500 мг.

Виробник препарату – К.О. Ромфарм Компані С.Р.Л., Мефар Ілач Сан. А.Ш., Туреччина.

Показання до застосування препарату Рипронат

Рипронат капсули та розчин для внутрішньовенної ін'єкції включають до комплексної терапії таких клінічних випадків:

  • серцеві та судинні патології (стабільна стенокардія навантаження, хронічна серцева недостатність I-III функціонального класу, кардіоміопатія);
  • ішемічні порушення мозкового кровообігу – гострі та хронічні;
  • фізичні й психоемоційні перенапруження;
  • зниження працездатності.

Показаннями до застосування капсул та ін’єкцій є реабілітаційний період після цереброваскулярних порушень, травм голови та енцефаліту. Але пам’ятайте, що самолікування може бути шкідливим для здоров’я.

Режим дозування

Розчин для ін’єкцій застосовують внутрішньовенно, без особливих приготувань перед введенням. Капсули приймають внутрішньо. Препарат має стимулюючі властивості, тому його застосування рекомендоване в першій половині дня. Всі препарати для нервової системи може призначати тільки лікар після обстеження та діагностування хвороби. Додана до препарату Рипронат інструкція визначає такий режим дозування для дорослих пацієнтів:

  • ін’єкції – 5-10 мл на добу за 1-2 введення;
  • капсули при серцевих захворюваннях та порушеннях мозкового кровообігу – від 500 до 1000 мг 1-2 рази на добу;
  • знижена працездатність – 500 мг на добу.

Курс лікування капсулами 4-6 тижнів, що повторюється до 3-х разів на рік. Ін’єкції призначають курсом до 2-х тижнів, далі терарію проводять пероральним препаратом. Максимальна добова доза капсул та розчину складає 1000 мг.

Протипоказання

Протипоказаннями є підвищена чутливість до основної діючої речовини, чи до допоміжних компонентів препарату. Лікарський засіб не призначають при підвищеному внутрішньочерепному тиску, що виникає внаслідок порушень венозного відтоку, внутрішньочерепних пухлин. Небезпечно застосовувати ліки при важких стадіях печінкової чи/або ниркової недостатності.

Особливості препарату Рипронат

Пацієнтам з нирковою та печінковою недостатністю препарат призначають з обережністю, та контролюють функції печінки та нирок. При гострому коронарному синдромі Рипронат не є препаратом першого ряду. В період вагітності та лактації лікарський засіб не використовують. Протипоказане призначення пацієнтам молодшим 18 років.

Побічні дії

Серед побічних дій найчастіше спостерігались алергічні реакції, головний біль, інфекції дихальних шляхів, диспепсія, дисліпідемія. Рідко зустрічаються наступні реакції:

  • алергічний дерматит, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок;
  • порушення сну, збудження;
  • тремор, гіпестезія, шум у вухах, вертиго, запаморочення, непритомність;
  • тахікардія, аритмія, біль в грудях;
  • гіпотензія, гіпертензія, гіперемія;
  • нудота, блювання, біль в животі, діарея.

Нечасто фіксувались такі побічні ефекти як загальна слабкість, озноб, набряки обличчя, холодний піт або ж місцеві реакції в момент введення ін’єкції.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Мельдоній при стабільній стенокардії навантаження застосовують разом з нітратами пролонгованої дії та іншими антиангінальними засобами. При серцевій недостатності препарат комбінують з серцевими глікозидами та діуретиками. Дозволені комбінації мельдонію з антикоагулянтами, антиагрегантами, антиаритмічними засобами та ліками, що покращують мікроциркуляцію.

Взаємодія мельдонія з наступними групами лікарських засобів призводить до таких ефектів:

  • посилюється дія гіпотензивних засобів та периферичних вазодилятаторів;
  • покращується склад жирних кислот в еритроцитах у пацієнтів з анемією, що приймають препарати заліза;
  • дає додатковий фармакологічний ефект в комбінації з оротовою кислотою;
  • усуває патологічні зміни серця, що спричинені АЗТ;
  • усуває протисудомну дію, спричинену пентилентетразолом.

Мельдоній чинить захисні дії кардіотоксичності, яка спричинена індинавіром та захищає від нейротоксичної дії ефавіренза. Заборонено застосування з іншими ліками, що містять мельдоній для запобігання передозування.

Передозування

Випадки передозування не фіксувались. Засіб є малотоксичним, тому не несе великої загрози у вигляді побічних реакцій. При виникненні запаморочень, головного болю, тахікардії проводять симптоматичне лікування.

Умови зберігання

Капсули та ампули з розчином для ін’єкцій зберігають у сухому та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С. Ампули заборонено заморожувати.

Редакторська група
Оновлено
30.11.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Рипронат на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Рипронат - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 4
✅ Форма випуску Капсули, Розчин