Сандостатин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Сандостатин: інструкція з використання

Сандостатин – лікарський засіб, що належить до фармакотерапевтичної групи гормонів для системного застосування. За допомогою препарату лікують низку захворювань ендокринної системи. Діюча речовина засобу – октреотид, який є синтетичним октапептидом, похідним природного гормону соматостатину.

Засіб пригнічує надмірну секрецію гормону росту, яка може бути спричинена дією аргініну, інсуліну, зниженим рівнем цукру в крові, а також фізичними навантаженнями. Сприяє зменшенню вироблення глюкагону, інсуліну та гастрину. Пригнічує секрецію тиреотропного гормону, що стимулюється тиреоліберином.

Форми випуску

Лікарський засіб Сандостатин представлений у двох формах випуску:

  • розчин для ін’єкції – доступний в ампулах по 1 мл у двох варіантах дозування діючої речовини: 0,05 мг і 0,1 мг;
  • порошок для приготування ін’єкційної суспензії – у флаконах по 10 мг, 20 мг і 30 мг діючої речовини, доступний у комплекті з розчинником у попередньо заповненому шприці об’ємом 2 мл.

На засіб Сандостатин ціна залежить від форми випуску ліків і дозування. Звертаємо увагу, що препарат у формі порошку в назві має приставку «Лар». Обидві форми відпускаються за рецептом.

Показання до застосування препарату Сандостатин

Показанням до застосування засобу з такими фармакотерапевтичними властивостями може бути:

  • акромегалія (у випадках, коли хірургічне втручання чи променева терапія не дали очікуваного результату, а також у перервах між курсами променевого лікування);
  • ендокринні пухлини ШКТ і підшлункової залози, зокрема гастриноми, глюкагономи, інсуліноми, соматолібериноми, ВІПоми та деякі інші;
  • профілактика ускладнень після хірургічного втручання на підшлунковій залозі;
  • кровотеча та профілактика рецидиву кровотечі з варикозно розширених вен стравоходу в пацієнтів із цирозом печінки.

Сандостатин та інші гормональні препарати застосовують лише за призначенням лікаря. Самолікування засобами цієї групи може бути небезпечним для організму.

Режим дозування

Дозування препарату розраховує лікар індивідуально, зважаючи на діагноз, загальний стан пацієнта, супутні захворювання та його реакцію на вибрану схему терапії. Щодо загальних правил застосування засобу, додана до препарату Сандостатин інструкція містить такі рекомендації:

  1. Ліки у формі розчину:
    • при акромегалії – по 0,05 мг чи 0,1 мг кожні 8-12 годин, оптимальне добове дозування – 0,3 мг, максимальне дозволене добове дозування – 1,5 мг;
    • при гормонпродукуючих пухлинах – по 0,05 мг 1-2 рази на добу, далі підтримувальне дозування лікар підбирає індивідуально;
    • для профілактики ускладнень після операції на підшлунковій – по 0,1 мг тричі на добу впродовж 7 днів;
    • при кровотечі – від 25 мкг/год до 50 мкг/год методом безперервної внутрішньовенної інфузії впродовж 5 днів (препарат додатково розводять 0,9% розчином натрію хлориду).
  2. Ліки у формі порошку (Лар):
    • при акромегалії – по 20 мг впродовж 3 місяців з інтервалами між ін’єкціями в 4 тижні, далі доза коригується індивідуально;
    • при ендокринних пухлинах – по 20 мг або 30 мг впродовж 3 місяців з інтервалом між введенням в 4 тижні; далі, залежно від реакції пацієнта на терапію, дозу збільшують або зменшують.

Препарат може вводитися підшкірно, внутрішньовенно або внутрішньом’язово (Лар).

Протипоказання

Даний лікарський препарат має певні протипоказання, тому перед застосування варто уважно прочитати інструкцію до препарату. Засіб не призначають пацієнтам із підвищеною чутливістю до октреотиду чи компонентів розчинника. В таких випадках лікар може порадити до препарату Сандостатин аналоги зі схожою терапевтичною дією, але іншим складом. Крім того, октреотид протипоказаний для лікування пацієнтів у віці до 18 років, вагітних і жінок, які годують грудьми.

Особливості препарату Сандостатин

Під час терапії октреотидом обов’язковим є ретельний моніторинг стану пацієнта. В разі появи симптомів збільшення розміру пухлини застосування препарату варто негайно припинити.

Пацієнтам, що отримують тривалу терапію октреотидом, потрібно контролювати функцію щитоподібної залози та печінки.

У зв’язку з ризиком утворення каменів в жовчному міхурі, перед початком терапії та кожні пів року, рік, рекомендується проводити ультразвукове обстеження жовчного міхура.

Спостереження за концентрацією глюкози в крові під час застосування гормонального препарату є обов’язковим.

Побічні дії

Як і більшість гормональних ліків, октреотид має побічні дії. Найчастіші:

  • нудота, блювання, біль у животі, здуття, закреп чи діарея;
  • астенія;
  • підвищення чи зниження рівня глюкози в крові;
  • утворення каменів у жовчному міхурі.

При гіперчутливості до компонентів ліків можлива алергічна реакція.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Октреотид може вступати у взаємодію з деякими лікарськими засобами. За одночасного застосування декількох медикаментів необхідно порадитися з лікарем. Зокрема, може знадобитися корекція дозування препаратів із групи блокаторів кальцієвих каналів, блокаторів бета-адренорецепторів, засобів для контролю рідини та електролітного балансу, інсуліну, циклоспорину, циметидину.

Октреотид не можна змішувати в одному шприці з іншими лікарськими засобами.

Передозування

При передозуванні ліків можлива аритмія, артеріальна гіпотензія, гіпоксія головного мозку, зупинка серця, панкреатит, слабкість, діарея та інші побічні явища. Лікування – симптоматичне.

Умови зберігання

Розчин для ін'єкцій та порошок зберігають у холодильнику за температури від +2 до +8°C. У день ін’єкції може зберігатися за температури до +25°C. Суспензію Лар вводять одразу після приготування розчину.

У мережі аптек «Бажаємо здоров’я» можна придбати октреотид, а також гіпофізарні, гіпоталамічні гормони та інші медикаменти за прийнятними цінами. Мережа представлена в Києві та більшості інших міст України. На вибір клієнтів доступні ліки різних виробників. Ознайомитися з повним асортиментом фармацевтичної продукції, її вартістю та інструкціями можна на офіційному сайті аптеки.

Також є можливість забронювати ліки та вироби медичного призначення і забрати в аптеці за вибраною адресою протягом 48 годин після підтвердження замовлення.

Досвідчені фармацевти мережі завжди готові надати професійну консультацію у виборі ліків.

Редакторська група
Оновлено
02.07.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Сандостатин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Сандостатин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Форма випуску Раствор