Седаристон - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Седаристон: інструкція з використання

Седаристон – рослинний лікарський засіб, що належить до групи снодійні та заспокійливі. Рослинні екстракти, що входять до складу препарату, чинять спазмолітичну та заспокійливу дію, стабілізують настрій та полегшують засинання. Сухий екстракт трави звіробою покращує функціональний стан ЦНС та діє як стабілізатор настрою. Екстракт валеріани знижує збудливість ЦНС завдяки вмісту ефірної олії, валеріанова кислота і валепотріати чинять слабку спазмолітичну дію. Заспокійлива дія проявляється повільно, але досить стабільно.

Форми випуску

Форма випуску ліків – капсули з темно-зеленою верхівкою та коричневим порошком всередині. Капсули містять 100 мг сухого екстракту трави звіробою, 50 мг сухого екстракту кореневищ з коренями валеріани та допоміжні речовини.

Препарат відпускається без рецепта, але лікувати розлади сну можна тільки після обстеження в лікаря. Самолікування неприпустиме.

Показання до застосування препарату Седаристон

Лікарський препарат Седаристон має чимало показань до застосування. Це депресія легкого ступеня, порушення сну, нервове занепокоєння, нервове збудження тощо. Також препарат дієвий при вегетативній дистонії. Седаристон добре проявив себе як снодійний заспокійливий засіб. Детальну інформацію щодо показань та особливостей застосування препарату містить додана до Седаристон капсули інструкція.

Режим дозування

Вживаючи препарати для лікування неврозу, вкрай важливо дотримуватися правильного дозування. Дорослі та діти старше 12 років приймають 4 капсули протягом дня або 2 рази по 2 капсули.

Ліки вживають перед їжею, запиваючи достатньою кількістю води. Їх дістають із блістера безпосередньо перед прийомом. Якщо йдеться про лікування безсоння, останню порцію приймають за пів години до сну. Бажаний ефект від терапії досягається протягом 10-14 днів. Постійний терапевтичний ефект досягається через кілька тижнів, або місяців. Якщо через місяць використання препарату немає позитивної динаміки, потрібно проконсультуватися з лікарем.

Протипоказання

Незважаючи на лікувальні властивості, Седаристон має і протипоказання. Передусім це:

  • індивідуальна чутливість до компонентів;
  • тяжкі форми депресії;
  • підвищена чутливість шкіри до світла;
  • одночасне застосування з деякими препаратами.

Детальніше розкаже про протипоказання до засобу Седаристон інструкція.

Особливості препарату Седаристон

До складу оболонки капсул входить лактоза, тому пацієнтам із непереносимістю варто враховувати цю особливість. Перед застосуванням препарату обов’язкова консультація з лікарем, оскільки симптоми можуть бути свідченням серйозних патологій.

Під час лікування необхідно уникати інтенсивного ультрафіолетового опромінювання (сонячні ванни, перебування в горах).

У період вагітності та лактації препарат Седаристон протипоказаний. Після прийому понад 4 капсул на добу можуть знижуватися швидкість реакції та увага, тому варто утриматися від керування автомобільним транспортом.

Побічні дії

Особливу увагу під час застосування приділяють побічним діям. Серед найбільш популярних проявів:

  • головний біль;
  • втомлюваність;
  • зниження розумової та фізичної діяльності;
  • шлунково-кишкові розлади;
  • висипання на шкірі;
  • фотосенсибілізація в пацієнтів зі світлою шкірою;
  • зниження/підвищення артеріального тиску тощо.

За тяжких депресій можливі погіршення стану, тривожність.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Взаємодія Седаристону може призвести до зниження ефективності деяких ліків, зокрема:

  • антикоагулянтів;
  • іринотекану;
  • інгібіторів протеази;
  • іматинібу;
  • протиепілептичних засобів;
  • селективних інгібіторів зворотного нейронального захоплення серотоніну;
  • триптанів;
  • цитостатичних препаратів та ін.

Під час лікування варто утримуватися від вживання алкогольних напоїв. Комбінування з будь-якими лікарськими засобами потребує додаткових консультацій лікаря.

Передозування

Після передозування спостерігаються побічні ефекти: сонливість, запаморочення, розлади ШКТ, почервоніння шкіри, алергічні реакції. Необхідно негайно промити шлунок, застосувати активоване вугілля. За фотосенсибілізації шкіри необхідно утримуватися від перебування на сонці протягом 1-2 тижнів.

Умови зберігання

Термін зберігання складає 2 роки. Капсули тримають в оригінальній упаковці за температури не вище 25 градусів у недоступному для дітей місці. Рівень вологості повинен бути нижчим за 60 %.

Придбати Седаристон та інші ліки відомих виробників за прийнятними цінами в Києві та інших містах України можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». Дізнатися, яка на Седаристон ціна, переглянути наявність в найближчій аптеці та забронювати ліки зручно на офіційному сайті. Забрати замовлення можна в аптеці за вибраною адресою протягом 48 годин після СМС-підтвердження.

Відвідувачі аптеки можуть розраховувати на кваліфіковану допомогу фармацевтів у виборі ліків. Фахівці нададуть всю необхідну інформацію про особливості прийому, порекомендують аналоги.

Редакторська група
Оновлено
29.02.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Седаристон на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Седаристон - інструкція, показання, склад, спосіб застосування