Аналоги Сельтавір

Редакторська група
Оновлено
20.11.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Сельтавір на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

«Сельтавір» – це противірусний препарат для системного використання. Застосовують його для лікування та профілактики грипу. Активною речовиною є озельтамівір, що ефективно протистоїть збудникам грипу типів A і B. Його механізм дії полягає в пригніченні реплікації вірусу шляхом блокування ферменту нейрамінідази, що необхідний для поширення вірусів у клітинах організму. Це допомагає зупинити розвиток вірусної інфекції та знизити її патогенність, запобігаючи подальшому зараженню клітин.

Препарат призначається дорослим та дітям віком від 1 року для лікування грипу та його профілактики у разі контакту з хворими або під час сезонних епідемій. Випускається засіб у формі капсул по 30, 45 та 75 мг.

Чому є потреба в аналогах препарату «Сельтавір»?

І хоча сам препарат «Сельтавір» ефективний при сезонному грипі, є декілька причин, за яких люди можуть шукати до ліків «Сельтавір» аналоги. Серед них:

  • у пацієнта є індивідуальна гіперчутливість до компонентів у складі засобу, зокрема до озельтамівіру, що є протипоказанням до застосування;
  • висока вартість лікарського засобу, що може бути недоступною для деяких пацієнтів;
  • відсутність препарату в аптеках через проблеми з постачанням або регуляторні обмеження;
  • наявність медичних протипоказань до застосування саме цього препарату.

У таких випадках можна підібрати інші препарати для лікування респіраторних інфекцій, що будуть відповідати вимогам. За наявності протипоказів або алергії на компоненти препарату можуть застосовуватись засоби з іншими активними компонентами та формами випуску, але подібною терапевтичною дією.

Якими бувають аналоги препарату «Сельтавір»?

До ліків «Сельтавір» аналоги можна розділити на дві основні категорії: препарати, що містять ту ж діючу речовину, і препарати з подібною терапевтичною дією, але з іншими активними компонентами. Обидва типи аналогів можуть бути обрані залежно від індивідуальних потреб пацієнта та рекомендацій лікаря. Вони можуть відрізнятися за формою випуску, механізмом дії та побічними ефектами.

Нижче наведено препарати, які за діючою речовиною є аналогами препарату «Сельтавір»:

  1. «Флукап капсули 75 мг №10» інгібують вірус грипу та його реплікацію. Призначають при лікуванні грипу та його профілактики дітям від 1 року та дорослим. Часто виникають нудота й блювання як побічні реакції. Препарат надає стабільну ефективність. Виробником є компанія «Гетеро Лабс Лімітед», Індія.
  2. «Таміфлю капсули 75 мг №10» – засіб має антивірусну активність проти вірусів грипу типів А і В. Призначають капсули дітям від 1 року та дорослим при грипі або для профілактики. Серед побічних реакцій протягом перших днів лікування можуть виникати нудота або блювання. Ефективний терапевтичний ефект. Виробник препарату – «Ф.Хоффманн-Ля Рош Лтд», Швейцарія.
  3. «Азельта таблетки 75 мг №10» мають ідентичний механізм дії попри різницю в формах випуску. Призначають таблетки для лікування та профілактики грипу дорослим та дітям віком від 6 років (маса тіла від 40 кг). Серед небажаних побічних явищ виникають нудота й блювання, особливо у дітей, що не призводили до відміни препарату. Виробник – «Біофрам Лтд», Польща.
  4. Ліки «Натфлу капсули 75 мг №10» пригнічують реплікацію вірусів грипу А і В та його патогенність. Призначають для дітей віком від 1 року та дорослих для лікування та профілактики грипу. Найчастіші побічні реакції при застосуванні препаратів з озельтамівіром, як правило, не відрізняються від попередніх аналогів. Виробник – «Натко Фарма Лімітед», Індія.

Ці антивірусні засоби є інгібіторами ферменту нейрамінідази вірусів грипу. Вони не можуть заміняти вакцину проти сезонних вірусних захворювань та, відповідно, формувати імунітет.

Коли й кому можуть призначати аналоги ліків «Сельтавір»?

Аналоги препарату «Сельтавір» можуть призначати за умов, коли пацієнт має алергію або непереносимість компонентів препарату, або є можливість взаємодії з іншими лікарськими засобами. Важливими факторами є також супутні захворювання, які можуть обмежувати використання певного препарату, а також випадки, коли основний препарат не є ефективним або має протипоказання. Крім того, зміна форми випуску або економічні міркування також можуть вплинути на вибір аналогу. Лікар може запропонувати альтернативні засоби з подібним терапевтичним ефектом, але з іншими активними компонентами, які будуть безпечними і ефективними для конкретного пацієнта.

Перед заміною антивірусних ліків необхідно проконсультуватися з лікарем. «Сельтавір» та його аналоги можна придбати лише за рецептом. Пам’ятайте: самолікування шкідливе для вашого здоров’я.

Для лікування застуди, вірусних інфекцій та інших захворювань ви можете придбати лікарські препарати в мережі аптек «Бажаємо здоров’я». Зокрема тут є ліки «Сельтавір» та аналоги до них від різних виробників за прийнятними цінами. На офіційному сайті представлена детальна інформація про кожен засіб. Для зручності можете забронювати ліки, а забрати – протягом 48 годин після підтвердження.

✅ Категорія Аналоги Сельтавір
✅ Кількість препаратів 1
✅ Найдешевший препарат 670,00 ₴
✅ Форма випуску Капсули