Сіофор - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Зберігання
Кількість в упаковці
Дозування
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Дозування: 1000 мг
Виробник: Берлін-Хемі АГ (Менаріні Груп)
Loading ...
Дозування: 1000 мг
Виробник: Берлін-Хемі АГ (Менаріні Груп)
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 850 мг
Виробник: Берлін-Хемі АГ (Менаріні Груп)
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 500 мг
Виробник: Берлін-Хемі АГ (Менаріні Груп)
Loading ...
Виробник: Берлін-Хемі АГ (Менаріні Груп)
Loading ...

Сіофор: інструкція з використання

Сіофор – антидіабетичний препарат, лікарський засіб, що впливає на травну систему і метаболізм. Основна діюча речовина – метформіну гідрохлорид, діє за 3-ма механізмами:

  • пригнічує глюконеогенез і глікогеноліз, чим зменшує продукування глюкози у печінці;
  • підвищує чутливість м’язів до інсуліну, що покращує надходження глюкози у периферичні тканини та її утилізацію;
  • уповільнює всмоктування глюкози у кишківнику.

Такі препарати для зниження цукру в крові (діабет 2 типу), як Сіофор, стимулюють зниження глюкози в крові як при прийманні натщесерце, так і після їди. Препарат не впливає на продукування інсуліну, тому не здатний спричинити гіпоглікемію.

Форми випуску

Форма випуску Сіофору – таблетки. Вони відрізняються вмістом основної діючої речовини. Існують такі різновиди препарату:

  • Сіофор 500 містить 500 мг метформіну гідрохлориду та виглядає як білі круглі пігулки в оболонці;
  • Сіофор 850 має в складі 850 мг метформіну гідрохлориду, на вигляд це білі довгасті пігулки з роздільною рискою з обох боків;
  • Сіофор 1000 містить 1000 мг метформіну гідрохлориду, це довгасті пігулки білого кольору з клиноподібним заглибленням з одного боку та рискою з іншого.

Від дозування діючої речовини буде залежати на таблетки Сіофор ціна в аптеках.

Показання до застосування препарату Сіофор

Препарат призначають дорослим та дітям, але в різному дозуванні. Показаннями до застосування таблеток Сіофор 1000 є наступні:

  • цукровий діабет 2 типу в разі, коли дієти та фізичні вправи не дають очікуваної ефективності у пацієнтів із надмірною масою тіла;
  • препарат може бути призначений в комплексі з іншими гіпоглікемічними засобами чи з інсуліном для того, щоби лікувати дорослих пацієнтів;
  • для усунення ускладнень діабету у дорослих з надлишковою масою тіла.

Сіофор 850 мг та 500 мг призначають дорослим та дітям від 10 років як монотерапію чи в поєднанні з інсуліном. Ліки додають до терапії, якщо дієти та фізичних вправ замало.

Лише лікар може призначити доцільність використання антидіабетичних таблеток з урахуванням індивідуальних потреб. Самолікування може бути шкідливим для здоров'я.

Таблетки Сіофор відпускаються за рецептом лікаря.

Режим дозування

Початкове дозування має становити 1 таблетку 500 мг або 850 мг 2-3 рази на добу. Таблетку приймають після їди. Через 10-14 днів відстежують показник цукру у крові та за необхідності коригують дозу. Можна замінити дві пігулки по 500 мг двічі на добу на одну 1000 мг 1 раз на добу. Максимальна добова доза метформіну не має перевищувати 3 г на добу, розбиті на 3 приймання.

Протипоказання

Протипоказання до призначення Сіофору:

  • чутливість до компонентів препарату;
  • гострий метаболічний ацидоз;
  • діабетична прекома;
  • тяжкий ступінь ниркової та/або печінкової недостатності;
  • інфекційні захворювання;
  • алкоголізм;
  • гострі стани інтоксикації.

Таблетки протипоказані при дихальній недостатності, декомпенсованій серцевій недостатності, нещодавно перенесеному інфаркті міокарда.

Особливості препарату Сіофор

Лікування метформіном значно підвищує ризики виникнення лактоацидозу у пацієнтів із погіршеною функцією нирок. Таке порушення обміну речовин виникає також на тлі серцевих патологій та сепсису. Втрата води у результаті діареї, блювання та іншого зневоднення потребує припинення приймання метформіну.

Якщо пацієнти отримують терапію НПЗЗ препаратами для зниження артеріального тиску, діуретиками, то лікування метформіном слід проводити з великою обережністю. Потрібно проводити регулярний контроль функції нирок.

Додана до препарату Сіофор інструкція містить повну інформацію про показання, особливості застосування та режим дозування.

Побічні дії

Побічні дії від використання Сіофору та Сіофору XR найчастіше виникають з боку травної системи. Це нудота, блювання, діарея, втрата апетиту. Щоби запобігти цим реакціям, дозу препарату збільшують поступово. Також спостерігалися побічні дії з боку інших систем:

  • зниження вітаміну В12;
  • порушення смаку;
  • свербіж шкіри, кропив’янка.

У деяких пацієнтів порушувалися показники функцій печінки, що зникали самостійно після скасування препарату.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Забороненою є взаємодія метформіну з такими речовинами:

  • етанол;
  • йодовмісні речовини;
  • НПЗЗ;
  • діуретики;
  • глюкокортикоїди;
  • симпатоміметики.

Одночасне використання з цими речовинами значно підвищує ризики виникнення лактоацидозу, особливо при печінковій недостатності та голодуванні. Глюкокортикоїди, що використовують місцево і системно, здатні спричинити гіперглікемію.

Ефективність метформіну здатні знижувати верапаміл, рифампіцин. Інгібітори OCT2 можуть зменшувати виведення метформіну нирками, в результаті чого збільшиться його концентрація у плазмі крові.

Передозування

При передозуванні метформіну може розвиватися лактоацидоз. Цей невідкладний стан потребує знаходження пацієнта в стаціонарі та надання негайної медичної допомоги. Надлишок метформіну виводять за допомогою гемодіалізу.

Умови зберігання

Таблетки не потребують особливих умов зберігання. Слід тримати препарат у недоступному для дітей місці. Препарата придатний до використання протягом 5 років.

Придбати Сіофор за прийнятними цінами можна в мережі аптек «Бажаємо здоров'я». Мережа працює в Києві та інших містах України. Забронювати препарати від діабету легко і зручно на офіційному сайті мережі. Тут ви знайдете короткий опис про властивості ліків, відгуки інших покупців, наявність аналогів та іншу корисну інформацію. Кваліфіковані фармацевти завжди готові надати вам консультацію щодо вибору з урахуванням ваших індивідуальних потреб та стану здоров’я.

Редакторська група
Оновлено
27.02.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Сіофор на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Сіофор - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 5
✅ Форма випуску Таблетки