Сондокс: інструкція з використання
Сондокс належить до фармакотерапевтичної групи антигістамінних засобів для системного застосування. Основна активна речовина препарату – доксиламіну сукцинат. Ця хімічна сполука є блокатором Н1-гістамінових рецепторів із групи етаноламінів. Має снодійний, седативний та М-холіноблокувальний ефекти. Сприяє швидкому засинанню, покращує тривалість і якість сну, не впливаючи при цьому на фази сну. Тривалість дії – до 6-8 годин.
Купити таблетки Сондокс ТМ «Червона зірка», а також аналоги препарату від інших виробників за прийнятними цінами можна в аптеці «Бажаємо здоров’я». Аптеки мережі є в Києві та інших містах України. Уточнити актуальну вартість, за якою можна придбати потрібний медикамент у різних варіантах дозування та фасування, можна на нашому сайті. Перед початком терапії слід порадитися з лікарем.
Форми випуску
Препарат Сондокс на вітчизняному фармацевтичному ринку представлений у лікарській формі таблеток. Вони білого кольору, круглі, з рискою та фаскою. Випускаються у блістерах по 10 таблеток. Продаються у пачках по 1 чи 3 блістери. В кожній таблетці міститься 15 мг активної речовини.
В аптеках мережі «Бажаємо здоров’я» на медикамент Сондокс ціна визначається, зважаючи на кількість таблеток у пачці.
Показання до застосування препарату Сондокс
Основним показанням до застосування лікарського засобу Сондокс є безсоння – періодичне чи транзиторне. Однак, як і будь-які інші снодійні препарати, ліки на основі доксиламіну сукцинату необхідно приймати тільки за призначенням лікаря.
Режим дозування
Щодо способу застосування та режиму дозування препарату Сондокс інструкція від виробника дає такі рекомендації:
- стандартне дозування для дорослих – 0,5-1 таблетка на добу, що в перерахунку на кількість активної речовини становить 7,5-15 мг;
- якщо виникає необхідність збільшити дозу – 2 таблетки на добу (30 мг активної речовини).
Особам з печінковою чи нирковою недостатністю, а також пацієнтам літнього віку добову дозу ліків рекомендується зменшити.
Курс терапії із застосуванням таблеток доксиламіну сукцинату становить від 2 до 5 днів. Якщо після 5-денного прийому медикаменту ознаки безсоння залишаються, слід звернутися до лікаря щодо корекції подальшої терапії.
Протипоказання
Пацієнтам з підвищеною чутливістю до доксиламіну сукцинату, а також до інших препаратів з антигістамінною дією не слід застосовувати Сондокс.
Інші протипоказання до застосування засобу:
- закритокутова форма глаукоми;
- захворювання уретри чи передміхурової залози, які супроводжуються ускладненням відтоку сечі;
- вагітність;
- грудне вигодовування;
- вік до 15 років.
Обмеженням до застосування ліків вважають хвороби легенів.
Особливості препарату Сондокс
Необхідно розуміти, що безсоння може бути спричинене різними факторами. Не всі з них потребують застосування доксиламіну сукцинату. Визначити доцільність терапії з таблетками Сондокс може тільки лікар.
Речовина доксиламін має седативні властивості, впливає на психомоторні реакції, дещо пригнічує когнітивну активність. Тому для запобігання сонливості впродовж дня ліки рекомендується приймати за 15-30 хвилин до сну, запиваючи невеликою кількістю рідини. Мінімальна тривалість сну після прийому засобу – 7 годин. У випадку пробудження вночі після прийому препарату можливе запаморочення, відчуття загальмованості.
Як і всі снодійні та седативні засоби, Сондокс здатен посилювати синдром нічного апное, збільшувати кількість і тривалість приступів синдрому.
Побічні дії
Основні побічні дії препарату:
- сухість у ротовій порожнині;
- затримка сечовипускання;
- закреп;
- посилене серцебиття;
- сонливість у денний період;
- зниження артеріального тиску;
- алергічна реакція (свербіж, висипання на шкірі, набряк Квінке);
- порушення акомодації.
У випадку виникнення під час терапії будь-яких небажаних побічних реакцій необхідно звернутися до лікаря.
На період терапії рекомендується утриматися від керування автомобілем чи іншими складними механізмами, які потребують концентрації, високої швидкості та чіткості реакції.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Сондокс вступає у взаємодію з іншими седативними препаратами, антидепресантами, нейролептиками, барбітуратами, анксіолітиками, антигістамінними, антигіпертензивними та деякими іншими засобами, посилюючи їхню дію (пригнічення центральної нервової системи).
Одночасне застосування Сондокса та М-холіноблокаторів (атропін, дизопірамід, фенотіазинові нейролептики тощо) підвищує ризик появи побічних ефектів у вигляді сухості в ротовій порожнині, закрепу, затримки сечі.
Під час терапії слід утриматися від вживання алкогольних напоїв та медпрепаратів, у складі яких є етиловий спирт, оскільки етанол посилює седативний ефект ліків.
Передозування
На тлі передозування можуть з’являтися симптоми гострого отруєння, посилюється інтенсивність побічних ефектів. У деяких випадках порушується координація рухів, з’являються галюцинації, виникають судоми, тремор, атетоз, мідріаз, гіперемія та інші важкі симптоми. Якщо пацієнту вчасно не надати медичну допомогу, можливі кома, колапс.
При передозуванні застосовують симптоматичну терапію: прийом активованого вугілля (дорослим – 50 г, дітям – 1 г на 1 кг маси тіла), протисудомних ліків, штучну вентиляцію легенів.
Умови зберігання
Ліки зберігають в оригінальному пакуванні при температурі до +25°C у недоступному для дітей місці. Термін придатності препарату – 3 роки.
Зверніть увагу!
Опис препарату Сондокс на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Сондокс - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 2 |
✅ Найдешевший препарат | 52,90 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки |