Стоптусин-Тева: інструкція з використання
Стоптусин-Тева – комбінований препарат із протикашльовими, муколітичними та відхаркувальними властивостями. В основі засобу використані 2 діючі речовини – бутамірату цитрат і гвайфенезин.
Бутамірату цитрат – неопіоїдний протикашльовий засіб периферичної дії. Зупиняє кашель методом блокування передачі нервових імпульсів про подразнення респіраторного тракту. На відміну від опіоїдних засобів від кашлю, не пригнічує дихальний центр, не створює центральний гальмівний ефект, не спричиняє залежність. Має відхаркувальні властивості.
Гвайфенезин посилює секрецію бронхіальних залоз, стимулює елімінацію кислих глікопротеїнів, зменшує в’язкість мокротиння і полегшує його відкашлювання.
Форми випуску
Лікарський препарат Стоптусин-Тева випускається виробником в наступних формах:
- таблетки – круглі, білого кольору з лінією розлому з одного боку, в 1 таблетці міститься 4 мг бутамірату цитрату та 100 мг гвайфенезину, фасується в упаковки по 20 таблеток;
- сироп – прозора безбарвна або жовтувата рідина з легким ароматом, в 5 мл розчину міститься 4 мг бутамірату цитрату та 100 мг гвайфенезину, випускається у флаконах на 100 мл з мірною піпеткою;
- оральні краплі – прозора в’язка рідина жовтого чи жовто-коричневого кольору, солодкувата, з терпким присмаком, в 1 мл розчину міститься 4 мг бутамірату цитрату та 100 мг гвайфенезину, випускається у флаконах по 10 або 25 мл з кришкою-крапельницею.
Медикамент в усіх формах випуску продається без рецепта лікаря.
Показання до застосування препарату Стоптусин-Тева
Залишаючи про Стоптусин-Тева відгуки, клієнти аптеки вказують на ефективність засобу проти кашлю різної етіології. Стандартне показання до застосування препарату – сухий подразливий нападоподібний кашель. Ліки у формі крапель чи розчину можна застосовувати для усунення кашлю в перед- і післяопераційний період.
Застосовувати препарати від кашлю слід після ознайомлення з інструкцією до них і консультації з лікарем. Самолікування неправильно вибраним засобом може спричинити ускладнення.
Режим дозування
Додана до засобу Стоптусин-Тева інструкція рекомендує підбирати дозування індивідуально, відповідно до маси тіла пацієнта.
Таблетки:
- до 50 кг – по 0,5 таблетки;
- 50-70 кг – по 1 таблетці;
- 70-90 кг – по 1,5 таблетки;
- від 90 кг – по 2 таблетки.
Медикамент рекомендується застосовувати по 3 або 4 рази на добу. Частота приймання залежить від маси тіла та дозування.
Сироп:
- до 12 кг – по 1,25 мл;
- 12-20 кг – по 2,5 мл;
- 20-40 кг – 2,5 мл;
- 40-70 кг – 5 мл;
- 70-90 кг – 5 мл;
- від 90 кг – 7,5 мл.
Препарат у формі сиропу найчастіше вживають по 3-4 рази на добу. Частоту застосування підбирають відповідно до віку та маси тіла пацієнта.
Оральні краплі:
- до 7 кг – по 8 крапель;
- 7-12 кг – по 9 крапель;
- 12-20 кг – по 14 крапель;
- 20-30 кг – по 14 крапель;
- 30-40 кг – по 16 крапель;
- 40-50 кг – по 25 крапель;
- 50-70 кг – по 30 крапель;
- від 70 кг – по 40 крапель.
Для досягнення терапевтичного ефекту ліки у формі крапель приймають кожні 6 чи 8 годин (частота встановлюється індивідуально).
Не перевищувати рекомендоване дозування.
Протипоказання
Загальне протипоказання – підвищена чутливість до складників засобу, І триместр вагітності, міастенія гравіс. Таблетки протипоказані дітям до 12 років, краплі та сироп не рекомендовані малюкам до 6 місяців.
Особливості препарату Стоптусин-Тева
З обережністю застосовувати при туберкульозі, астмі, пневмоконіозі. За допомогою препарату не лікують продуктивний кашель, а також стійкий чи хронічний, зумовлений палінням, астмою, хронічним бронхітом чи емфіземою. Під час вагітності (ІІ та ІІІ триместр) та лактації застосовують лише за призначенням лікаря. Медикамент може негативно впливати на швидкість реакції. Ознайомитися з повним переліком особливостей кожного препарату можна у відповідних інструкціях від виробника.
Побічні дії
Засіб може спричиняти побічні дії, як-от сонливість, запаморочення, головний біль, утруднене дихання, розлади ШКТ, алергічні реакції, уролітіаз та інші.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Уникати одночасного застосування з відхаркувальними препаратами. При взаємодії з парацетамолом та ацетилсаліциловою кислотою посилюється знеболювальний ефект, а при одночасному застосуванні з алкоголем, снодійними чи заспокійливими засобами – супресивна дія. Міорелаксанти можуть посилювати небажані ефекти гвайфенезину.
Передозування
При передозуванні зростає токсична дія гвайфенезину, можливий рентгенонегативний уролітіаз.
Лікування симптоматичне і включає промивання шлунка, приймання активованого вугілля, а також підтримку функцій серцево-судинної та дихальної систем, функції нирок і збереження електролітної рівноваги. Специфічного антидота не існує.
Умови зберігання
Зберігати в оригінальній упаковці виробника в недоступному для дітей місці при температурі до +25 °C. Краплі не охолоджувати та не заморожувати.
Придбати ці та інші препарати для лікування застуди та ЛОР-органів за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». На офіційному сайті мережі є детальна інформація про Стоптусин-Тева: від чого та як застосовується, вартість ліків і наявність різних форм випуску в Києві та інших містах. На сайті передбачена опція онлайн-бронювання з можливістю отримати замовлення в одній з аптек мережі у своєму місті, що дійсне протягом 48 годин.
Зверніть увагу!
Опис препарату Стоптусин-Тева на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Стоптусин-Тева - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 3 |
✅ Найдешевший препарат | 138,50 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Сироп, Краплі |