Тіоцетам - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Київмедпрепарат
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Виробник: Галичфарм
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Виробник: Галичфарм
Loading ...

Тіоцетам: інструкція з використання

Тіоцетам – ноотропний лікарський засіб зі психостимулюючою властивістю. Активні компоненти препарату – тіотриазолін та пірацетам. Їхня дія спрямована на покращення метаболізму тканинах головного мозку мозку. Медикамент належить до групи цереброактивних засобів. Має протиішемічні, мембраностабілізуючі, антиоксидантні властивості.

Купити Тіоцетам та інші ліки для нервової системи за прийнятними цінами можна в аптеці «Бажаємо здоров’я». Аптеки мережі є в Києві та більшості великих міст України. Подивитися вартість ліків в різних варіантах дозування, ознайомитися з інструкцією для застосування, а також забронювати необхідний медикамент можна онлайн на сайті. Пам’ятайте, що займатися самолікуванням небезпечно. Перш ніж придбати будь-який медикамент і розпочати терапію, проконсультуйтеся з лікарем.

Форми випуску

Лікарський засіб доступний в двох формах: таблетки для перорального застосування та розчин для ін’єкцій.

Тіоцетам в таблетках пропонується в різних варіантах дозування:

  • 200 мг пірацетаму та 33,3 мг тіазотної кислоти;
  • 400 мг пірацетаму та 100 мг тіазотної кислоти.

Таблетки білі або жовтуваті, овальної форми, вкриті плівкою. З рискою з одного боку.

Розчин для ін’єкцій в асортименті є в ампулах по 5 та 10 мл. В 1 мл розчину в перерахунку на суху речовину міститься 100 мг пірацетаму та 25 мг тіотриазоліну.

На Тіоцетам ціна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я» визначається відповідно до форми випуску, дозування, розміру пакування.

Показання до застосування препарату Тіоцетам

Таблетки та уколи Тіоцетам застосовують для терапії лікування порушень мозкового кровообігу, метаболічних порушень в головному мозку внаслідок черепно-мозкових травм, отруєнь, а також у період відновлення після ішемічного та геморагічного інсульту.

Показаннями до застосування медикаменту можуть бути:

  • соматичні та психічні розлади;
  • порушення мовлення;
  • патології емоційної сфери;
  • зниження активності;
  • судинна, токсична, травматична чи діабетична енцефалопатія;
  • абстинентний синдром.

Препарат може бути корисним для пацієнтів з хронічною ішемією головного мозку.

Режим дозування

Як і будь-які ноотропні препарати, Тіоцетам слід приймати тільки за призначенням лікаря, який підбере відповідно до стану пацієнта дозування та схему терапії.

Ліки у формі таблеток приймають за 30 хвилин до їди. Традиційна схема терапії при хронічних порушеннях мозкового кровообігу та на період реабілітації після ішемічного інсульту – тричі на день в перерахунку на активну речовину по 400 мг пірацетаму та 100 мг тіазотної кислоти. Тривалість терапії – 25-30 днів. За необхідності курс може бути продовжений до 3-4 місяців. При діабетичній енцефалопатії дотримуються аналогічного дозування впродовж 45 днів.

Тіоцетам у формі розчину призначений для внутрішньом’язового чи внутрішньовенного введення. Застосовується у випадках, коли приймати таблетки неможливо або вони не дають очікуваного результату. Стандартні схеми терапії:

  • діабетична енцефалопатія – 5 мл в/м 1 раз на день впродовж 10 днів, далі лікування продовжують ще 45 днів з застосуванням таблеток Тіоцетам;
  • ішемічний інсульт і його наслідки – по 20-30 мл (розведених розчином натрію хлориду 0,9%) вводять в/в крапельним методом 1 раз на день, тривалість курсу – 14 днів;
  • енцефалопатія, абстинентний синдром – вводять в/м по 5 мл впродовж 10-15 днів.

Дітям препарат ні в таблетках, ні в формі ін’єкцій не призначають.

Протипоказання

В переліку протипоказань до застосування препарату Тіоцетам інструкція від виробника вказує такі стани:

  • термінальна стадія ниркової недостатності;
  • гостре порушення кровообігу в головному мозку за геморагічним типом;
  • хорея Хантінгтона.

Тіоцетамом не лікують пацієнтів з підвищеною чутливістю до пірацетаму чи тіазотної кислоти, вагітних, жінок у період лактації, дітей до 18 років.

Особливості препарату Тіоцетам

Медикамент з обережністю застосовують для лікування пацієнтів літнього віку з серцево-судинними захворюваннями, оскільки у цієї категорії частіше трапляються побічні ефекти на тлі терапії. Тільки під контролем лікаря можливе лікування осіб з хронічною нирковою недостатністю, порушеннями гемостазу.

Інформації щодо впливу Тіоцетаму на швидкість реакції під час керування автомобілем чи іншими механізмами немає.

Побічні дії

У деяких пацієнтів Тіоцетам може викликати побічні реакції у вигляді розладів ШКТ, безсоння, загальної слабкості, сонливості, тривожності, запаморочення, тахікардії, алергічних реакцій тощо. Активні компоненти препарату можуть впливати на більшість систем та органів з різною інтенсивністю.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Медикамент може вступати у взаємодію з препаратами, що мають кислий показник pH. При одночасному застосуванні з гормонами щитовидної залози можливі симптоми сплутаності свідомості, дратівливості, порушення сну.

Передозування

У випадку перевищення максимально допустимого добового дозування можуть посилюватися ризик та інтенсивність прояву побічних ефектів. У цих випадках припиняють застосування препарату та призначають симптоматичне лікування.

Умови зберігання

Медикамент слід зберігати в оригінальному пакуванні при температурі до +25°C.

Категорія відпуску

За рецептом.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Тіоцетам на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Тіоцетам - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Форма випуску Розчин, Таблетки