Торсид - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 10 мг
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 10 мг
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 5 мг/мл
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 5 мг
Виробник: Фармак АТ
Loading ...

Торсид: інструкція з використання

Торсид – це дієвий лікарський засіб від української фармакологічної компанії «Фармак». На Торсид інструкція вказує, що це сечогінний препарат з групи петлевих діуретиків, призначений для лікування набряків, викликаних серцевою недостатністю, захворюваннями нирок та артеріальною гіпертензією. Придбати ефективні сечогінні засоби та препарати для серцево-судинної системи за прийнятними цінами в Києві та інших містах України можна в аптеці «Бажаємо здоров’я». На сайті вказано актуальну вартість ліків та їх наявність в аптеках мережі.

Форми випуску

Ліки виробник випускає в формі таблеток (5 або 10 мг) і розчину для ін’єкцій (2 або 4 мл). Основна активна речовина – торасемід. На препарат Торсид ціна залежить від форми випуску та дозування. Наприклад, на таблетки Торсид 10 мг ціна буде вищою, ніж на таблетки 5 мг.

Показання до застосування препарату Торсид

Показанням до застосування є есенціальна гіпертензія. Завдяки сечогінним властивостям препарат використовують, щоб попередити рецидиви та лікувати набряки та випоти, які викликані серцевою недостатністю.

Ін’єкції застосовують у випадках, коли необхідне внутрішньовенне введення засобу, наприклад, коли внаслідок серцевої недостатності виник набряк легенів.

Режим дозування

На Торсид таблетки інструкція зазначає, що засіб необхідно приймати дорослим 1 раз на добу вранці після їжі. Таблетку слід ковтати та запивати великою кількістю води. Тривалість курсу та дозування призначає лікар, враховуючи ряд факторів і тип захворювання:

  1. При есенціальній гіпертензії стандартна доза складає 2,5 мг. У разі відсутності ефекту протягом 3 місяців вона збільшується до 5 мг. Подальше збільшення недоцільне, оскільки буде неефективним.
  2. При набряках або випотах стандартна доза складає 5 мг. Вона є підтримувальною. Якщо її недостатньо – призначають 10 мг. Дозу можна збільшувати до 20 мг залежно від тяжкості хвороби.
  3. При печінковій недостатності дозування слід призначати з обережністю, контролюючи концентрацію торасеміду в плазмі крові.

При застосуванні розчину для ін’єкцій разова початкова доза складає 2 мл, за необхідності лікар може її збільшувати. У деяких випадках може бути призначено короткочасне (до 3 днів) підвищення дози до 8 мл торциду (40 мг торасеміду) на добу.

Протипоказання

Протипоказаннями до застосування є:

  • підвищена чутливість до компонентів препарату;
  • гіповолемія;
  • ниркова недостатність з анурією;
  • гіпокаліємія;
  • печінкова кома або прекома;
  • гіпонатріємія;
  • артеріальна гіпотензія;
  • годування груддю;
  • суттєве порушення сечовипускання;
  • вік до 18 років.

Перед тим як приймати сечогінні препарати, потрібно обов’язково звернутися до лікаря для правильного призначення дозування та курсу лікування.

Особливості препарату Торсид

Тривалий прийом препарату потребує контролю електролітного балансу. Не слід застосовувати засіб для лікування пацієнтів з непереносимістю галактози. Прийом Торсиду може призвести до позитивного результату тесту на допінг.

В період вагітності препарат можна застосовувати лише по життєвих показниках. Він має здатність проникати через плацентарний бар’єр. Під час годування груддю лікування Торсидом не призначається.

Побічні дії

Побічні реакції можуть проявлятися по-різному:

  • метаболізм/електроліти – посилення метаболічного алкалозу, позиви до сечовипускання, спазми м’язів, висипання на шкірі, неперетравлюваність їжі, порушення водного та електролітного балансів, артеріальна гіпотензія, сонливість, головний біль;
  • серцево-судинна система – тромбоемболічні ускладнення, розлади кровообігу та серцевої діяльності, сплутаність свідомості, артеріальна гіпотензія;
  • шлунково-кишковий тракт – відсутність апетиту, запор, біль у шлунку, блювання, нудота, діарея, панкреатит;
  • сечовивідна система – підвищення концентрації креатиніну та сечовини в крові, затримка сечі, надмірне розтягування сечового міхура;
  • печінка – підвищення концентрації печінкових ферментів в крові;
  • імунна система – свербіж, алергічні реакції, фотосенсибілізація;
  • кровотворна система – зниження кількості тромбоцитів, еритроцитів та лейкоцитів.

При появі таких симптомів варто звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Взаємодія з інгібіторами ангіотензинперетворювального ферменту може призвести до надмірного зниження АТ. Торсид має здатність знижувати дію антидіабетичних засобів.

Передозування

Типова симптоматика передозування невідома. Неправильний прийом засобу може викликати сонливість, серцево-судинну недостатність, надмірну втрату води та електролітів, симптоматичну артеріальну гіпотензію.

Умови зберігання

Лікарський засіб слід зберігати при температурі повітря до 25°С в сухому місці, недоступному для дітей. Не заморожувати.

Категорія відпуску

За рецептом.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Торсид на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Торсид - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 5
✅ Форма випуску Розчин, Таблетки