Цефотаксим - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Цефотаксим: інструкція з використання

Цефотаксим – напівсинтетичний цефалоспориновий антибіотик III покоління широкого спектра дії. Призначений для парентерального застосування. Діюча речовина препарату – цефотаксим. Сполука пригнічує ферменти, які відповідають за синтез клітинної стінки бактерій, що призводить до лізису бактеріальної клітини. Демонструє ефективність проти низки анаеробних грампозитивних і грамнегативних бактерій.

Форми випуску

Випускається у лікарській формі порошку для приготування ін’єкційного розчину. Порошок стерильний, кристалічний, гігроскопічний білого чи злегка жовтуватого кольору. Фасується у флакони. В кожному флаконі міститься 0,5 г або 1 г цефотаксиму у вигляді цефотаксиму натрієвої солі. Продається в упаковках на 5 і 10 флаконів. Відпускається за рецептом.

Показання до застосування препарату Цефотаксим

Із застосуванням препарату лікують інфекційні захворювання, спричинені патогеном, чутливим до дії цефотаксиму. Показання до застосування засобу:

  • інфекції дихальних шляхів (хронічний бронхіт, бактеріальна пневмонія, плеврит);
  • інфекції ЛОР-органів (ангіна, отит);
  • інфекції сечостатевої системи;
  • інтраабдомінальні інфекції, зокрема перитоніт;
  • інфекції кісток, суглобів, м’яких тканин, шкіри;
  • септицемія;
  • бактеріємія;
  • менінгіт (крім лістеріозного), інші інфекції центральної нервової системи.

Може застосовуватися з метою профілактики післяопераційних інфекційних ускладнень.

Застосовувати антибіотики при бронхіті та інших захворюваннях, а також із профілактичною метою слід за призначенням лікаря, дотримуючись інструкції. Самолікування може бути небезпечним.

Режим дозування

Щодо дозування і способу застосування препарату Цефотаксим інструкція виробника дає такі рекомендації:

  • внутрішньовенне струминне введення – 1 г порошку розчинити у 8 мл стерильної води для ін’єкції, вводити впродовж 3-5 хвилин;
  • внутрішньовенне краплинне введення – 1 г порошку розчинити в 50 мл 5 % розчину глюкози чи 0,9 % розчину натрію хлориду, вводити інфузійно впродовж 50-60 хв;
  • внутрішньом’язове введення – 1 г порошку розчинити у 4 мл стерильної води для ін’єкції або в 1 % розчині лідокаїну, ввести глибоко у сідничний м’яз.

Дорослим і дітям із масою тіла від 50 кг засіб вводять по 1 г кожні 12 годин, у тяжких клінічних випадках – по 1 г 3-4 рази на добу. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 12 г. Для дітей із масою тіла до 50 кг разова доза встановлюється індивідуально. Тривалість застосування і спосіб введення препарату визначає лікар.

Протипоказання

Основні протипоказання:

  • гіперчутливість до антибіотиків цефалоспоринового ряду та інших бета-лактамних антибактеріальних препаратів;
  • тяжка хронічна ниркова недостатність;
  • кровотеча;
  • ентероколіт в анамнезі, зокрема неспецифічний виразковий;
  • атріовентрикулярна блокада без встановлення електрокардіостимулятора;
  • тяжка серцева недостатність.

Не застосовувати з лідокаїном при гіперчутливості до нього.

За наявності протипоказань лікар може порекомендувати антибіотики та антибактеріальні препарати на основі іншої діючої речовини.

Особливості препарату Цефотаксим

З обережністю застосовувати при порушеннях функції нирок чи печінки, підвищеній чутливості до пеніцилінів. При тривалій антибіотикотерапії контролювати функції нирок і печінки, клітинний склад периферичної крові, проводити профілактику дисбактеріозу. На тлі терапії цефотаксимом можливі хибнопозитивні результати проби Кумбса.

Побічні дії

Найчастіші побічні дії – біль у місці введення внутрішньом’язової ін’єкції. Іноді можливі судоми, нудота, блювання, метеоризм, біль у животі, дисбіоз, діарея, порушення функції печінки та жовчовивідних шляхів, алергічна реакція.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Може вступати у взаємодію з нефротоксичними ліками, сильнодійними діуретиками, поліміксином, колістином, посилюючи нефротоксичні ефекти. Може знижувати ефективність пероральних контрацептивів. Не змішувати з розчинами аміноглікозидів. При одночасному застосуванні з ніфедипіном підвищується біодоступність цефотаксиму на 70 %, при поєднанні з пробенецидом подовжується період напіввиведення цефотаксиму.

Передозування

На тлі передозування можливі реакції різної важкості з боку різних систем і органів. Основні симптоми: шлунково-кишкові реакції, ниркова недостатність, енцефалопатія, реакції печінки, задишка, лихоманка, гематологічні зміни, судоми.

У випадку передозування слід негайно припинити лікування цефотаксимом. Необхідно почати підтримувальну терапію, а також проводити симптоматичне лікування побічних ефектів.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці виробника в недоступному для дітей, захищеному від світла місці за температури не вище +25 °C.

Придбати ліки з різними фармакотерапевтичними властивостями за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». Вартість препаратів залежить від складу, форми випуску, дозування, виробника. Дізнатися яка зараз на Цефотаксим ціна в Києві чи іншому місті зручно на офіційному сайті мережі. Тут є можливість забронювати лікарські засоби і вироби медичного призначення та забрати в аптеці за вибраною адресою у зручний час протягом 48 годин після підтвердження замовлення. За необхідності фармацевт допоможе підібрати до препарату Цефотаксим аналоги за діючою речовиною, виробником, вартістю.

Редакторська група
Оновлено
27.10.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Цефотаксим на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Цефотаксим - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 5
✅ Найдешевший препарат 29,50 ₴
✅ Форма випуску Порошок