Целестодерм - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Дозування
Вага
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Мазь
Виробник: Шерінг-Плау Лабо
Loading ...
Форма випуску: Крем
Виробник: Шерінг-Плау Лабо
Loading ...
Форма випуску: Мазь
Дозування: 0,1%
Виробник: Шерінг-Плау Лабо
Loading ...
Форма випуску: Мазь
Дозування: 0,1%
Виробник: Шерінг-Плау Лабо
Loading ...

Целестодерм: інструкція з використання

Целестодерм – це лікарський засіб, що використовується в дерматології для місцевого застосування та належить до групи кортикостероїдів в комбінації з антибіотиками.

У складі препарату є дві основні речовини. Бетаметазону валерат – синтетичний кортикостероїд, що бореться з запаленнями, алергією, свербежем, блокує вивільнення речовин, що запускають процес запалення. Гараміцин – це антибіотик широкого спектру дії з групи аміноглікозидів. Він бореться з грамнегативними бактеріями, як-от сальмонела, кишкова паличка, а також з грампозитивними бактеріями, такими як стрептокок та золотистий стафілокок.

Гараміцин разом з бетаметазоном входять до складу препарату Целестодерм-В з гараміцином на відміну від Целестодерм-В, куди входить лише бетаметазон. Допоміжні речовини у складі різних препаратів лінійки відрізняються.

Ви можете придбати кортикостероїди за прийнятними цінами в мережі аптек «Бажаємо здоров’я». У Києві та інших містах України доступне попереднє бронювання. Заброньовані ліки ви можете придбати в обраній аптеці протягом 48 годин.

Форми випуску

Виробники випускають Целестодерм у таких різновидах:

  • Целестодерм-В мазь – об’єм по 15 г та 30 г;
  • Целестодерм-В з гараміцином, мазь і крем – туба 30 г.

Через різну форму випуску, склад та обєм на Целестодерм ціна може дещо відрізнятися.

Показання до застосування препарату Целестодерм

Детальну інформацію про використання засобу містить додана до препарату Целестодерм інструкція – у мазі й крему вона різна. Показання до застосування мазі Целестодерм-В:

  • дерматит;
  • токсична екзема;
  • псоріаз;
  • атопічний дерматит.

Крем та мазь Целестодерм-В з гараміцином можна застосовувати при дерматологічних захворюваннях, ускладнених бактеріальною інфекцією, таких як анагенітальний та старечий свербіж, себорейний дерматит, стаз-дерматит, контактний дерматит, псоріаз тощо.

Режим дозування

Детально розповідає про спосіб нанесення Целестодерм мазь інструкція. Згідно з нею засіб треба наносити тонким шаром на шкіру. А кількість речовини й тривалість курсу визначає лікар. У середньому це треба робити двічі на день. При легких формах – один раз на добу.

Не можна наносити Целестодерм біля очей, на виразки й відкриті рани. Також треба бути обережним, щоб засіб не потрапив на слизову оболонку.

Протипоказання

Варто замінити протисвербіжні засоби, якщо у пацієнта є протипоказання. Заборони для цього препарату:

  • гіперчутливість до основних компонентів і допоміжних речовин;
  • рожеві та звичайні вугри;
  • бляшковий псоріаз;
  • періоральний дерматит;
  • вірусні інфекції на шкірі;
  • дерматомікози;
  • прогресивна ниркова недостатність.

Купити мазь або крем можна тільки за призначенням лікаря, який визначає доцільність використання конкретного засобу. А дізнатися, яка на Целестодерм-В ціна, можна на нашому сайті.

Особливості препарату Целестодерм

Не бажано використовувати препарат у першому триместрі вагітності. Далі лікар може призначати його, якщо користь для матері буде більшою, ніж шкода для плода. Така ж умова діє при використанні в період лактації.

Властивості препарату щодо впливу на дітей не вивчені. Тож краще не використовувати засіб для дітей, хоча протипоказом до застосування Целестодерму-В з гараміцином є вік до 1 року. Тож не рекомендовано застосовувати засіб дітям і підліткам без попередньої консультації з лікарем.

Побічні дії

Зазвичай Целестодерм нормально сприймається організмом. У деяких випадках є побічні реакції:

  • сухість шкіри;
  • свербіж;
  • почервоніння;
  • гіпертрихоз;
  • печіння тощо.

Ці побічні дії можуть виникати, коли засіб наносять на значну ділянку шкіри – близько 10% від усього тіла.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Не варто наносити засіб на одну й ту саму ділянку разом з іншими препаратами місцевої дії. У таких випадках потенційно можлива взаємна інактивація.

Гараміцин не сумісний з гепарином та бета-лактамними антибіотиками.

Передозування

При довгому й надмірному використанні препаратів може з’являтися пригнічення гіпофізарно-адреналової функції. Це може викликати вторинну недостатність надниркових залоз, призвести до синдрому Кушинга.

Лікування в цьому випадку може бути симптоматичним. За необхідності можна коригувати електролітний баланс. Якщо виникають ознаки хронічного отруєння, кортикостероїди треба поступово скасовувати.

Умови зберігання

Зберігати препарати можна при температурі до 25°C у недоступному для дітей місці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Редакторська група
Оновлено
31.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Целестодерм на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Целестодерм - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 4
✅ Форма випуску Мазь, Крем