Цетрин: інструкція з використання
Показання для застосування Цетрину
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та їжею
Цетрин – це лікарський засіб, що належить до групи антигістамінних препаратів для системного застосування. Одна таблетка ліків містить такі компоненти:
- гідрохлорид цетиризину;
- моногідрат лактози;
- кукурудзяний крохмаль;
- сорбінова кислота;
- магнію стеарат.
Цетиризин є основною діючою речовиною та антагоністом гістаміну. При попаданні в організм він блокує гістамінові рецептори та нівелює прояви алергічних реакцій. Серед його дій — протисвербіжна та протиексудативна, що зменшує набряклість та постійне відчуття сверблячки та першіння у горлі при риніті. Також здатний притупляти інтенсивність або повністю забирати шкірні реакції на різні подразники.
Він практично не впливає на холінорецептори, що знижує ризик розвитку антисекреторної дії від його введення. Після закінчення курсу терапії ефекти зберігатимуться протягом трьох діб.
Форми випуску
Купити Цетрин можна лише у таблетованій формі. Таблетки, покриті оболонкою, містять 10 мг цетиризину, що є стандартною добовою дозою. По центру мають насічку, що дозволяє застосовувати його у дитячому віці завдяки коригуванню разової дози.
Показання до застосування Цетрину
Препарат призначається для усунення різних симптомів алергічних реакцій:
- риніту, свербіння в носі, чхання;
- проявів алергічного кон'юнктивіту (почервоніння, свербежу та сльозотечі);
- різних висипань, у тому числі кропив'янки.
Режим дозування
Вживати Цетрин дозволяється з шести років. Існує кілька стандартних дозувань:
- дітям від 6 до 12 років – половинку таблетки двічі на добу (по 5 мг);
- дітям старше 12 років та дорослим без порушення функції нирок – одна таблетка один раз на добу;
- особам зі зменшенням кліренсу креатиніну – поступове зниження дози аж до заборони прийому залежно від його показників.
З їжею використання медикаменту не пов'язане, проте його потрібно запивати великою кількістю рідини.
Протипоказання
Препарат Цетрин заборонено використовувати у разі наявності у пацієнта непереносимості будь-якого з компонентів, а також інших похідних піперазину, оскільки це підвищує ризик розвитку реакцій гіперчутливості. Перед початком терапії зверніться за консультацією до лікаря, щоб уникнути подібних ситуацій.
Не призначається також при постановці діагнозу ниркової недостатності, за якої неможливе повноцінне виведення Цетрину з організму.
Особам, які страждають на лактазну недостатність, не рекомендується вживати таблетки, оскільки серед допоміжних компонентів заявлена лактоза.
Особливості Цетрину
Цей препарат вимагає корекції дозування або обережного призначення у таких випадках:
- Жінкам у період лактації. Цетрин здатний у високих дозах проникати у грудне молоко, тому потрібно уникати його застосування під час грудного вигодовування.
- При вагітності. Відсутні чіткі дані, що підтверджують чи спростовують вплив Цетрину на розвиток плода, тому користь від його застосування має гарантовано перевищувати можливі ризики для дитини.
- За наявності ниркової недостатності або схильності до затримок сечі (наприклад, при простатиті або гіперплазії простати). Цей медикамент виводиться через нирки, тому недостатнє його видалення з організму може призводити до небажаного підвищення концентрації в крові та передозування. Водночас він здатний посилювати затримку сечі.
- Водіям і тим, чия робота пов'язана з механізмами або потребує підвищеної уважності, застосовувати препарат слід з обережністю. Він викликає сонливість та загальмованість.
Побічні ефекти
Ліки Цетрин рідко спричиняють якісь небажані реакції, проте, згідно з результатами клінічних досліджень, вони поділяються на кілька груп:
- З боку центральної нервової системи. Виникають в основному сонливість і деяка загальмованість, уповільнення реакцій, швидка стомлюваність. Іноді відзначаються запаморочення та головний біль. У деяких пацієнтів спостерігалося порушення центральної нервової системи.
- Периферична нервова система. Може розвиватися тремор та мідріаз. У поодиноких випадках — парестезії та судомний синдром.
- Гепатобіліарна система. Посилення активності ферментів, жовтяничність шкірних покривів, що виникає через підвищення концентрації білірубіну у крові.
- Шлунково-кишковий тракт. Характерними є диспептичні явища — нудота, блювання, а також абдомінальний больовий синдром. У частини пацієнтів спостерігалася гіпосалівація та сухість у роті.
- Імунна система. Для людей, схильних до гіперергічних реакцій існує небезпека розвитку анафілактичного шоку та інших алергічних проявів.
- Сечовидільна система. З малою частотою були зафіксовані випадки затримки сечі, енурезу та різних дизуричних розладів.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та їжею
Не рекомендується застосовувати цетиризин одночасно з седативними препаратами. Він не потенціює їхню дію, проте при незначному перевищенні дози вплив на центральну нервову систему може сумуватися.
Теофілін знижує кліренс Цетрину, на тлі чого його концентрація в крові може неконтрольовано зростати, що надалі призведе до передозування.
Подібні прояви характерні для засобів, що інгібують функцію нервової системи та алкоголю. Одночасне використання посилить їхню дію.
Повний перелік препаратів та їх дії у комбінації з цетиризином можна дізнатися в інструкції Цетрину.
Передозування
Ефекти від передозування Цетрину переважно стосуються центральної нервової системи. До них належать:
- сплутаність та втрата свідомості;
- виражене розширення зіниць;
- сонливість та седативний ефект;
- головний біль різної локалізації;
- дратівливість та занепокоєння;
- тремор пальців.
До загальних проявів можна віднести стомлюваність та нездужання в цілому. Рідше трапляються порушення роботи шлунково-кишкового тракту – діарея.
Не існує специфічного антидоту до Цетрину, тому дієвим способом лікування цього стану є промивання шлунка та прийом ентеросорбентів.
Умови зберігання
Зберігати ліки необхідно в місці, недоступному для дітей та потрапляння прямих сонячних променів. Тримайте його в оригінальній упаковці за температури не вище +25 °С. Слідкуйте, щоб всередину не потрапила волога.
Пам'ятайте, приймати медикамент з терміном придатності, що минув, може бути небезпечно для вашого здоров'я. Він становить 3 роки та вказаний на кожній упаковці.
Актуальна ціна Цетрину та детальна інструкція представлені на сайті інтернет-аптеки «Бажаємо здоров'я». Ви можете ознайомитись з поданою інформацією, купити та отримати замовлення в одній з аптек — в Україні препарат відпускається без рецепта.
Використана літератур
- Єдиний довідник ліків в Україні
- Довідник лікарських препаратів Компендіум
- Нормативно-директивні документи МОЗ Украіни
Зверніть увагу!
Опис препарату Цетрин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Цетрин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 3 |
✅ Найдешевший препарат | 64,40 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Сироп |