Ультрафастин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Вага
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Гель
Дозування: 2,5%
Виробник: Medana Pharma Terpol Group S.A.
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 100 мг
Виробник: Польфарма
Loading ...
Форма випуску: Гель
Дозування: 2,5%
Виробник: Medana Pharma Terpol Group S.A.
Loading ...

Ультрафастин: інструкція з використання

Ультрафастин – нестероїдний протизапальний та протиревматичний лікарський засіб, з діючою речовиною кетопрофен. Активна речовина є похідною фенілпропіонової кислоти, а механізм його дії заснований на пригніченні циклооксигенази – ферменту, відповідального за синтез простагландинів.

Придбати Ультрафастин та інші лікарські засоби за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». Перед тим як купити ліки, можна дізнатись на сайті вартість та наявність необхідних препаратів в аптеках Києва та інших міст України. На офіційному сайті вказана актуальна на Ультрафастин таблетки ціна, розміщена інструкція від виробника. Ліки потрібно забронювати та забрати в аптеці за вибраною адресою протягом 48 годин після підтвердження замовлення.

Форми випуску

На фармацевтичному ринку України препарат представлений у формах:

  1. Ультрафастин таблетки від виробника Польфарма. Таблетка має світло-жовтий колір, круглу, двоопуклу форму та містить 100 мг кетотифену.
  2. Ультрафастин гель (по 30 г та 50 г) від виробника Medana Pharma Terpol Group S.A. 1 г прозорого (від безбарвного до світло-жовтуватого кольору) гелю містить 25 мг кетопрофену лізинової солі.

Застосування препаратів на основі кетопрофену дозволено тільки після консультації з лікарем, самолікування шкідливе для вашого здоров’я.

Показання до застосування препарату Ультрафастин

Препарат у формі таблеток призначають при:

  • ревматоїдному артриті;
  • подагрі;
  • остеоартриті;
  • позасуглобовому ревматизмі;
  • больових синдромах різної етіології;
  • тендиніті;
  • бурситі;
  • люмбаго;
  • капсулиті плечового суглоба;
  • альгодисменореі.

Показання для нанесення гелю:

  • запалення сухожилля;
  • посттравматичний біль у м’язах та суглобах.

Лікарський препарат Ультрафастин у формі таблеток та гелю відпускається за рецептом від лікаря.

Режим дозування

Дозування залежить від індивідуальних особливостей і наявних проявів захворювання.

Дорослим призначають по 1 таблетці 2 рази на добу.

При лікуванні ревматоїдного артриту та остеоартриту призначають по 1 таблетці 2 рази на добу.

При наявності помірного болю і дисменореї призначають по 1 таблетці на добу.

Максимальна добова доза кетотифену – 200 мг.

Курс лікування залежить від ступеня перебігу захворювання, проте рекомендовано використовувати препарат протягом найкоротшого терміну для запобігання виникнення побічних ефектів.

При застосуванні препарату у формі гелю дорослим та дітям віком від 15 років рекомендовано наносити його невелику кількість на уражену ділянку 2-3 рази на день. Нанесення гелю залежить від розміру місця пошкодження. 5 см гелю еквівалентні 100 мг кетопрофену, 10 см – 200 мг відповідно.

Протипоказання

Засоби на основі кетопрофену заборонено використовувати при наявності таких станів як:

  • реакції фотосенсибілізації в анамнезі (форма гелю);
  • алергічні реакції при застосуванні фенофібрату, тіапрофенової кислоти, ацетилсаліцилової кислоти (знеболюючі засоби також можуть викликати висипання);
  • гіперчутливість до компонентів;
  • дитячий вік;
  • вагітність;
  • лактація;
  • гостра фаза виразкової хвороби шлунку та 12-палої кишки;
  • наявність шлунково-кишкових кровотеч;
  • тяжка печінкова, шлункова, серцева недостатності;
  • хронічна диспепсія в анамнезі;
  • післяопераційний біль при проведенні операції аортокоронарного шунтування (таблетки Ультрафастин);
  • схильність до геморагії.

Гель не рекомендовано застосовувати після впливу активного сонячного проміння на поверхню шкіри, при наявності патологічних змін на шкірі та у третьому триместрі вагітності.

Особливості препарату Ультрафастин

Курс лікування препаратом Ультрафастин рекомендовано розпочинати з найменших доз, що дозволяють досягти необхідного терапевтичного ефекту. При появі болів у шлунку, рекомендована підтримувальна терапія антацидними препаратами.

У хворих на бронхіальну астму кетопрофен може спричинити незапланований напад або бронхоспазм. При будь-яких захворюваннях шлунково-кишкового тракту, як в гострому періоді, так і в анамнезі рекомендовано проводити постійний моніторинг на виникнення шлунково-кишкових кровотеч.

Не рекомендовано приймати алкогольні напої протягом всього лікування.

Препарат у формі гелю застосовується тільки зовнішньо. Кетопрофен досить безпечний при місцевому застосуванні. Однак рекомендується з обережністю застосовувати гель пацієнтам з виразковою хворобою, запаленням кишечника, цереброваскулярними кровотечами або геморагічним діатезом, порушенням функції нирок, серця та печінки в анамнезі.

Повну інформацію щодо особливостей препарату Ультрафастин можна знайти в інструкції виробника.

Побічні дії

При застосуванні кетотифену у великих дозах або протягом тривалого часу можливе виникнення небажаних побічних реакцій:

  • з боку кишково-шлункового тракту: болі, нудота, здуття, діарея, запор, абдомінальний біль, метеоризм, стоматит;
  • з боку кровотворення: геморагічна анемія, гемоліз, пурпура, тромбоцитопенія, агранулоцитоз, недостатність кісткового мозку;
  • з боку імунної системи: загострення астми,бронхоспазм або задишка;
  • з боку нервової системи: головні болі, астенія, слабкість, запаморочення, зміни настрою.

Також відмічаються психічні розлади, погіршення зору, шум у вухах, набряки, шкірні висипання. При тривалому використанні в високих дозах можливе підвищення ризику виникнення артеріальних тромботичних явищ. Щоб уникнути побічних ефектів, варто проконсультуватися з лікарем та ознайомитись з інструкцією препарату для вивчення всіх побічних реакцій.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Сумісне застосування препаратів на основі кетопрофену з діуретиками, інгібіторами ангіотензинперетворювального ферменту, антагоністами рецепторів ангіотензину II, гепарином, циклоспорином, такролімусом, триметопримом може спричинити гіперкаліємію. В тому числі протизапальні препарати можуть призвести до виникнення небажаних ефектів. Перед застосуванням обов’язково повідомте лікаря про препарати, що приймаються на постійній основі або для лікування іншого соматичного захворювання. Більш детальну інформацію містить на Ультрафастин таблетки інструкція.

Передозування

Ультрафастин гель інструкція зазначає неможливість передозування препаратом у даній лікарській формі.

Передозування таблетками викликає посилення побічних ефектів. Зазвичай лікування симптоматичне. Промивання шлунка та застосування 60-100 г активованого вугілля необхідно провести протягом 1 години після передозування.

Не ігноруйте першу симптоматику та не займайтесь самолікуванням, це може призвести до виникнення серйозних ускладнень та загострення хвороби.

Умови зберігання

Ультрафастин таблетки та гель зберігається протягом трьох років при температурі не вище 25 градусів Цельсія у недоступному для дітей місці.

Редакторська група
Оновлено
18.12.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Ультрафастин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Ультрафастин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Форма випуску Таблетки, Гель