Ультравіст - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Ультравіст: інструкція з використання

Ультравіст – це препарат, що належить до фармакотерапевтичної групи йодовмісних рентгеноконтрастних засобів. Діюча речовина препарату – йопромід. Контрастна речовина (йопромід) є неіонною водорозчинною похідною трийодзаміщеної ізофталевої кислоти з молекулярною масою 791,12 г/моль, у якому міцно зв’язаний йод поглинає рентгенівські промені, що дозволяє створити чітке зображення під час рентгенологічних досліджень.

Випускає цей препарат фармацевтична компанія Bayer Consumer Care AG.

Форми випуску

Препарат випускається у вигляді прозорого розчину без сторонніх часток, який може бути білого або жовтого кольору. Він призначений для ін’єкцій і інфузій.

Препарат має дві форми:

  1. Ультравіст 300: 1 мл розчину містить 0,623 г йопроміду, що відповідає 300 мг йоду. Випускається по 100 мл у флаконі.
  2. Ультравіст 370: 1 мл розчину містить 0,769 г йопроміду, що відповідає 370 мг йоду. На препарат Ультравіст 370 ціна залежить від об'єму флакона та кількості флаконів в упаковці. Препарат доступний у флаконах по 50 мл або 100 мл, по 1 флакону в картонній пачці, а також у флаконах по 500 мл, по 8 флаконів у картонній пачці.

Ліки можна придбати тільки за призначенням лікаря та на підставі рецепта.

Показання до застосування препарату Ультравіст

Показанням до застосування є здійснення різних досліджень та діагностик, зокрема:

  • контрастування при проведенні комп’ютерної томографії;
  • ангіографія та ангіокардіографія;
  • урографія.

Також цей та інші подібні розчини використовують для дослідження різних порожнин тіла та під час лікування проблем із молочними залозами у жінок. В цьому випадку розчин застосовують для мамографії.

Режим дозування

Дозування препарату Ультравіст повинно бути скориговане відповідно до віку, маси тіла, функції серця і нирок, загального стану пацієнта, а також залежно від мети дослідження, техніки та ділянки, що досліджується. Лікар індивідуально визначає потрібну концентрацію йоду та необхідний об’єм препарату. Для препарату Ультравіст 300 це відповідає об’єму 5 мл/кг маси тіла, а для Ультравісту 370 – об’єму, що приблизно дорівнює 4 мл/кг маси тіла. Важливо не перевищувати дозу 1,5 г йоду/кг маси тіла протягом одного дня дослідження.

Детальні схеми дозування міститься додана до препаратів Ультравіст 300 та Ультравіст 370 інструкція від виробника.

Пацієнт під час введення контрастної речовини зазвичай повинен перебувати в напівлежачому положенні. Контрастна речовина, попередньо нагріта до температури тіла, легше переноситься і простіше вводиться через знижену в'язкість. Препарати Ультравіст 300 та Ультравіст 370 призначені для внутрішньосудинного введення, введення у порожнини тіла або перорального застосування.

Протипоказання

Протипоказаннями до застосування препарату можуть бути:

  • сильна алергічна реакція на дієві компоненти;
  • неконтрольований тиреотоксикоз.

На Ультравіст інструкція зазначає, що препарат відпускається лише за рецептом. Назначити його може лише лікар. Самолікування в цьому випадку може призвести до жахливих наслідків.

Особливості застосування препарату Ультравіст

Йодовмісні контрастні речовини можуть впливати на функцію щитовидної залози, викликаючи гіпертиреоїдизм або тиреотоксичний криз, особливо у пацієнтів із зобом або підозрою на гіпертиреоїдизм. Пацієнти з розладами ЦНС мають підвищений ризик неврологічних ускладнень, таких як контрастна енцефалопатія. Препарат також може викликати транзиторне порушення функції нирок або гостру ниркову недостатність, особливо у пацієнтів з наявною нирковою недостатністю.

Пацієнти, які мають цукровий діабет, особливо ті, хто приймає метформін, можуть мати підвищений ризик розвитку лактоацидозу при застосуванні йодовмісних контрастних речовин, таких як Ультравіст. Для зниження цього ризику перед введенням препарату слід оцінити функцію нирок, а також розглянути питання про тимчасове припинення прийому метформіну та забезпечення належної гідратації пацієнта.

Ультравіст не рекомендується для застосування під час вагітності через відсутність належних досліджень. У період лактації слід припинити годування груддю на 2 дні після введення препарату, оскільки йодовмісні речовини можуть накопичуватися в грудному молоці.

Побічні дії

Щодо побічних реакцій від застосування препарату Ультравіст, інструкція від виробника виділяє наступні:

  • з боку імунної системи (шок, зупинка дихання, набряки гортані, обличчя та язика, подразнення, свербіж, кашель, чхання, нежить, спазми в бронхах, астма, кон'юнктивіт);
  • підвищення температури тіла;
  • запалення, відчуття жару;
  • ниркова недостатність;
  • синдром компартмент;
  • підвищене потовиділення, пустульоз;
  • діарея, збільшення залоз слини, блювання та нудота;
  • дихальна недостатність, набряки, аспірація;
  • підвищення тиску, розширення судин, вазоспазм, шок;
  • інфаркт міокарда, серцева недостатність, ішемія міокарда, зупинка серця, аритмія, брадикардія;
  • зниження гостроти зору та погіршення слуху;
  • запаморочення, головний біль, сонливість, сплутаність свідомості, тремор, амнезія, кома, інсульт.

Побічні дії препарату зазвичай виникають під час внутрішньосудинного введення і, як правило, не мають тривалого впливу. Не можна використовувати ліки без нагляду лікаря. Обов’язково потрібна консультація, у жодному разі не можна займатися самолікуванням, адже можуть виникнути неприємні наслідки.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Взаємодія з харчовими продуктами не була досліджена. У разі одночасного застосування з метформіном є ризик молочнокислого ацидозу та ниркової недостатності. Може бути відстрочена реакція при одночасному застосуванні з інтерлейкіном-2. Препарат також впливає на радіоізотопи, порушуючи їхню дію.

Передозування

Симптоми передозування можуть включати порушення водно-електролітного балансу, ниркову недостатність та ускладнення з боку серця і легенів. При передозуванні потрібно контролювати водно-електролітний баланс і функцію нирок. Лікування має бути спрямоване на підтримку життєвих функцій і симптоматичну терапію. Препарат Ультравіст можна виводити з організму за допомогою діалізу.

Умови зберігання

Зберігати препарат при температурі не вище 30°C в темному місці, захищеному від рентгенівських променів, і в недоступному для дітей.

Придбати Ультравіст та інші засоби для діагностики за прийнятними цінами у Києві та багатьох інших містах України можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я». На офіційному сайті можна дізнатися, яка на Ультравіст ціна є актуальною, ознайомитися з інструкцією виробника та відгуками інших покупців. За потреби кваліфіковані фармацевти нададуть детальну інформацію про препарат, допоможуть підібрати аналог, повідомлять про його особливості та вартість. Також на сайті доступна опція бронювання обраного засобу на строк до двох діб. Забрати замовлення можна після отримання СМС-підтвердження в найближчій аптеці мережі.

Редакторська група
Оновлено
26.08.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Ультравіст на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Ультравіст - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 1
✅ Найдешевший препарат 908,50 ₴
✅ Форма випуску Розчин