Веногепанол - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Веногепанол: інструкція з використання

Гель Веногепанол – це лікарський засіб, який належить до групи ангіопротекторів, та містить у своєму складі комбінацію трьох діючих речовин: венорутинолу, гепарину натрію та декспантенолу. Гель застосовується для профілактики та лікування варикозного розширення вен.

Завдяки гепарину засіб має антитромботичні, протинабрякові та протизапальні властивості. Венорутинол сприяє нормалізації проникності стінок капілярів, підвищує тонус судин, покращує мікроциркуляцію і трофіку тканин. Має ангіопротекторні та венотонізуючі властивості. Декспантенол, який також входить до складу ліків, стимулює процес грануляції та епітелізації тканин, забезпечує пружність та еластичність шкіри.

Форми випуску

Препарат Веногепанол для лікування варикозу на фармацевтичному ринку представлений виробником у формі прозорого гелю, жовтого кольору, однорідної консистенції. Випускається по 40 г у тубі, по 1 тубі в картонній упаковці. Однак на Веногепанол ціна в аптеці може бути різною, що зумовлено варіативністю дозування діючих речовин у складі препарату.

У класичній формулі засобу в 1 г гелю містяться:

  • 20 мг венорутинолу;
  • 2,499 мг (300 МО) гепарину;
  • 30 мг декспантенолу.

Крім класичної формули, препарат доступний у варіанті Веногепанол 1000. Його особливість – збільшена кількість гепарину:1000 МО в 1 г. Медикамент в обох формулах можна придбати без рецепта.

Показання до застосування препарату Веногепанол

Лікарський засіб використовується для лікування варикозного розширення вен, в тому числі для запобігання цих проявів після оперативних втручань.

Препарат має такі показання до застосування:

  • втома, важкість, біль, набряк, судоми нижніх кінцівок, спричинені хронічними захворюваннями вен;
  • тромбофлебіт поверхневих вен нижніх кінцівок;
  • флебіт, що розвинувся після внутрішньовенних інфузій;
  • тендовагініт;
  • травми м’язів і сухожиль, зокрема спортивні (за умови, що не порушена цілісність шкіри);
  • рубцеві індурації та зовнішні запальні процеси (якщо не порушена цілісність шкірного покриву).

Гель Веногепанол 1000 застосовується також для реабілітаційних процедур після оперативного втручання, лазерної абляції, склерозуючої терапії у пацієнтів із варикозною хворобою.

Режим дозування

Гель Веногепанол інструкція рекомендує до застосування лише дорослим пацієнтам. Препарат наносять на попередньо очищену від забруднень шкіру 1-3 рази на добу на уражену ділянку (за умови, що шкіра в цьому місці не пошкоджена). При лікуванні захворювань вен можливе застосування препарату у вигляді пов'язок з гелем. За наявності варикозних виразок гель наносять кільцем навколо виразки завширшки приблизно 4 см, уникаючи контакту речовини безпосередньо з виразковою поверхнею.

Тривалість терапії, як і доцільність застосування препарату в конкретному клінічному випадку встановлює лікар. При хронічних захворюваннях вен рекомендована тривалість терапії – 4 тижні, при лікуванні травм препарат застосовується до зникнення симптомів. За необхідності курс можна повторити.

Протипоказання

Медикамент не варто застосовувати для самолікування, не порадившись попередньо з лікарем, оскільки деяким групам пацієнтів він не підходить. Зокрема типовими протипоказаннями засобу є:

  • гемофілія;
  • ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура;
  • геморагічний діатез;
  • схильність до кровотеч;
  • виразково-некротичні процеси в ділянці тромбофлебіту;
  • порушення цілісності шкірного покриву, відкриті, інфіковані рани;
  • гіперчутливість до будь-якого з компонентів засобу;
  • виражена тромбоцитопенія.

Пацієнтам із такими діагнозами лікар може порекомендувати противарикозні засоби з іншим складом.

Особливості препарату Веногепанол

Уникати потрапляння речовини у відкриті рани, виразки, на слизові оболонки, в очі. Ділянки шкіри, покриті гелем, захищати від дії сонячних променів. При тяжких порушеннях нирок тривале застосування препарату не рекомендується. Не застосовувати дітям, а також жінкам під час вагітності та у період лактації.

Не рекомендується втирати лікарський засіб у шкіру при лікуванні флебіту.

Веногепанол не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Побічні дії

У деяких осіб застосування медикаменту може супроводжуватися побічними діями у вигляді місцевої реакції гіперчутливості (висипання, припухлість, свербіж та ін.), яка минає самостійно після відміни препарату. При застосуванні лікарського засобу на великих ділянках шкіри можуть виникати побічні реакції системного характеру.

У разі виникнення будь-яких побічних реакцій необхідно проконсультуватися з лікарем щодо подальшого застосування препарату.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Для запобігання небажаної взаємодії компонентів гель варто наносити на чисту шкіру, на якій немає косметики, інших лікарських засобів та забруднень. Взаємодія активних компонентів гелю з деякими препаратами може впливати на фармакокінетику речовин.

Зокрема, Веногепанол взаємодіє з наступними препаратами: інгібіторами АПФ, аліскіреном, дипіридамолом, нестероїдними протизапальними лікарськими засобами, пероральними антикоагулянтами, аскорбіновою кислотою, тироксином, тетрацикліном, антигістамінними засобами, алкалоїдами ріжків, нікотином та ін.

Тому всі медикаментозні комбінації варто узгоджувати з лікарем. Більше інформації щодо фармакологічних взаємодій містить додана до препарату інструкція.

Передозування

При дотриманні рекомендацій щодо застосування гелю передозування малоймовірне.

У разі порушення рекомендацій можливі наступні ускладнення: кровотечі різного ступеня тяжкості та, при випадковому ковтанні препарату, можлива поява нудоти та блювання. Для лікування слід зменшити дозу або тимчасово припинити застосування препарату. У разі сильної кровотечі показане внутрішньовенне введення 1% розчину протаміну сульфату. При ковтанні препарату необхідно викликати блювання та промити шлунок. Терапія симптоматична.

Умови зберігання

Препарат зберігають в оригінальній упаковці в недоступному для дітей місці при температурі, що не перевищує +25°C.

В аптеках мережі «Бажаємо здоров’я» є великий вибір медикаментів для лікування судинних захворювань. Ці засоби можна придбати за прийнятними цінами в Києві та інших містах України, де представлена мережа. Вартість медикаментів різних виробників можна уточнити на офіційному сайті мережі. Тут же зручно зарезервувати необхідні вам лікарські засоби. Замовлення можна забрати за вибраною адресою впродовж 2 діб.

Редакторська група
Оновлено
02.07.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Веногепанол на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Веногепанол - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Найдешевший препарат 115,50 ₴
✅ Форма випуску Гель