Євроцефтаз - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Євроцефтаз: інструкція з використання

Євроцефтаз – антибіотик системного застосування з групи цефалоспоринів, цефтриаксон в комбінації. Цефтриаксон є антибіотиком III покоління, що дієвий проти багатьох видів бактерій. Тазобактам – інгібітор бета-лактамаз, серед яких і плазмідні та хромосомні ферменти, що часто викликають стійкість до пеніцилінів та цефалоспоринів. Тазобактам у комбінованому препараті посилює та розширює антимікробний спектр цефтриаксону.

Придбати антибіотики та антибактеріальні препарати за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я». На офіційному сайті мережі розміщена вся необхідна інформація про препарат Євроцефтаз: ціна, наявність в аптеках, особливості застосування, властивості, аналоги тощо.

Оформити бронь на ліки за доступною вартістю можна не лише в аптеках Києва, але й в інших містах України. Заброньований засіб потрібно буде забрати за вибраною адресою, у зручний час, протягом 48 годин після СМС-підтвердження.

При необхідності завжди можна звернутися до фармацевтів за кваліфікованою допомогою та консультацією щодо вибору ефективних лікарських засобів та їх правильного використання.

Форми випуску

Форма випуску антибіотика – порошок для ін’єкцій. В одному флаконі порошку містяться діючі речовини – цефтриаксон 1000 мг і тазобактам 125 мг. Порошок на вигляд – кристалічний білий. Лікарський засіб відпускається виключно за рецептом лікаря.

Показання до застосування препарату Євроцефтаз

Додана до препарату Євроцефтаз інструкція визначає, що показаннями до застосування є лікування інфекцій, збудники яких чутливі до компонентів препарату:

  • інфекції дихальних шляхів, пневмонія;
  • інфекції ЛОР-органів;
  • інфекції органів черевної порожнини, як-от перитоніт, інфекції жовчовивідних шляхів і шлунково-кишкового тракту;
  • інфекції сечовивідних шляхів;
  • інфекції статевих органів, включаючи гонорею;
  • сепсис;
  • інфекції кісток, суглобів, м’яких тканин, шкіри, а також ранові інфекції;
  • інфекції у хворих з ослабленим імунітетом;
  • менінгіт;
  • дисемінований бореліоз Лайма на ранніх та пізніх стадіях.

За допомогою антибіотика проводять передопераційну профілактику у випадках потенційної або відомої контамінації інфекцій при хірургічних втручаннях на органах ШКТ, жовчовивідних та сечовивідних шляхів і під час гінекологічних процедур.

Режим дозування

Такі антибіотики при пневмонії, як Євроцефтаз, призначають дітям віком від 2-х років. Рекомендоване дозування для різних категорій пацієнтів:

  • дорослі та діти від 12 років – 1000/125 або 2000/250 мг комбінованого препарату 1 раз на добу, при тяжких інфекціях дозу збільшують до максимальної – 4000/500 мг;
  • діти від 2 до 12 років – 20-80 мг цефтриаксону 1 раз на добу;
  • літні пацієнти не потребують корекції дози.

Тривалість курсу визначає лікар, в середньому лікування становить 4-14 днів.

Протипоказання

Протипоказанням до застосування антибактеріального засобу є наступні фактори:

  • підвищена чутливість до цефтріаксону та до будь-якого іншого цефалоспорину;
  • наявність в анамнезі тяжких реакцій гіперчутливості до будь-якого іншого типу бета-лактамних антибактеріальних засобів – пеніцилінів, монобактамів та карбапенемів.

Якщо лідокаїн використовується в якості розчинника, то наявність протипоказань до застосування лідокаїну повинна бути дослідженою та виключеною. Розчин цефтриаксону та лідокаїну ніколи не вводять внутрішньовенно.

Особливості препарату Євроцефтаз

Хворим із нирковою недостатністю, що отримують аміноглікозиди та діуретики, цефтриаксон призначають з обережністю.

Під час вагітності антибіотик протипоказаний, в такому випадку лікар підбирає до препарату Євроцефтаз аналоги з більшим безпековим фактором. У період застосування препарату годування грудьми слід припинити.

Щоб уникнути потенційних небезпек самолікування, перед застосуванням препарату рекомендується порадитися з лікарем і ознайомитися з інструкцією до засобу.

Побічні дії

Антибіотик зазвичай добре переноситься, але можуть виникати наступні побічні дії:

  • мікоз статевих шляхів, суперінфекції;
  • еозинофілія, лейкопенія;
  • діарея, нудота, блювання, стоматит, глосит;
  • псевдохолелітіаз жовчного міхура;
  • висипання, алергічний дерматит, свербіж.

Можуть виникати реакції у місці введення у вигляді флебіту, болючості та ущільнення.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Цефтриаксон заборонено змішувати або призначати одночасно з кальційвмісними розчинами. Відомі випадки виникнення преципітатів у легенях та нирках, що стали причиною летальних наслідків при одночасній взаємодії цефтриаксону та препаратів кальцію. Не можна застосовувати кальцієвмісні розчини для внутрішньовенного введення щонайменше протягом 48 годин після введення останньої дози препарату.

Існує антагонізм між хлорамфеніколом та цефтриаксоном. Діючу речовину не можна змішувати з розчинами інших антимікробних препаратів.

Передозування

При передозуванні може виникнути нудота, блювання, діарея. В результаті передозування цефалоспориновими антибіотиками можуть виникнути судоми як симптом подразнення головного мозку. Гемодіаліз або перитонеальний діаліз не дієві, а специфічного антидота не існує. Лікування симптоматичне.

Умови зберігання

Препарат зберігають при температурі до 25 °C, в недоступному для дітей місці.

Редакторська група
Оновлено
07.08.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Євроцефтаз на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Євроцефтаз - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 1
✅ Найдешевший препарат 353,00 ₴
✅ Форма випуску Порошок