Йоддицерин: інструкція з використання
Йоддицерин – це антисептичний засіб для місцевого застосування. Він має бактерицидні, протизапальні та знеболювальні властивості. Препарат є дієвим проти стафілококів, стрептококів, менінгококів, гонококів, пневмококів, ешерихії, сальмонели, клебсієли, хламідії, вірусів герпесу й вітряної віспи.
Придбати антисептики від надійних виробників та за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». Вони працюють в Києві та інших містах України (окрім тимчасово окупованих територій). Кваліфіковані фармацевти допоможуть підібрати ліки. Наприклад, за запитом порекомендують до засобу Йоддицерин аналоги або підкажуть інші препарати для лікування захворювань шкіри відповідно до потреб пацієнта.
Якщо ви обмежені в часі або не маєте можливості відвідати аптеку, скористайтеся офіційним сайтом. Тут зручно дізнатися, яка на Йоддицерин ціна та скільки коштують інші медикаменти. Купити препарати швидко можна за допомогою послуги бронювання. Забрати їх можна самовивозом в мережі аптек «Бажаємо здоров’я» вашого міста.
Форми випуску
Лікарський засіб Йоддицерин випускається у формі нашкірного розчину – в'язкої рідини оранжево-коричневого кольору зі специфічним запахом. Фасується у флакони по 25 мл, по 1 флакону в пачці.
Умова відпуску – без рецепта.
Показання до застосування препарату Йоддицерин
Препарат має такі показання до застосування:
- в хірургії – для лікування гнійних ран, опіків, відморожень, плевриту, перитоніту;
- в акушерстві та гінекології – для проведення профілактики ускладнень після абортів, лікування запальних процесів, ерозій, маститів;
- у дерматології та венерології – під час терапії мікробного та вірусного дерматиту, піодермії, герпесу, трихомоніазу, гонореї;
- в проктології – під час парапроктитів у стадії інфільтрації;
- в оториноларингології – під час отитів, гайморитів, синуситів;
- у стоматології – у випадках стоматитів, гінгівітів, пародонтитів.
Препарат також застосовується, щоб лікувати бактеріоносійство у верхніх дихальних шляхах.
Перед початком використання засобу рекомендується проконсультуватися з лікарем. Самолікування може бути неефективним або шкідливим для вашого здоров'я.
Режим дозування
Лікарський засіб наносять у вигляді аплікації 2-3 рази на добу на 20-30 хвилин безпосередньо на уражену ділянку. Рекомендоване дозування, яке містить до препарату Йоддицерин інструкція, складає 5-15 мл розчину для однієї аплікації.
У випадках глибоких або великих уражень Йоддицерином просочують тампони, турунди або марлеві пов’язки, накладаючи їх на гнійні рани або вводячи у порожнини. У серозні порожнини та абсцеси після очищення рани вводять 5-10 мл розчину та дренують. Процедуру повторюють 2-3 рази на добу до загоєння.
Термін терапії засобом складає 3-5 днів. Але його має визначати лікар з урахуванням ступеня ураження та ефективності дії препарату.
Протипоказання
Протипоказаннями до застосування препарату є:
- гіперчутливість до будь-яких компонентів засобу;
- гіпертиреоз;
- аденома щитоподібної залози;
- герпетиформний дерматит Дюринга;
- печінкова та ниркова недостатність;
- інфаркт міокарда;
- стенокардія;
- виражений атеросклероз;
- глаукома;
- катаракта;
- інсульт;
- кома.
Засіб Йоддицерин не можна застосовувати до і після терапії радіоактивним йодом.
Особливості препарату Йоддицерин
Препарат не рекомендований до застосування дітьми молодше 1 року, жінками у період вагітності та грудного вигодовування.
Побічні дії
Як свідчать на препарат Йоддицерин відгуки, переноситься він добре. Можливі прояви алергічних реакцій та системні побічні дії (біль, висипання, свербіж, еритема, дерматит, кропив’янка, сухість шкіри, печіння, почервоніння на місці аплікації) у разі тривалого застосування на великій площі ураження.
У випадку появи нетипових симптомів рекомендується негайно звернутися до лікаря.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Препарат несумісний з іншими дезінфекційними та антисептичними засобами, особливо з вмістом лугів, ферментів, ртуті, перекису водню, препаратів срібла, а також реактивним йодом. Йоддицерин може посилювати проникнення антибіотиків і НПЗП через шкіру, що підвищує їхню активність і токсичність, а також послаблює дію препаратів літію.
Особливості взаємодії медикаменту з іншими лікарськими засобами потребують уважного вивчення інструкції та консультації з лікарем для запобігання небажаним реакціям.
Передозування
У випадку значного перевищення дози можуть спостерігатися:
- явища йодизму (металічний присмак у роті, нежить, кропив’янка сльозотеча, слинотеча), опіки, подразнення шкіри;
- блювання, діарея та симптоми інтоксикації.
У разі виникнення такої ситуації рекомендується негайно звернутися по необхідну медичну допомогу.
Умови зберігання
Препарат рекомендується зберігати в оригінальній упаковці за температури не вище 25 ºC в сухому, недоступному для дітей місці.
Застосовувати розчин після закінчення терміну придатності не рекомендується.
Зверніть увагу!
Опис препарату Йоддицерин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Йоддицерин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 1 |
✅ Найдешевший препарат | 68,50 ₴ |
✅ Форма випуску | Розчин |