Зафірон - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Порошок
Дозування: 12 мкг
Виробник: Adamed Pharma s.a
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Дозування: 12 мкг
Виробник: Adamed Pharma s.a
Loading ...

Зафірон: інструкція з використання

Зафірон – це адренергічний препарат для інгаляційного застосування, що містить формотеролу фумарат, який чинить бронхорозширювальну дію в осіб з оборотною обструкцією дихальних шляхів. Формотерол для перорального застосування почав використовуватися в Японії з 1986 року, з 1991 року він вперше був випущений у формі порошку для інгаляцій.бажає

Придбати якісні ліки та товари медичного призначення за прийнятними цінами жителі Києва й інших міст України можуть в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». Кваліфіковані фармацевти завжди забезпечать вас інформацією про правильне застосування лікарських засобів і допоможуть із вибором найефективнішого лікування за оптимальною вартістю.

Форми випуску

Лікарська форма препарату – порошок для інгаляцій у капсулах. Це тверді прозорі капсули з двох циліндричних секцій розміру «3». Всередині міститься білий порошок. 1 капсула містить формотеролу фумарату 12 мкг та допоміжні речовини.

На Зафірон ціна залежить від кількості капсул у пакуванні, засіб доступний по 6 або по 12 блістерів, кожен з яких містить 10 капсул.

Показання до застосування препарату Зафірон

Основне показання – астма та бронхоспазм. Препарат здатен не лише лікувати бронхоспазм, але і перешкоджати його появі внаслідок дії холодного повітря, алергенів або фізичного навантаження. Зафірон також застосовується для профілактики та лікування порушень бронхіальної прохідності при хронічних обструктивних захворюваннях легенів (ХОЗЛ), включаючи запалення бронхіту та емфізему.

Зверніть увагу, що лікарський засіб відпускається за рецептом.

Дуже важливо не займатися самолікуванням, адже це може нашкодити здоров’ю. Перш ніж Зафірон купити, необхідно проконсультуватися з лікарем, щоби розробити курс лікування.

Режим дозування

Препарат призначений для інгаляційного застосування. Може використовуватися дорослими та дітьми старше 6 років.

Дозування для дорослих при бронхіальній астмі – 1-2 капсули для інгаляцій двічі на добу. Для дітей – 1 капсула для інгаляцій двічі на добу. Спосіб використання інгалятора детально описаний в інструкції до лікарського засобу.

Протипоказання

Не можна призначати ліки за наявності гіперчутливості до формотеролу або до інших компонентів препарату.

Особливості препарату Зафірон

Доза лікарського засобу повинна бути найменшою можливою для забезпечення терапевтичної дії. Доза підбирається відповідно до індивідуальних потреб пацієнта.

Пацієнтам призначають протизапальну терапію одночасно з початком застосування препарату. Навіть якщо відзначено поліпшення стану, протизапальне лікування рекомендується продовжувати.

За умови зменшення симптомів астми є можливість розглянути поступове зменшення дози лікарського засобу. У період зменшення дози дуже важливо здійснювати контроль стану пацієнтів.

При залишенні симптомів або потребі у збільшенні дозування для контролю симптомів варто переглянути базову терапію астми.

Не можна застосовувати препарат для послаблення гострих симптомів бронхіальної астми. Рекомендується уникати використання препарату під час вагітності, якщо існує безпечніший альтернативний препарат.

Якщо виникають запаморочення, тремор або судом під час прийому, не рекомендується керувати автотранспортом або працювати зі складними механізмами.

Побічні дії

До побічних дій належать:

  • головний біль;
  • тремор;
  • відчуття серцебиття;
  • реакції гіперчутливості.

Також може загострюватися астма. Дуже рідко виникають нудота, стенокардія, тахікардія збудження, відчуття тривожності.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Взаємодія формотеролу і таких препаратів, як хінідин, фенотіазини, дизопірамід, прокаїнамід, трициклічні антидепресанти, антигістамінні препарати, інгібітори МАО, макроліди або препарати, які подовжують інтервал QT, може посилювати дію на серцево-судинну систему.

При одночасному застосуванні інших симпатоміметичних засобів можливе підсилення побічних дій формотеролу.

У пацієнтів, які одночасно вживають галогеновані вуглеводні як знеболювальні препарати, є ризик появи порушень серцевого ритму.

Не варто застосовувати формотерол водночас з іншими бета₂-адреностимуляторами пролонгованої дії.

Передозування

При передозуванні спостерігаються такі симптоми, як:

  • нудота;
  • блювання;
  • головний біль;
  • сонливість;
  • тремор;
  • відчуття серцебиття;
  • шлуночкові аритмії;
  • тахікардія;
  • метаболічний ацидоз;
  • гіпокаліємія та гіперглікемія;
  • подовження інтервалу QT на кардіограмі;
  • артеріальна гіпертензія.

При передозуванні необхідна симптоматична і підтримувальна терапія. У серйозних випадках знадобиться госпіталізація.

Умови зберігання

До препарату Зафірон інструкція від виробника радить зберігати ліки в оригінальному пакуванні. Місце зберігання повинно бути недоступним для дітей та мати температуру не вище за 25 ºC.

На офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоровʼя» ви дізнаєтеся про все, що вас цікавить щодо лікарських засобів: ціну, властивості, показання та протипоказання, наявність ліків в аптеках тощо. Також тут можна забронювати ліки та вироби медичного призначення, наприклад, інгалятори, за оптимальною вартістю.

Редакторська група
Оновлено
23.04.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Зафірон на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.


 

✅ Категорія Зафірон - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Форма випуску Капсули, Порошок