Зинацеф - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Зинацеф: інструкція з використання

Зинацеф – лікарський засіб, що належить до групи цефалоспоринів другого покоління, антибіотиків для системного застосування. Він містить діючу речовину цефуроксим у формі цефуроксиму натрію, який проявляє активність проти широкого спектра грампозитивних та грамнегативних мікроорганізмів. Бактерицидний ефект цефуроксиму зумовлений блокуванням синтезу клітинної оболонки мікроорганізмів, прив'язуючись до пеніцилінзв'язуючих білків (ПЗБ). Це перешкоджає утворенню клітинної стінки, що спричиняє руйнування та загибель бактеріальних клітин.

Придбати якісні антибіотики та антибактеріальні препарати за прийнятними цінами жителі Києва та інших міст України можуть в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». Досвідчені фармацевти завжди забезпечать вас інформацією про правильне застосування медпрепаратів, допоможуть із вибором найефективнішого лікування – за потреби підберуть до препарату Зинацеф аналоги, які мають оптимальну вартість.

Форми випуску

Виробник пропонує придбати лікарський препарат Зинацеф у формі порошку для приготування ін'єкційного розчину. Це порошок білого або кремового кольору. 1 флакон містить цефуроксиму 750 мг або 1,5 г.

Зверніть увагу, що препарат відпускається за рецептом.

Показання до застосування препарату Зинацеф

Зинацеф призначений для лікування таких інфекцій у дорослих та дітей:

  • позалікарняна пневмонія;
  • загострення хронічного бронхіту;
  • інфекції м'яких тканин: целюліти, еризепілоїд, ранові інфекції;
  • інфекції черевної порожнини;
  • ускладнені інфекції сечовивідних шляхів (у тому числі пієлонефрит);
  • профілактика інфікування при операціях шлунково-кишкового тракту, при ортопедичних, серцево-судинних та гінекологічних операціях (наприклад, кесарів розтин).

При лікуванні та профілактиці захворювань, спричинених анаеробними збудниками, цефуроксим необхідно застосовувати у поєднанні з відповідними додатковими антибактеріальними засобами. Важливо дотримуватися офіційних рекомендацій з використання антибактеріальних препаратів.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Перед тим як придбати антибіотики широкого спектра, необхідно проконсультуватися з лікарем. До препарату Зинацеф інструкція від виробника допоможе вам ознайомитися з вичерпною інформацією про препарат: властивостями, особливостями застосування, показаннями та протипоказаннями.

Режим дозування

Дозування для дорослих та дітей з вагою більше 40 кг при лікуванні позалікарняної пневмонії, інфекцій м'яких тканин, загострення хронічного бронхіту та інфекції черевної порожнини – 750 мг кожні 8 годин (внутрішньом’язово або внутрішньовенно).

При ускладнених інфекціях сечовивідних шляхів – 1,5 г кожні 8 годин (внутрішньом’язово або внутрішньовенно).

При тяжких інфекціях призначають 750 мг кожні 6 годин (внутрішньовенно) або 1,5 г кожні 8 годин (внутрішньовенно).

Для профілактики виникнення післяопераційних інфекцій на шлунково-кишковому тракті, а також після ортопедичних і гінекологічних втручань – 1,5 г під час введення анестезії.

Цю дозу можна доповнити додатковою внутрішньом’язовою ін'єкцією 750 мг через 8 та 16 годин.

Для запобігання інфекцій після операцій на серцево-судинній системі та стравоході – 1,5 г під час введення анестезії, а потім по 750 мг внутрішньом’язово кожні 8 годин протягом 24 годин.

Для дітей вагою до 40 кг при лікуванні негоспітальної пневмонії, ускладнених інфекцій сечовивідних шляхів, м’яких тканин та інфекцій черевної порожнини, дозування становить від 30 до 100 мг/кг/добу (внутрішньовенне введення), розділених на 3 або 4 дози. Для більшості інфекцій оптимальною дозою є 60 мг/кг/добу.

Протипоказання

Не можна призначати лікарський засіб за наявності підвищеної чутливості до цефуроксиму, цефалоспоринових антибіотиків або до інших компонентів препарату. Також протипоказанням є тяжкі реакції гіперчутливості (наприклад, анафілактичні реакції) в анамнезі до будь-яких бета-лактамних антибіотиків (монобактами, пеніциліни, карбапенеми). Зинацеф протипоказаний у період годування груддю.

Особливості препарату Зинацеф

При застосуванні антибіотика може спостерігатися надмірний ріст грибка роду Candida.

Зинацеф необхідно вводити шляхом внутрішньовенної ін’єкції протягом 3–5 хвилин безпосередньо у вену або через крапельну трубку або інфузію протягом 30–60 хвилин, або шляхом глибокої внутрішньом’язової ін’єкції. Для внутрішньом’язової ін’єкції рекомендовано вводити не більше 750 мг в одне місце. Дози, що перевищують 1,5 г, повинні бути введені внутрішньовенно.

Оскільки цефуроксим переважно виводиться через нирки, для пацієнтів із серйозним порушенням функції нирок рекомендується зменшувати дозу препарату.

Цефуроксим не підходить для лікування захворювань, спричинених грамнегативними неферментуючими бактеріями.

Під час застосування високих доз цефалоспоринових антибіотиків слід бути обережними з пацієнтами, які одночасно отримують сильнодіючі діуретики (фуросемід або аміноглікозиди), оскільки є повідомлення про порушення функції нирок при такій комбінації ліків.

При застосуванні цефуроксиму можливий позитивний результат тесту Кумбса.

Дані щодо застосування цефуроксиму для вагітних обмежені, тому Зинацеф слід призначати вагітним жінкам лише у випадках, коли переваги від застосування цього препарату переважають можливі ризики.

Побічні дії

Найпоширенішими побічними діями є еозинофілія, нейтропенія та транзиторне підвищення рівня печінкових ферментів або білірубіну.

Також можливі реакції в місці введення, що можуть включати біль та тромбофлебіт.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Не рекомендована взаємодія з пробеніцидом, адже він сповільнює виведення цефуроксиму та сприяє підвищенню його концентрації в сироватці крові.

Цефуроксим може змінювати склад кишкової флори, що призводить до зниження всмоктування естрогенів та зниження ефективності комбінованих пероральних контрацептивів.

Не рекомендується змішувати Зинацеф з аміноглікозидними антибіотиками в одному шприці.

При одночасному застосуванні з пероральними антикоагулянтами можна очікувати на підвищення показника міжнародного нормалізованого відношення. Не рекомендується для розведення Зинацефу, розчин бікарбонату натрію для ін’єкцій з рН 2,74 % оскільки він впливає на забарвлення антибіотику.

Передозування

При передозуванні можливі неврологічні ускладнення:

  • енцефалопатія;
  • судоми;
  • кома.

Рівень цефуроксиму в сироватці крові можна зменшити шляхом перитонеального діалізу та гемодіалізу.

Умови зберігання

Додана до препарату Зинацеф інструкція від виробника радить зберігати сухий порошок в оригінальному пакуванні. Місце зберігання повинно бути недоступним для дітей та мати температуру не вище 25 ºC. Після розведення ліки можна зберігати до 48 годин у холодильнику (4 °С) або до 5 годин при температурі до 25 °C.

На офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров'я» розміщена вся необхідна інформація про препарат Зинацеф: ціна, наявність в аптеках, аналоги. Тут можна придбати якісні ліки та товари медичного призначення. А досвідчені фармацевти завжди нададуть відповіді на питання та підберуть оптимальне лікування. Також є можливість забронювати онлайн ліки та вироби медичного призначення. Забрати замовлення можна за вибраною адресою у зручний для вас час протягом 48 годин після СМС-підтвердження.

Редакторська група
Оновлено
03.06.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Зинацеф на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Зинацеф - інструкція, показання, склад, спосіб застосування