Правильне очищення – ключовий етап комплексного догляду за шкірою обличчя. Без нього навіть найкраща косметика, збагачена активами, не буде достатньо ефективною, а ризик появи різноманітних дерматологічних проблем зростає.
Важливість правильного очищення шкіри обличчя
Ретельне очищення необхідне для всіх типів шкіри, навіть якщо людина не користується декоративною косметикою. Протягом дня на обличчі збираються пил, мікрочастинки важких металів і токсинів із забрудненого повітря, які можуть спричиняти подразнення, запалення й погіршення загального стану шкіри.
Без ретельного змивання макіяж і сонцезахисні креми забивають пори, що призводить до висипань, запальних процесів у шкірі. Стрес і застосування деяких лікарських засобів можуть посилювати роботу сальних залоз, що без достатнього очищення підвищує ризик появи комедонів і чорних цяток.
Крім того, на шкірі обличчя періодично з’являються ороговілі частинки. Без своєчасного видалення вони перешкоджають проникненню активних речовин із доглядової косметики у глибші шари шкірного покриву.
Етапи очищення шкіри та засоби, які для цього застосовуються
Виокремлюють 3 ключові етапи комплексного очищення шкіри обличчя:
- Демакіяж і видалення жиророзчинних забруднень – виконується за допомогою міцелярної води, гідрофільної олії, молочка, емульсії.
- Вмивання – застосовуючи пінки чи гелі для обличчя, видаляють водорозчинні забруднення.
- Тонізування – виконується із застосуванням тоніків і лосьйонів. Видаляє можливі залишки бруду, нормалізує pH шкіри та підготовлює її до наступних етапів догляду.
Раз на тиждень рекомендується застосовувати засіб для очищення обличчя від ороговілих клітин, а також періодично користуватися косметикою для глибокого очищення пор.
Основні діючі речовини очищувальних засобів для обличчя
Вибираючи очищувальний догляд за обличчям, важливо звертати увагу на склад засобів, адже від нього залежать властивості та дія косметичного продукту. У сучасних формулах часто застосовують такі компоненти:
- міцели та м’які ПАРи – делікатно очищують без пересушення;
- зволожувальні та пом’якшувальні компоненти (гіалуронова кислота, термальна вода, гліцерин) – допомагають зберігати гідробаланс і не пересушити шкірний покрив вмиванням;
- відлущувальні компоненти (ензими, АНА- та ВНА-кислоти) – очищують пори, покращують рельєф шкірного покриву;
- себорегулювальні та протизапальні компоненти (ніацинамід, екстракт чайного дерева, цинк) – корисні для очищення шкіри, схильної до жирності, акне, розширених пор, запалень;
- рослинні екстракти (ромашка, календула, зелений чай, алое, огірок) – усувають подразнення, покращують тон шкірного покриву.
Багато формул поєднують у собі активні речовини з різних груп. Такі засоби універсальні й зазвичай підходять для догляду за різними типами шкіри.
Механізм дії засобів для очищення шкіри обличчя
Принцип дії очищувальної косметики залежить від форми випуску та складу. Засоби для очищення обличчя з міцелами притягують до себе жир і забруднення. Гідрофільні олії розчиняють себум та стійкий макіяж, а після змішування з водою емульгуються й легко змиваються, не залишаючи жирної плівки. Пінки, муси та гелі утворюють піну, яка змиває піт, пил, залишки косметики та себуму. Ензимні та кислотні засоби розчиняють відмерлі клітини та себум.
Лосьйон і тонік для обличчя відіграють роль фінального етапу очищення, одночасно наповнюючи тканину речовинами для зволоження та заспокоєння.
З якими іншими доглядовими засобами можна комбінувати очищувальний догляд для обличчя?
Очищувальний догляд за шкірою обличчя корисно поєднувати з косметикою для зволоження, живлення. Після очищення можна застосувати сироватку з активами та зволожувальний або живильний крем. У денну пору після вмивання корисно нанести SPF-засіб.
Особливості застосування очищувальних засобів
Очищення шкіри обличчя має враховувати час доби та індивідуальні потреби шкіри. Ввечеріі очищувальний догляд для обличчя рекомендується застосовувати у 3 етапи. Вранці достатньо двох етапів очищення. Для жирної та комбінованої шкіри важливо використовувати легкі гелі або пінки, щоб усунути надлишок себуму та запобігти закупорці пор. Для сухої та нормальної шкіри рекомендується вибирати більш м’які очищувальні засоби, які делікатно освіжають шкіру без пересушування.
Індивідуальний підхід до вибору засобів для очищення
Вибираючи косметику для очищення, варто орієнтуватися не лише на показання до застосування засобу, а й на специфіку шкірного покриву: тип, стан, вік, наявність підвищеної чутливості чи схильності до алергії, інших особливостей. Підібрати ефективний і безпечний засіб може допомогти косметолог чи дерматолог.
Щоб рекомендовані фахівцем засоби для очищення шкіри обличчя купити за прийнятними цінами, скористайтеся пропозицією мережі аптек «Бажаємо здоров’я». Вартість косметики різних виробників, яку можна придбати в аптеках мережі в Києві та інших містах України (крім тимчасово окупованих територій), зазначена на сайті. Можливе онлайн-бронювання.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Догляд за обличчям: Призначення - Очищення |
✅ Кількість препаратів | 33 |
✅ Найдешевший препарат | 166,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Збір, Супозиторії, Квітки, Краплі, Гранули, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди |