Зволожена шкіра не лише виглядає здоровішою, а і краще виконує свої природні функції – захисну, бар’єрну та регенераційну. Крім того, вона ефективніше сприймає живильні компоненти засобів догляду.
Під дією внутрішніх і зовнішніх чинників, таких як стрес, зміни клімату, вікові зміни чи неправильний догляд, шкіра може втрачати вологу. Це призводить до сухості, стягнутості, лущення та зниження еластичності.
Відновити водний баланс допомагає спеціальний зволожувальний догляд за обличчям, підібраний відповідно до типу шкіри.
Чому шкіра обличчя може потребувати зволоження?
Причин, що ведуть до зневоднення шкіри чимало: від погодних чинників і надто сухого повітря в приміщенні до неправильного догляду та проблем зі здоров’ям. Ризик надмірної втрати вологи підвищується в період користування косметичними засобами з кислотами та ретинолом, в осінньо-зимовий сезон, а також за умови проживання в місцевості з поганою екологією.
Сухість шкіри часто виникає на тлі атопічного дерматиту, псоріазу, цукрового діабету, гіпотиреозу, анемії, ниркової недостатності, гормональних змін, загальної інтоксикації та зневоднення організму, а також у період застосування деяких медикаментів. Крім того, здатність шкірного покриву утримувати вологу погіршується з віком.
Хронічне зневоднення шкіри призводить до руйнування її захисного бар'єра. А це своєю чергою веде до лущення, свербежу, загострення дерматологічних проблем, швидшого старіння. Недостатньо зволожена шкірна тканина є більш вразливою до подразників та патогенів.
Основні діючі речовини зволожувальних засобів для обличчя
Зволожувальні засоби для догляду за обличчям можуть містити такі активні компоненти:
- гіалуронова кислота – синтезується в людському організмі, відповідає за глибоке зволоження, необхідне для пружності та гладкості;
- цілющі олії (оливкова, арганова, авокадо, жожоба, ши) – містять корисні жирні кислоти, утворюють на поверхні захисну плівку для запобігання надто швидкій втраті вологи;
- сечовина – у невеликій концентрації сприяє зволоженню, має кератолітичні властивості;
- вітаміни групи B – усувають сухість, подразнення, почервоніння, покращують бар’єрні функції шкіри;
- цераміди – різновид ліпідів, які містяться в людській шкірі, зміцнюють захисний бар’єр шкірного покриву, запобігають швидкому випаровуванню вологи.
Популярними також є косметично-лікувальні продукти на основі збагаченої мінералами термальної води.
Які є зволожувальні засоби для обличчя?
Зволожувальні засоби догляду за шкірою обличчя доступні в різних формах випуску, як-от крем, бальзам, сироватка, молочко, олія, гель, маска, спрей. Залежно від форми випуску та складу можуть застосовуватися на постійній основі чи нетривалими курсами до усунення симптомів зневоднення.
Механізм дії засобів для зволоження шкіри обличчя
Залежно від складу засоби для обличчя для зволоження шкіри можуть мати різний механізм дії. Зволожувальний ефект може досягатися шляхом:
- притягування та утримання вологи в шарах епідермісу;
- утворення захисної плівки, яка запобігає втраті вологи;
- відновлення гідроліпідної мантії, яка є природним захисним бар’єром шкірного покриву;
- пришвидшення регенерації та оновлення клітин.
Бальзами, маски та креми для обличчя, поєднуючи в собі декілька активних компонентів, можуть чинити комплексний вплив на шкіру, сприяючи зволоженню одночасно кількома шляхами.
З якими іншими доглядовими засобами можна комбінувати зволожувальний догляд за шкірою обличчя?
Для кращого та сталого ефекту зволожувальний догляд за шкірою обличчя варто застосовувати в комплексі з правильним очищенням, тонізуванням, живленням та захистом від УФ-випромінювання. Перед застосуванням різних засобів важливо впевнитися в сумісності їхніх компонентів.
Як і коли варто користуватися зволожувальними засобами для шкіри обличчя?
Щоб зволожувальний догляд для обличчя дав бажаний результат, користуватися відповідними косметичними засобами варто регулярно, чітко дотримуючись рекомендацій виробника, дерматолога або косметолога. Пам’ятайте, що самолікування може нашкодити.
Засоби для відновлення гідробалансу зазвичай наносять на очищену, злегка вологу шкіру.
Індивідуальний підхід до вибору засобів для зволоження обличчя
У виборі косметики для зволоження необхідно орієнтуватися на показання до застосування засобу та індивідуальні особливості шкірного покриву. Для цього найкраще скористатися консультацією фахівця, який порекомендує оптимальний догляд за сухою шкірою, підбере правильне зволоження для жирної, чутливої чи схильної до алергії.
У Києві та інших містах України (крім тимчасово окупованих територій) купити догляд за обличчям для зволоження за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». Тут пропонують великий вибір препаратів різних виробників, вартість та опис засобів є на офіційному сайті мережі.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Догляд за обличчям: Призначення - Зволоження |
✅ Кількість препаратів | 72 |
✅ Найдешевший препарат | 93,20 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Збір, Супозиторії, Квітки, Краплі, Гранули, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди |