Суха шкіра: Призначення - Зволоження

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Суха шкіра потребує особливого догляду. Вона не тільки виглядає неестетично, а й супроводжується дискомфортом: стягнутістю, лущенням, почервонінням, відчуттям печіння. Без належного зволоження на такій шкірі швидше з’являються зморшки. Правильно підібрані косметичні засоби допомагають відновити природний баланс вологи, покращити еластичність шкіри та забезпечити їй комфорт.

Причини сухості шкіри та важливість зволоження

Говорячи про сухість шкіри, важливо розрізняти сухий тип і тимчасовий стан сухості. У першому випадку сухість є вродженою властивістю шкіри, у другому – результатом зневоднення.

Причин сухості шкірного покриву чимало:

  • спадкова схильність;
  • неправильний догляд;
  • загальне зневоднення організму;
  • вплив зовнішніх факторів (вітер, мороз, УФ-випромінювання, тривале перебування в приміщенні із сухим повітрям);
  • деякі захворювання (дерматологічні й не тільки);
  • вітамінний дефіцит;
  • гормональні зміни.

Незалежно від причини, що призвела до сухості, такий стан вказує на погіршення функцій чи руйнування гідроліпідної мантії. Якщо не відновлювати достатній рівень зволоження шкіри, її захисна функція погіршується – підвищується вразливість перед алергенами, мікробами, агресивною косметикою.

Сухий шкірний покрив схильний до лущення, мікропошкоджень, тріщин – це не лише спричиняє дискомфорт і біль, а й полегшує проникнення інфекції в організм. Сухість може призводити до сильного свербежу, подразнення, загострення дерматозів.

Основні діючі речовини зволожувальних засобів для сухої шкіри

Догляд для сухої шкіри для зволоження виготовляють із застосуванням компонентів, які забезпечують глибоке зволоження шкіри та допомагають утримувати вологу, запобігаючи її швидкій втраті. Для цього зазвичай використовуються такі речовини:

  • гіалуронова кислота;
  • гліцерин;
  • рослинні екстракти;
  • антиоксиданти;
  • збагачена корисними мінералами термальна вода;
  • олії (оливкова, кокосова, ши, жожоба);
  • сечовина;
  • цераміди;
  • вітамінні комплекси (пантенол, вітаміни А, Е, С).

Для посилення зволожувальних властивостей можуть застосовуватися комбінації кількох речовин із різним механізмом дії.

Які є зволожувальні засоби для сухої шкіри?

Зволожувальний догляд за сухою шкірою представлений великою кількістю різнотипних засобів, які розрізняються за такими особливостями:

  • форма випуску – крем, лосьйон, молочко, бальзам, гель, олія тощо;
  • призначення – для обличчя, тіла, ніг, рук, губ, ділянки навколо очей;
  • спеціалізація – універсальні засоби (для щоденного догляду без специфічної дії), гіпоалергенні продукти (розроблені для чутливої та реактивної шкіри), дерматокосметика (продукти, призначені для догляду за шкірою під час дерматологічних станів, зокрема атопічного дерматиту, псоріазу, екземи).

З огляду на ці особливості показання до застосування зволожувальних засобів можуть відрізнятися.

Механізм дії засобів для зволоження сухої шкіри

Механізм дії зволожувальної косметики визначається активними компонентами в її складі. Найчастіше полягає в комбінованому впливі: одні речовини проникають у глибші шари шкіри, забезпечуючи їх інтенсивним зволоженням, а інші створюють на поверхні захисну плівку, яка запобігає швидкому випаровуванню вологи.

З якими іншими доглядовими засобами можна комбінувати зволожувальний догляд за сухою шкірою?

Зволожуючий догляд для сухої шкіри обличчя та тіла корисно застосовувати в комплексі. Зокрема перед нанесенням зволожувального засобу для кращого проникнення активних компонентів шкірний покрив необхідно якісно очистити від бруду, пилу, залишків косметики й ороговілих частин.

Додатковий живильний догляд за сухою шкірою буде корисним для відновлення її м’якості, еластичності, сяяння. Щоб захистити шкіру перед виходом на вулицю, варто застосовувати засоби із SPF, оскільки УФ-випромінювання – один із факторів, що призводить до пересихання та швидкого старіння шкірного покриву.

Як і коли варто застосовувати зволожувальні засоби від сухості шкіри?

Щоб зволожувальний догляд за сухою шкірою обличчя й тіла давав очікуваний ефект, а результат був стійким, користуватися такою косметикою важливо регулярно. Засоби наносять на чисту, злегка вологу шкіру, найчастіше вранці та ввечері (якщо інструкцією не передбачена інша схема).

Індивідуальний підхід до вибору засобів для зволоження сухої шкіри

Вибираючи лосьйони чи креми для сухої шкіри, важливо орієнтуватися не лише на призначення засобу, а й на специфіку шкірного покриву, наявність схильності до алергії чи дерматологічних захворювань. Деякі компоненти у складі косметики можуть бути протипоказані в період вагітності, лактації, в дитячому віці.

Щоб за прийнятними цінами купити зволожувальний догляд, розроблений українськими чи закордонними виробниками, зверніть увагу на пропозиції мережі аптек «Бажаємо здоров’я», яка представлена в Києві та інших містах України (крім тимчасово окупованих територій). Вартість засобів і адреси аптек мережі, де їх можна придбати, зазначені на сайті.

Редакторська група
Оновлено
11.05.2025
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Суха шкіра: Призначення - Зволоження
✅ Кількість препаратів 35
✅ Найдешевший препарат 93,20 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди