Антисептики: Вид продукції - Розчин

Фільтр
Форма випуску: Розчин
Дозування: 1%
Виробник: Монфарм
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 1%
Виробник: Леда
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Виробник: Бланідас
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 5%
Виробник: Медлев
Loading ...
Виробник: Бланідас
Loading ...
Форма випуску: Спрей
Дозування: 3%
Виробник: ЛекоПро
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 0,05%
Виробник: Ключі Здоров'я
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Виробник: Грибик Андрій Іванович
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 0,05%
Виробник: Житомирська ФФ
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Виробник: Бланідас
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Виробник: Бланідас
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Виробник: Леда
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Виробник: Леда
Loading ...

Антисептичний розчин є важливим засобом для дезінфекції як шкіри, так і поверхонь. Він знайшов широке застосування в медичній сфері, на промислових підприємствах та в побуті. Цей засіб дозволяє підтримувати високий рівень гігієни, особливо тоді, коли неможливо або недостатньо ефективно вимити руки звичайним милом для повноцінної дезінфекції. В медичних закладах цей засіб використовується для обробки рук медичного персоналу перед проведенням процедур, для дезінфекції інструментів та поверхонь.

Якісний рідкий антисептик може знищувати до 99% вірусів, бактерій та інших патогенів на шкірі та предметах. Він захищає від інфікування та поширення інфекційних захворювань.

Ключові інгредієнти та їх дія

За складом розчин антисептика може бути спиртовим чи безспиртовим. Ключовий компонент першого – етиловий чи ізопропіловий спирт, присутність якого у концентрації від 60% до 80% є обов'язковою для ефективної дезінфекції. Окрім спирту, засіб може містити такі складники:

  • дистильована вода;
  • гліцерин;
  • ефірні олії;
  • ароматизатори.

Вони зменшують здатність спирту висушувати шкіру, пом’якшують епідерміс, маскують різкий спиртовий запах.

Формули без спирту часто характеризуються меншою протимікробною активністю, але більш лагідні для епідермісу. Такі антисептики краще підходять для людей, схильних до алергії чи з гіперчутливою шкірою. Часто ключовим компонентом у них є хлоргексидин. Він не пошкоджує шкіру й ефективно знищує бактерії й деякі віруси.

Інші популярні діючі речовини в рідких антисептиках:

  • йод – спиртовий розчин застосовують у хірургії для обробки ран, проте може викликати подразнення та опіки шкіри. Водний розчин – більш м'який і застосовується для дезінфекції слизових оболонок, зокрема гортані;
  • фенол – є сильним антимікробним засобом, який використовується для дезінфекції рук, інструментів та медичного обладнання. Він має важливість у медичній та хірургічній практиці для забезпечення стерильних умов;
  • перекис водню – має антимікробні властивості і використовується для дезінфекції ран;
  • діамантовий зелений – знищує грампозитивні бактерії, коки, в хірургії застосовується для знезараження операційного поля;
  • метиленовий синій – спиртовий розчин підходить для зовнішньої дезінфекції, водний – для промивання порожнин тіла;
  • борна кислота (розчин кислоти борної) – має антисептичні та протизапальні властивості і використовується для лікування ран, опіків та запалень шкіри;
  • хлоргексидин біглюконат – сильний антимікробний засіб, який ефективно бореться з бактеріями, вірусами та грибками. Використовується для дезінфекції шкіри перед медичними процедурами та в умовах стерильності;
  • фурацилін – має антисептичні та протизапальні властивості, використовується для лікування гнійних ран, опіків, запалень слизових оболонок та інших інфекційних захворювань.

Ці речовини є важливими компонентами антисептичних розчинів і забезпечують ефективний захист від бактерій, вірусів та грибків, зберігаючи при цьому безпеку для шкіри та тканин.

Переваги порівняно з іншими видами антисептиків

Антисептики різняться за формою випуску, де окрім розчинів існують популярні гелі та спреї. Консистенція гелів нагадує рідке мило – завдяки великій кількості гліцерину у складі. Такі засоби більш делікатно впливають на шкіру, пом’якшують її, але потребують більше часу для того, щоб повністю вбратися, а після висихання можуть залишати на поверхні липкий шар.

Антисептичні спреї такі ж універсальні, як і розчини. Вони підходять для обробки шкіри та поверхонь та є більш зручними у використанні.

Засіб у формі розчину універсальний в нанесенні. Ним можна просочувати ватні диски чи наносити безпосередньо на поверхні, що потребують дезінфекції.

Можливі побічні ефекти та обмеження

Антисептичний розчин – дієвий захист від патогенних мікроорганізмів. Однак при неправильному застосуванні може призводити до пошкодження шкіри, знищення корисної мікрофлори, спричиняти подразнення, опіки, некрози тканин, гіперемію, біль.

Деякі види антисептиків не слід наносити на слизові оболонки, рани, чутливу чи схильну до алергії шкіру. Тому перед застосуванням будь-якого розчину необхідно прочитати інструкцію до нього.

Інструкції з безпечного зберігання

Антисептичні розчини зберігають при кімнатній температурі в місці, захищеному від прямого сонячного світла. Флакон із рідиною повинен бути щільно закритий. Не допускати контакту з відкритим вогнем та ввімкненими нагрівальними електроприладами.

В мережі аптек "Бажаємо здоров'я" представлено широкий вибір антисептичних розчинів різного складу і об'єму від надійних українських і закордонних виробників.

Зверніться до фахівців аптеки за консультацією щодо вибору антисептика, особливо, якщо в анамнезі є хронічні, дерматологічні хвороби, схильність до алергії, а також якщо ви вже приймаєте якісь медикаменти.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Антисептики: Вид продукції - Розчин
✅ Кількість препаратів 17
✅ Форма випуску Розчин, Спрей, Порошок

Антисептики: Вид продукції - Розчин ціна в аптеці «Бажаємо здоров’я», травень 2024

Перекис водню розчин 3% флакон пластиковий 200 мл, Профі Фарм 46 ₴
Перекис водню спрей 3% флакон 45 мл 36.9 ₴