Антисептичний спрей використовують для дезінфекції шкіри та різних поверхонь. Засіб знищує бактерії, віруси й інші патогени, які можуть бути збудниками захворювань. Він незамінний у медичній і косметологічній практиці, на виробництвах, де важливо підтримувати стерильність.
Антисептики корисні і в побуті, зокрема для підтримки гігієни та профілактики інфекцій. Дезинфікуючі спреї для рук такі ж зручні у використанні, як вологі серветки, але зазвичай ефективніше знищують мікроби.
Склад та активні компоненти
Залежно від складу, спреї для дезінфекції можна розділити на декілька груп. За ступенем протимікробної дії вони бувають:
- бактерицидні – містять речовини, які знищують бактерії повністю;
- бактеріостатичні – зупиняють процес розмноження бактерій.
За типом діючої речовини антисептичні спреї ділять на:
- органічні – на основі етилового спирту, фенолу, лізоформу тощо;
- неорганічні – борна кислота, перекис водню, розчин йоду, хлоргексидин та ін.
Найчастіше антисептичні розчини містять такі активні компоненти:
- етиловий чи ізопропіловий спирт (найефективніша концентрація від 60%) – вбивають віруси та бактерії, застосовуються для обробки шкіри, дезінфекції інструментів, поверхонь;
- йод – популярна альтернатива спиртовим засобам, застосовуються в хірургії, є йодовмісні антисептики-спреї для горла;
- перекис водню – засоби для антисептичної обробки ран та дезінфекції поверхонь;
- хлоргексидин – безспиртові, ефективні проти великої кількості патогенів, популярні в стоматології, для обробки ротової порожнини, слизових;
- кватерніонні чи четвертинні амонійні сполуки (ЧАС) – нове покоління антисептиків, ефективні проти грибків, вірусів, бактерій, підходять для гігієнічної обробки рук і дезінфекції поверхонь, інструментів.
Останнім часом особливо популярні засоби з комбінованим складом, оскільки вони більш ефективні.
Як користуватися спреями-антисептиками?
Антисептик спрей розпилюють на чисту суху поверхню. Для цього її спершу очищають від видимого бруду, миють водою та витирають насухо, застосовуючи паперові хустинки або чистий рушник.
Далі спрей наносять так, щоб рідина повністю покрила поверхню. Слід дочекатися повного висихання речовини. Дія більшості антисептиків зберігається до 3-4 годин.
Потенційні побічні ефекти та застереження
Перед тим, як застосовувати засіб уперше, слід провести тест на чутливість. Деякі складники антисептиків можуть викликати подразнення чи алергію. При виникненні небажаних побічних ефектів поверхню слід ретельно промити водою. Лікування симптоматичне.
Спрей антисептик не слід наносити на відкриті рани, якщо цього не дозволено інструкцією. Уникайте контакту з очима. У випадку потрапляння рідини в очі, слід промити їх чистою водою.
Змішувати антисептичні розчини з різним складом забороняється.
Поради щодо зберігання
Спреї-антисептики зберігають у сухому прохолодному місці, в недоступному для дітей, захищеним від прямих сонячних променів і на віддалі від нагрівальних приладів. Завжди щільно закривайте контейнер з розчином після використання.
В мережі аптек «Бажаємо здоров’я» представлений широкий асортимент антисептичних розчинів у спреях на основі різних діючих речовин. Перед тим, як застосовувати будь-який спрей-антисептик, необхідно проконсультуватися з лікарем та прочитати інструкцію від виробника.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Антисептики |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди |