Догляд за губами

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Відчуття стягнутості, сухість і лущення шкіри на губах – це не лише про дискомфорт чи неестетичний вигляд. Надто сухий шкірний покрив більш схильний до травмування й проникнення патогенних мікроорганізмів у глибші шари шкіри. Розв'язати проблему та запобігти її появі в майбутньому допомагає спеціальна профілактично-лікувальна косметика для догляду за губами.

Чинники, які впливають на стан шкіри губ, та чому потрібно їх зволожувати?

У ділянці губ немає сальних залоз, які б продукували себум для гідроліпідної мантії, необхідної для захисту, зволоження та запобігання швидкому випаровуванню вологи. Тому шкіра на вустах схильна до зневоднення та лущення більше, ніж на інших ділянках.

Серед чинників, які сприяють сухості губ:

  • загальне зневоднення організму;
  • вплив погодних чинників (мороз, вітер, палюче сонце, сухе гаряче повітря);
  • часте облизування губ;
  • застосування декоративної косметики, яка сприяє пересушуванню шкіри;
  • дефіцит вітамінів і мінералів в організмі (особливо вітамінів групи B, цинку, заліза);
  • застосування деяких лікарських засобів;
  • дерматологічні та інфекційні захворювання (псоріаз, екзема, хейліт).

Правильний зволожувальний догляд за губами дає змогу відновити та підтримати необхідний баланс вологи у шкірі губ. Це сприяє підтриманню її еластичності, зменшує ризик лущення, мікротріщин та інших травм, через які у кров може потрапляти інфекція.

Основні діючі речовини зволожувальних засобів для губ

Саме склад визначає властивості та показання до застосування косметичної продукції для догляду за шкірою на вустах. Зволожувальні засоби для губ часто містять такі компоненти:

  • гіалуронова кислота – забезпечує інтенсивне зволоження та допомагає утримувати вологу у шкірі;
  • олії (обліпихова, рицинова, жожоба, оливкова, кокосова, ши) – пом’якшують шкірний покрив і створюють на ньому захисну плівку для запобігання зневодненню;
  • вітамінно-мінеральні комплекси – збагачують шкірний покрив корисними речовинами, необхідними для підтримки його структури та естетичного вигляду, швидшого загоєння, особливо корисним є пантенол (вітамін B5);
  • гліцерин – забезпечує тривале зволоження, підвищує еластичність тканини губ;
  • продукти бджільництва (мед, віск) – сприяють регенерації тканини;
  • антиоксиданти (вітаміни С, Е) – захищають клітини від шкідливої дії вільних радикалів, сприяють відновленню шкіри;
  • рослинні екстракти та ефірні олії – містять біологічно активні речовини, які живлять шкіру, чинять протизапальну дію, сприяють швидшому відновленню.

Засоби з таким складом можуть бути корисними для захисту шкіри на вустах від вітру, морозу, сухого повітря, а також сприяють швидшій регенерації пошкодженої тканини, допомагають підтримувати її еластичність і запобігати утворенню тріщин та лущення.

Як діють засоби для зволоження губ?

Гігієнічні помади та бальзами для губ, які для зволоження застосовуються найчастіше, зазвичай чинять комбіновану дію:

  • наповнюють шкіру губ вологою;
  • створюють захисту плівку, яка зменшує втрату вологи;
  • живлять шкіру компонентами, необхідними для підтримання еластичності.

Деякі засоби для зволоження вуст також мають SPF-захист, що особливо корисно для запобігання пересиханню шкіри в теплу пору року.

Як і коли варто користуватися зволожувальними засобами для губ?

Для досягнення ефективного та стійкого результату будь-який засіб для зволоження варто застосовувати регулярно. Пам’ятайте, що у вустах немає сальних залоз, тож додаткове зволоження цій ділянці необхідне протягом усього року.

Зволожувальні засоби рекомендується наносити зранку перед макіяжем, щоразу перед виходом на вулицю, періодично поновлюючи захисний шар протягом дня. Ввечері корисним буде комбінований зволожувальний і живильний догляд для губ – наприклад, у формі бальзаму чи нічної маски.

Як вибрати засіб для зволоження губ?

Ключові умови для вдалого вибору – орієнтуватися на потреби шкіри та склад засобу. Вивчати компоненти у складі особливо важливо за наявності алергії чи схильності до гіперчутливості.

Для щоденного догляду оптимальний вибір – легкі зволожувальні гігієнічні помади та бальзами з натуральними оліями. Для інтенсивного нічного зволоження – жирні бальзами та поживні маски. Взимку та в умовах сухого повітря – засоби зі щільною текстурою (на основі бджолиного воску, ши, кокосової олії). Влітку варто вибирати косметику для губ із SPF-захистом, яка попереджає фотостаріння та пересушування.

Купити зволожувальні засоби для губ від надійних виробників за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я», які працюють у Києві та інших містах України, крім тимчасово окупованих територій. Вартість продукції й адреси аптек мережі, де їх можна придбати, зазначені на офіційному сайті. Також можливе онлайн-бронювання із самовивезенням.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Догляд за губами
✅ Кількість препаратів 35
✅ Найдешевший препарат 45,10 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди