Догляд за проблемною жирною шкірою

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Розширені пори, жирний блиск, нерівний рельєф шкіри, щільна текстура на дотик, схильність до утворення прищів і чорних цяток – це типові ознаки жирної проблемної шкіри. Такий тип шкірного покриву потребує комплексного догляду, одним із ключових етапів якого є правильне зволоження. Водночас зволожувальні засоби для жирної проблемної шкіри мають свої особливості.

Важливість зволоження жирної проблемної шкіри

Поширений міф: якщо на шкірі є жирний блиск, значить вона достатньо зволожена й не потребує додаткових засобів зі зволожувальною дією. Насправді жирний шкірний покрив необхідно регулярно зволожувати. Це важливо робити щонайменше із двох причин.

Чимало власниць жирної проблемної шкіри очищують її до «скрипу», чим руйнують захисну гідроліпідну мантію. У результаті шкірний покрив гірше втримує вологу, а його стійкість перед бактеріями та агресивними чинниками зовнішнього середовища послаблюється. Аби якось компенсувати швидку втрату вологи, сальні залози починають більш активно продукувати себум.

Крім того, без достатнього зволоження роговий шар потовщується, процеси оновлення в епідермісі вповільнюються, що своєю чергою веде до закупорення пор, появи чорних цяток і акне.

Форми випуску та особливості складу зволожувальних засобів для жирної шкіри

Засоби для зволоження доступні в різних формах випуску: креми, флюїди, гелі, сироватки, тоніки, пінки та інші косметичні продукти, призначені до застосування в межах денного та вечірнього догляду.

Ключова особливість такої косметики – відсутність компонентів, які закупорюють пори та підвищують ризик появи висипань. На відміну від живильних засобів, для яких властива щільна текстура та наявність олій у складі, зволожувальні формули для жирної проблемної шкіри зазвичай мають легшу консистенцію та водні екстракти.

Широко використовуються також засоби з комплексним впливом. Скажімо, догляд за проблемною жирною шкірою з матуючим ефектом, крім власне зволожувальних компонентів, містить речовини, що регулюють активність сальних залоз (рослинні екстракти із себорегулювальними властивостями, ніацинамід тощо). Вони корисні тим, що зменшують запалення та запобігають появі висипань.

Коротка характеристика основних активних компонентів, які застосовуються

У складі таких засобів можуть використовуватися компоненти з різними властивостями:

  • гіалуронова кислота – необхідна для глибокого зволоження шкіри без відчуття перенавантаження;
  • гліцерин – природний зволожувальний агент, який притягує вологу з довкілля;
  • термальна вода – збагачена мінералами, не лише зволожує, а й живить;
  • цераміди – різновид жирів, з яких формується ліпідна мантія шкірного покриву, запобігають швидкій втраті вологи зі шкіри;
  • екстракт алое та інших лікарських рослин – не тільки зволожують, а й заспокоюють шкіру, усувають запалення, збагачують корисними біологічно активними речовинами.

Часто для посилення зволожувального ефекту в одному засобі можуть бути присутні різні типи компонентів.

Механізм дії

Зволожувальний догляд за жирною проблемною шкірою полягає в підтриманні належного рівня гідратації без перенавантаження шкіри й без стимуляції роботи сальних залоз. Механізм дії таких засобів може полягати як у безпосередній гідратації шкірного покриву, так і у створенні умов для запобігання швидкій втраті вологи. Часто обидві дії поєднуються. Крім того, зволожувальні засоби для проблемної жирної шкіри чинять заспокійливу дію та регулюють процес виділення себуму.

З якими іншими засобами можна комбінувати зволожувальні засоби для догляду за жирною проблемною шкірою?

Зволоження – лише один з етапів комплексного догляду. Щоб покращити стан шкірного покриву, зволожувальні засоби варто застосовувати в комплексі з правильним очищенням, тонізуванням, живленням, а в денну пору використовувати косметику із SPF.

Як і коли застосовувати зволожувальний догляд за жирною проблемною шкірою?

Для отримання та збереження досягнутого результату користуватися зволожувальною косметикою необхідно регулярно, курсами чи постійно (якщо це передбачено інструкцією). Засоби для зволоження наносять на очищену, злегка вологу шкіру. Найкращий час для нанесення – вранці та ввечері після етапу очищення й тонізації.

Важливість індивідуального вибору засобів для зволоження жирної проблемної шкіри

Вибираючи гелі, сироватки, флюїди чи креми для проблемної жирної шкіри, варто орієнтуватися не лише на показання до застосування засобу в описі та його вартість, а й на тип шкіри та індивідуальні особливості організму. Деякі види косметики можуть мати вікові обмеження у використанні, бути протипоказаними жінкам у період вагітності та лактації, за наявності схильності до алергії чи певних захворювань. Тому перед застосуванням важливо прочитати інструкцію та порадитися з косметологом або дерматологом.

В аптеках мережі «Бажаємо здоров’я», які працюють в Києві та інших містах України (крім тимчасово окупованих територій), купити зволожувальні засоби для жирної проблемної шкіри різних виробників можна за прийнятними цінами. Також є можливість оформити онлайн-замовлення через офіційний сайт з подальшим отриманням у зручній аптеці.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Догляд за проблемною жирною шкірою
✅ Кількість препаратів 35
✅ Найдешевший препарат 110,70 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди